טיולים לאקוודור ואיי גלפגוס - דרום אמריקה

טיול פרטי לאקוודור ושיט באיי גלאפגוס בהתאמה אישית
15 ימים \ 14 לילות
QUITO, OTAVALO, GALAPAGOS, PAPALLACTA, MINDO, COTOPAXI
קיטו, אוטובלו, גלאפגוס, פאפאיאקטה, מינדו, קוטופקסי

   5% הנחה על הפלגות באיי גלפגוס לנרשמים להפלגות 2019 עד ה30.03.19   
(לא כולל תכופת החגים הנוצריות)

טיול לאקוודור ואיי גלפגוס
טיולים בגלפגוס ואיי גלפגוס שלא מהעולם הזה

!טיול לאקוודור ואיי גלפגוס - פשוט חייבים להגיע לשם

מבחר טיולי יום מקיטו - פאפאיאקטה - קוטופאקסי - באניוס
מבחר רחב של טיולים באקוודור יבשתי והפלגות באיי גלפגוס בכל הרמות
מגוון של טיולים לאקוודור ובאיי גלפגוס פרטיים ומשותפים במחירי סיטונאות

טיול לאקוודור ואיי גלפגוס


איי גלאפגוס הם ארכיפלג של איים געשיים שמפוזרים באוקיינוס השקט מסביב לקו המשווה, 972 קילומטרים מערבית לחלק היבשתי של אקוודור. האיים נמצאים בשליטתה של אקוודור, ושייכים למערכת הפארקים הלאומיים שלה. האוכלוסייה באי כוללת כ-40,000 בני אדם, רובם דוברי ספרדית. איי גלאפגוס ידועים בזכות מגוון המינים של בעלי חיים האנדמיים שבהם, וכן בזכות מחקריו של צ'ארלס דרווין במהלך מסע המחקר השני של ספינת הצי המלכותי, הביגל, שתרמו לגיבוש תאוריית האבולוציה והברירה הטבעית. הדרך הטובה ביותר לחוות את האיים היא לשוטט ביניהם בספינה. מדריכי טבע יעלו אתכם ליבשה כל יום - לפגוש ציפורים, זוחלים ויונקים ולראות צמחים.

 יתרונות הטיול בהתאמה אישית לדרום אמריקה 

בתור חברה המתמחה ביבשת אמריקה כבר שנים רבות אנו מבינים את הקושי בתכנון טיול לדרום אמריקה שיענה בצורה מושלמת לדרישות הלקוח, לפיכך יצרנו חבילות טיול המאפשרות לנוסע עצמאי לטייל בזמן קצר ביעדים המרתקים במרכז אמריקה ודרום אמריקה.  העיקרון העומד מאחורי טיול מאורגן עצמאי הוא החופש לבחור את הטיול המתאים לנוסע ולא פחות חשוב מכך את הזמן המתאים ללקוח. בטיול מאורגן עצמאי אין טיול שלא יוצא בגלל מיעוט נרשמים ואין הגבלה של תאריכי יציאה והמחיר אפילו פחות מטיול מאורגן רגיל.

טיולים לאקוואדור – גלאפגוס ועוד...

החוף השקט, גלאפגוס, האנדים,  יערות הגשם של באמאזונס, קיטו והאזור, אימבאבורה ואוטאבולו, הרי האנדים, הרי הגעש המדהימים, קואנקה, הג'יונגלים, גואייאקיל, כל אלה ועוד הם רק חלק ממדינה החצויה ע"י הקו המשווה בצפון המדינה. טיול לאקואדור בן שבועיים בקושי מספק את צרכי התייר הסקרן. טרוולר טורס יסייע בכם ובאופן מקצועי בתכנון נסיעתכם ליעד הבא שלנו.

