טיולים לנוסע העצמאי בפרו - דרום אמריקה

טיול לפרו ומורשת האינקה

פשוט חייבים להגיע לשם!

טיול לפרו – תרבות האינקה
טיולים לפרו – הרי געש כשומרים שלא נמים ולא ישנים

טיולים לפרו שאסור לכם לפספס

טיול לפרו – אתרים ומקומות
במסלול טיולים לפרו יכללו המקומות הבאים: מאצ'ו – פיצו', העמק הקדוש של האינקה, נזקה, הקניון דה קולקה, איקיטוס, שוקקירו, האגם המפורסם של טיטיקאקא וכמו כן אזור לימה וארקיפה. הגישה למרומיה של פרו באמצעות רכבת ההרים היא חוויה בפני עצמה. העיר ארקיפה, העיר השנייה בגודלה בפרו, מתנשאת לגובה של כ-2400 מ' על 800.000 תושביה. תיירים נשארים עם הזכרון החרוט של העיר, היושבת במרכז מדבר והרי געש, בשל הסגנון הארכיטקטוני הקולוניאלי שלה, מזג האויר הנוח 10 חודשים בשנה, כמו בארץ כמעט. במסגרת הטיול לפרו, תחנה זו, הנה מקום זינוק מצויין להמשך טיולים לפרו ברכב 4X4 לכיוון קניוני הקולקה. בהחלט שווה ביקור. מדריך הטיולים לפרו ידע לספר לכם שהיא נוסדה ע"י אינדיאנים איימרה שהגיעו מאגם טיטיקאקא. המיקום המעולה שלה "בדרך הכסף" המחברת בין מכרות פוטוסי (בבוליביה של יום) לאוקיאנוס השקט.

טיול לפרו – תרבות האינקה

טיול לפרו יגלה למבקריה את המסורות ודתות של התרבות הפרואנית שמקורות מהאינדיאנים של אמריקה הספרדית,  אך גם הושפעו מקבוצות אתניות שונות באפריקה, אסיה ואירופה. מסורות אמנותיות פרואניות באות לידי ביטוי בקרמיקה, הטקסטיל המשוכלל, והפיסול של התרבויות של פרו העתיקה. אנשי האינקה  שמרו על מסורות אלו וכך בנו הישגים אדריכליים אדירים כמו בנייה של מאצ'ו פיצ'ו הכלול בטיול לפרו. במהלך תקופת האינקה, האמנות התמקדה בעיקר בנושאים דתיים, הכנסיות הרבות של התקופה וציורים של בית הספר בקוסקו הם הוכחה לכך.

טיול לפרו – המקומות הפופולריים
המקומות הפופולריים ביותר בטיול לפרו עבור תיירים הם העיר לימה והמרכז ההיסטורי שלה (כנקודת כניסה) והעיר קוסקו הידועה בגלל האדריכלות האינקה והקולוניאלית. האטרקציות העיקריות של העיר קוסקו בטיול לפרו הן העמק הקדוש של האינקה והאתר הארכיאולוגי "מאצ'ו פיצ'ו" (הנבחר כאחד מ -7 פלאי העולם החדש). המסלול התיירותי העיקרי בטיול לפרו הוא באיזור הדרומי, הכולל ערים כמו איקה, נסקה,  פאראקאס, ארקיפה, פונו, קוסקו ופורטו מלדונאדו, שבהן אדריכלות, תרבות וטבע. מסלול זה, לאחרונה, כבר  התרחב לאיזור של הג'ונגל של מאדרה דה דיוס, שבו הפארק הלאומי מאנו המציע אפשרות לתיירות אקולוגית. כמו כן, בטיול לפרו, נהר האמזונס והעיר איקיטוס באמזונס הפרואני מתאימים גם הם לתיירות – קרוב לעיר איקיטוס ניתן לבקר בשני שמורות טבע לאומיות.

טיול לפרו – קצת היסטוריה על האינקה
תרבות האינקה הייתה האחרונה מהגדולות ששמרה את מעמדה העצמאי (האימפריה האינקה) במהלך כיבוש אמריקה עד לכיבוש של פרו (1532-1533). האנשים שהקימו את אימפריית האינקה, במאה השתיים עשרה, היו ממוקמים באיזור קוסקו, אשר במהלך שלוש השנים הבאות כמעט לחלוטין השתלטו על האיזור העצום של הרי האנדים. שפעת תרבות האינקה מתבטאת באופן מלא על השטח הנוכחי של פרו, בוליביה ואקוודור, בצפון צ'ילה, מערב ארגנטינה ודרום קולומביה. מתוך העיר הקדושה של קוסקו, אימפריית האינקה הקימה מדינה, שעם היכולת המצטיינת בארגון, הצליחה להפיץ ידע מדעי רב, אמנותי וטכנולוגי של קודמיה. בהתבסס על רעיון של התפשטות המדינה, אימפריית האינקה אספה את אותם כלים והעצים אותם. נכון להיום, כמה מנהגים ומסורות של תרבות האינקה, שכיחה בקבוצות אתניות כגון קצ'ואה ו האיימארה.

טיולים לפרו – הרי געש כשומרים שלא נמים ולא ישנים
ארקיפה ידעה לא מעט רעידות אדמה והתפרצויות געשיות. "שומרים" עליה הרי געש של אל מיסטי, צ'אצ'אני ופיטשו פוטשו הנשאם לגובה של 6000 מ' כל אחד והעוטפים את העיר. במהלך הטיול לפרו תרגישו מייד שמזג האויר והגבהים הם כבר חלק ממכם וכעת תוכלו לגלות את אוצרותיה של רמת הטל טיפלנו. עם זאת, טיולים לפרו, ממש כמו טיולים לצ'ילה, לאקוודור או לכל מדינה אחרת בדרום אמריקה, דורשים תיאום ותכנון נכון. אנצלנו בטורולר טורס, המומחים של המחלקה הדרום אמריקאית "יתפרו" לכם טיול לפרו, בדיוק כמו שתמיד חלמתם. טיולים לפרו כמובן יובילו אתכם ללימה, אחת הערים היפות ביותר בעולם. לכן, כדאי מאוד לנצל את הביקור בבירת פרו ובעזרת המידע אותו אנו נספק לכם אודות טיסות ללימה, תדעו בדיוק מה לעשות בעיר וכיצד להגיע אליה. 

במדור נוסעים כותבים תוכלו לקרוא המלצות על טיולים לדרום אמריקה שכתבו לקוחות מרוצים של טרוולר טורס.

טיולים לפרו - עדיין מתלבטים ? צרו עמנו קשר כאן

מי שהתעניין בטיול לפרו יכול להיות יתעניין גם ב: טיול לארגנטינה טיול לברזיל טיול לצ'ילה טיול לאקוודור ואיי גלפגוס טיול לפרו