טיולים לאקוואדור - קיטו בגובה של  2816 מ'

טיול לאקואדור עם נחיתה בקיטו, המוקפת הרי געש, תפגשו עיר שהוכרזה על יד ארגון האונסקו לבירת התרבות האנושית. קיטו הנה עיר מודרנית עם חנויות, בתי קפה, מסעדות משובחות, גלריות ותיאטראות, שיבטיחו לכם שהיה נעימה בעיר זו. קיטו  שבאקואדור הנה עיר גדושת. למרות היותה ארץ "קטנה" בדרום אמריקה, אקואדור היא מדינה ענקית   עם אלפיים סוגי ומיני פרפרים. הארכיטקטורה הקולוניאלית וייחודית באזור זה.לקוחות יקרים, במדור נוסעים כותבים תוכלו לקרוא המלצות על טיולים לפרו, שכתבו לקוחות מרוצים של טרוולר טורס.

 טיולים פרטיים  לאקוואדור

טיול לאקוואדור עם נחיתה בקיטו, המוקפת הרי געש, תפגשו עיר שהוכרזה על יד ארגון האונסקו לבירת התרבות האנושית. קיטו הנה עיר מודרנית עם חנויות, בתי קפה, מסעדות משובחות, גלריות ותיאטראות, שיבטיחו לכם שהיה נעימה בעיר זו. קיטו שבאקואדור הנה עיר גדושת. למרות היותה ארץ "קטנה" בדרום אמריקה, אקואדור היא מדינה ענקית עם אלפיים סוגי ומיני פרפרים. הארכיטקטורה הקולוניאלית וייחודית באזור זה. טיולים לאקואדור ונחיתה בקיטו מבירה אתכם למדינה שמתחלקת לארבעה אזורים אופיינים, איזור הרי האנדים, החוף השקט, האמאזונס, ואיי גאלאפאגוס. טיולים לאקואדור מתקיימות באמצעות חברות כגון דלתא, קונטיננטל, ק.ל.מ., איבריה, וטיולים שלחברות כגון טאקא, לאן, סנטה ברברה ועוד... כמו כן, גם ניתן לקחת טיסה לפרוו או טיסה לקולומביה ומשם לקחת טיסת פנים לאקוודור.

טיולים לאקוואדור –בהתאמה אישית

טיולים לאקואדור מהארץ ארוכים, כאשר טיול לקיטו נמשך בערך כ-17 שעות עד בשילוב אלעל ואיבריה. טיולים לאקואדור הנן חוויות בפני עצמן. יש חברות תעופה כמו בריטיש המפעילות טיולים לדרום אמריקה. TACA, LAN ECUADOR גם כן טסות על הקו ביבשת. מספר טיסות לאקואדור אכן מותאמות על פי עקומת ביקוש ועצה.

טיולים לאקוואדור – נופים חלומיים כולל שיט בין איי גלאפגוס

טיול לקיטו לצעירים חובבי סיורי טבע, עם תרמיל על הגב, למשוחררי צהל ובכלל לקהל הרחב רבות ומגוונות עם חברות תעופה גדולות. אין ספק שטיול לקיטו, פותחת בפני התייר הפוטנציאלי אפשרויות רבות לבלות ולטייל באזור זה של העולם. איי הגאלאפגוס "מעבדה" של 13 איים ענקים ושישה בינוניים ובנוסף 42 קטנים בנות יותר מ-6 מיליון שנה. טיולים לאקואדור הן חלק מתחילת מסע קסום בלב שמורות החי והצומח שכבשו א את דימיונו וליבו של צ'ארלס רווין  והביאו לו השראה בקשר לתיאורית התפתחות העולם. אנשי המקצוע של טרוולר טורס הנם לרשותכם ולשרותכם בכל שאלה הקשורה לארגון נסיעתכם באיזור. לטרוולר טורס הסכמים מיוחדים: טיולים לאקוואדור או טיול לקיטו שבדרום אמריקה בכלל. מדובר בטיולים הנמשכים לרוב חודש ימים לפחות ומי שרוצה לגלות את כל היבשת הדרום אמריקאית, לאחר טיול לאקואדור יצטרך להתארגן בצורה יסודית ולארגן בליווי המומחים שלנו ליעד זה, טיולים לדרום אמריקה באופן מקצועי ביותר. טיול לאקוודור ניתן לשלב עם טיול לפרו או טיול לקוסטה ריקה, או אפילו טיול לארגנטינה.אנו בTravellertours מציעים מגוון של טיולים לארגנטינה במחירים שוברי שוק, אנו נדאג לטיול לארגנטינה המותאם במיוחד לך,  גלוש לאתר והתחל את המסע שלך עוד היום 


למה טיול מאורגן עצמאי?

כמה פעמים חיפשתם טיול מאורגן שיצא בדיוק במועד שאתם מבקשים? כמה פעמים חיפשתם טיול מאורגן שיעמוד בתקציב שלכם? כמה פעמים חיפשתם טיול שמצד אחד יקיף הרבה יעדים ומצד השני ייתן לכם קצת חופש וזמן ליהנות לבדכם?

אם אתם מסוג המטיילים שמחפשים תשובות לשאלות אלה, אז הטיול המאורגן לנוסע העצמאי הוא בדיוק בשבילכם.

הטיול לנוסע העצמאי מאפשר לכם לתכנן בעזרתנו את המסלול המתאים המועדף עליכם, בתאריכים המתאימים עליכם ובתקציב המתאים לכם, תוכלו לבחור את המלונות שאתם מעדיפים בקצב שלכם, טיולים קבוצתיים ומגוונים עם נוסעים נוספים מכל העולם ומדריך מקומי מקצועי דובר אנגלית או/ו טיולים פרטיים רק לכם עם מדריך מקצועי דובר אנגלית ונהג שמלווה אתכם.

אנחנו מלווים אתכם מההמראה מתל אביב ועד הנחיתה בתל אביב בחזרה כאשר במהלך הטיול אנו מוודאים שהכל דופק כשורה דרך הספק המקומי הנמצא בקשר ישיר איתנו לאורך כל הדרך. הטיולים מתאימים לזוג, משפחה או כמה אנשים המטיילים יחדיו כאשר הטיול יתוכנן ביחד עם הנוסעים כדי להתאים את המסלול בהתאם לרצונותיכם, גם אם מדובר על הפסקה של כמה ימים למנוחה והנאה ללא טיולים והדרכה באמצע המסלול המתוכנן.

הטיול המאורגן העצמאי מאפשר לכם לתכנן מסלול מעניין ומיוחד במסגרת הזמן הקצוב שברשותכם בתאריכים המתאימים לכם ללא התלות של נוסעים אחרים. הטיול המאורגן העצמאי מאפשר לכם מצד אחד, ליהנות מהשקט להיות לבדכם אבל גם את השקט בטיול משותף מודרך ומהנה.

והמחיר? לעיתים אפילו זול יותר מטיול מאורגן מסורתי.... 

מי שהתעניין בטיול לאקוודור ואיי גלפגוס יכו להיות גם התעניין ב:  טיול לארגנטינה טיול לברזיל טיול לצ'ילה טיול לאקוודור ואיי גלפגוס טיול לפרו 

במדור נוסעים כותבים תוכלו לקרוא המלצות על טיולים לדרום אמריקה שכתבו לקוחות מרוצים של טרוולר טורס.

 

דף מידע למטייל –

אקודור ואיי גלפגוס

עולם ומלואו: נופי פרא לא נגועים, מפגש עם בעלי חיים רבים ונדירים בשמורות טבע יפהפיות, שמהידועות והמפורסמות בהן הם איי הגלפגוס, ויערות הגשם העצומים של נהר האמזונס- שטח עצום בו  נמצא ריכוז החיים העשיר והמגוון ביותר, ואחד האזורים האחרונים בעולם שבחלקם טרם דרכה כף רגלו של אדם לבן. באיי הגלפגוס פוגשים פינגווינים, צבי ים שחיים באזור קו המשווה, קורמורנים, איגואנות ימיות, צבי ענק, אריות ים, סולות כחולות רגל ועוד ועוד , על רקע נופי ירח געשיים ושדות לבה.

מזג אויר

בשפלת החוף חם ונעים (25-31 מעלות צלזיוס). ניתן להבחין בשתי עונות-רטובה ויבשה. בעונה הרטובה חם ולח, מדצמבר עד מאי. העונה היבשה מיוני עד נובמבר. באזורי ההרים משתנה מזג האוויר בהתאם לגובה. בעמקי האנדים מזג אוויר סוב-טרופי, וקריר יותר בגובה. אזור האמזונס טרופי- חם לח וגשום. (טמפרטורה ממוצעת 23-26 מעלות), וגם בו ניתן להבחין בעונה יבשה יותר משך כשלושה חודשים. באיי הגלפגוס חם ויבש בדרך כלל, עם אפשרות לגשם טרופי.

ביגוד:

ביגוד קל וציוד לגשם באזורי החוף , השפלות ואיי גלפגוס, ובגדים חמים לאזורי ההר.

טבלת טמפרטורות ומשקעים ממוצעים:

                                   טמפרטורות 

חודש                מינימום               מקסימום         משקעים במ"מ                                                          

ינואר                    8                         22                      99

פברואר                8                         22                     112

מרץ                    8                         22                      142

אפריל                  8                         21                    174

מאי                     8                     21                      137

יוני                       7                        22                    42

יולי                      7                         22                    20

אוגוסט                 7                         23                    30

ספטמבר              7                       23                      69

אוקטובר               8                        22                     113

נובמבר                7                        22                     97

דצמבר               8                         22                     79

קיטו

בינואר- מינימום 8 מעלות צלזיוס, מקסימום 22 . ביולי- מינימום 7 , מקסימום 22 .

 

אתר אינטרנט למזג אוויר בעולם:

http://weather.yahoo.com

 

מטבע

המטבע הוא דולר אמריקאי

כספים

רצוי להצטייד בעיקר בדולרים (מטבעות אחרים פחות מקובלים), וחלק גדול בערכים קטנים. כרטיסי אשראי והמחאות נוסעים מתקבלים בחלק מהחנויות והמסעדות בערים הגדולות בלבד, ועל התשלומים מוטלת עמלה גבוהה. קשה למשוך מזומנים באמצעות כרטיס אשראי.

(כ-35-40 $ ליום בממוצע יכסו הוצאות אוכל, שתייה, מוניות וכו')

אתר אינטרנט לשערי מט"ח:

www.finance.yahoo.com

 

חשמל

המתח החשמלי הוא 110/120 וולט, 60 הרץ

 • כדאי להביא מתאם (אדפטור) בינלאומי לשקעים ושנאי (טרנספורמטור) (בחלק מבתי המלון ניתן לקבל בדלפק הקבלה שנאי מתאים)

 

השעון

שעון ישראל פחות 7 שעות, לפי שעון חורף.

בגלפגוס שעון ישראל פחות 8 שעות, לפי שעון חורף

 • בתקופת שעון הקיץ בישראל, גדל ההפרש בשעה

בריאות

הנחיות לגבי חיסונים ותרופות ניתן לקבל בלשכות המחוזיות של משרד הבריאות. על חברתנו חל איסור מוחלט לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא. יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפחות שבועיים לפני מועד היציאה לטיול.

לשכות הבריאות:

תל אביב: רחוב הארבעה 12 , טל.: 5634848 – 03

ירושלים:  רחוב יפו 86 ,        טל.: 5314811 –02 ,  מדור נוסעים לחו"ל

חיפה:      רחוב הפרסים 15 ,  טל.: 8619777 – 04

 

לרשותכם מרכזים פרטיים המספקים אינפורמציה וחיסונים (השירות יקר יותר מהשרות הניתן על ידי משרד הבריאות) כגון:

 1. תל אביב: מלר"מ – ליד ביה"ח איכילוב, רחוב דפנה 8

     טל.: 6973498 , 6973559 –03

 1. תל השומר: מרכז לרפואה גאוגרפית ליד ביה"ח שיבא

      טל.: 5303456 –03 , 5303105 – 03

 1. כפר-סבא: מרפאה למטייל בבי"ח מאיר

טל.: 7481231 – 09

 1. חיפה: מרפאה לרפואה גאוגרפית בבית בני ציון (רוטשילד)

טל.: 8359624 – 04

 • האמור לעיל אינה המלצה או הפנייה למוסד כלשהו וכל פניה היא לשיקול דעתו הבלעדי ואחריותו של המטייל

אשרות כניסה

אין צורך באשרות כניסה.

 • דרוש דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום יציאת הטיול.

 • אם טסים דרך ארה"ב יש צורך באשרה (גם אם לצורך מעבר בלבד)

ארה"ב-

יש צורך בטופס בקשה, תמונה, טופס הצהרה, מכתב ממקום העבודה. עצמאי- אישור מרואה החשבון,

סטודנט- מכתב מהאוניברסיטה,

עקרת בית-אישור על הכנסה כלשהי

אנשי עסקים- מכתב מהחברה/עסק

תלמידים- מכתב מביה"ס, מכתב מההורים וצילומי אשרות של ההורים.

לחיילים-אישור מהצבא/תעודת שחרור

לעולים חדשים אשר הגיעו מ-1993 – באופן אישי

לעולים חדשים אשר הגיעו לפני שנת 1993 – ניתן להגיש כרגיל.

למי שקיבל סירוב- באופן אישי

למי שאבד דרכון וקיבל דרכון בתוקף לשנה – יש לצרף אישור ממשרד הפנים על כניסות ויציאות מהארץ.

תוקף הדרכון ביום ההגשה: לתקופת השהייה בארה"ב ועד החזרה לישראל.

תוקף האשרה ומספר כניסות: נקבעים על ידי הקונסוליה באופן אינדיבידואלי

 

שגרירות ישראל

12 De Octubre

1059 Y General

Salazar Edificio

Quito

TEL: (+593 2) 237474

FAX: (+593 2) 238055

 

עזרה ראשונה

מומלץ להצטייד בתרופות בסיסיות:

 • פלסטרים

 • נוזל או משחה לחיטוי פצעים

 • פדי גזה וצמר גפן

 • כדורי אנטיביוטיקה (המלצת רופא)

 • טבליות מציצה נגד כאב גרון

 • כדורים נגד קלקול קיבה

 • כדורים נגד כאבים וכאבי ראש

 • כדורים להורדת חום

 • קרם שיזוף

 • כדורים או כל תרופה אחרת הנחוצה אישית

 • ג'ל מרגיע (אחרי עקיצות)

 • כדאי לארוז בקופסת פלסטיק קשיח

רשימת ציוד מומלץ

 • חגורת כסף

 • מנעול קטן לנעילת התיק/מזוודה

 • סנדלים

 • נעליים נוחות

 • בגד ים

 • חולצות קיציות (טריקו) וחולצות חמות יותר

 • סוודר ומעיל

 • מכנסיים קצרים וארוכים

 • מעיל גשם דק/מטריה

 • כובע

 • משקפי שמש

 • ציוד עזרה ראשונה אישי

 • תכשיר נגד יתושים

 • שפתון נגד יובש

 • קרם לחות

 • סרטי צילום

 • מצלמה

 • פנס כיס

 • שעון מעורר

 • למרכיבים משקפיים – רצוי להצטייד בזוג נוסף

 • רצועה (לקשירת המזוודה)

 • אולר קטן (לקילוף פירות)

 • מגבונים לחים

 • תיק יד/תרמיל יום לטיסה ולסיורים

      -     תיק מתקפל לקניות

 • עזרה שניה: חוטים, מחט, סיכות בטחון וכו'.

 • כדאי לבחור בבגדים הנוחים לטיפול (ללא צורך בגיהוץ), ומתאימים למזג אויר חם וקריר כאחד.

ביטוח

 • יש להצטייד בביטוח בריאות ומטען, ורצוי שיכלול הטסה רפואית.

 •  במרבית הפוליסות הסטנדרטיות לא ניתן כיסוי הולם לחפצי ערך כמצלמות משוכללות, תכשיטים וכו'. ניתן לבטח חפצים אלה במסגרת הרחבת הפוליסה לביטוח תכולת הבית לזמן קצוב.

 • לבעלי כרטיס אשראי בינלאומי ניתן ביטוח חינם

גובה

באקוודור 10 פסגות בגבהים מעל 5000 מ'.

בהשפעת הגובה על הגוף מתחילים להרגיש בגבהים שמעל 3000 - 2500 מ'.

אחד הגורמים המשפיעים ביותר היא המהירות בה מגיעים לגובה. כדאי להגיע לגובה זה בעליה הדרגתית.

אפשר לסבול מחוסר שינה, איבוד תאבון, עייפות, כאבי ראש, בחילות ואפילו הקאות.

יש לנוח תקופת מה לאחר ההגעה ולתת לגוף אפשרות להסתגל לגובה. למעשנים- כדאי מאוד לקצץ בכמות כדי לאפשר לריאות לספוג יותר חמצן. כדאי גם להימנע ממשקאות אלכוהוליים המייבשים את הגוף. חליטת עלי קוקה (Mate De Coca ) יכולה לעזור להסתגלות.

ככלל, יש להקשיב לגוף, אם מופיעים סימני השפעת הגובה כדאי לא להתאמץ עד שהגוף מסתגל.

במקרים חמורים השפעת הגובה יכולה להיות מסוכנת ממש המתבטאת בקוצר נשימה, שיעול והכחלה או בכאבי ראש, התנהגות לא רגילה , בלבול, אדישות וחוסר שיווי משקל עד איבוד הכרה.

הדרך הטובה ביותר לטיפול אז היא ירידה מהירה ככל האפשר מהגובה.

תחבורה

באזורים אלה, ההתייחסות לחוקי תנועה ולתנאי השטח מינימלית. הדרכים גרועות וחלקן אינו סלול. חלק מהאתרים, ובעיקר השמורות, נגישות בקושי או בכלל לא . בנסיעה ביבשה גם גוברת בעיית הביטחון בדרכים ומקרי השוד שכיחים למדי.

יש כמה קווי רכבת, אך הן ברובן איטיות מאוד ולא זולות יותר מטיסה. יתרונן הוא נסיעה ביום בנופים נפלאים.

טיסות

פרטי טיסות מדויקים יימסרו בעת פגישת התדרוך, או עם  מסירת מסמכי הנסיעה.

כדאי להתעדכן ולבדוק עם משרדנו לגבי אפשרות/כדאיות בידוק מוקדם.

 • שירות טרום טיסה  9723377 –03

לפעמים מחייבת החזרה מדרום אמריקה חניית לילה באירופה. החנייה ממומנת בדרך כלל על ידי חברת התעופה, אך לא אם מאריכים את השהות באירופה .

 

טיסות פנים

רשת התעופה ענפה למדי, והשרות טוב למדי, יותר מאשר במדינות אנדיניות אחרות. זהו אמצעי התחבורה הטוב ביותר.  בכל מקרה יש לקחת בחשבון שינויים תכופים בלוח הזמנים, איחורים ביטולים בגלל תנאי מזג אוויר וכו'. לעתים קרובות יש הזמנות יתר על הטיסות ורצוי מאוד להקדים ולהגיע לשדה התעופה.

רוב הטיסות יוצאות מקיטו או מגויאקיל, והן יחסית זולות. יוצאות מן הכלל הן הטיסות לאיי הגלפגוס, שהן יקרות.

מזון

בעיקר מרקים, נזידים, חביתיות תירס, אורז , ביצים ,ירקות ובשרים .

אוכל כשר לא ניתן להזמין, לצמחונים מבחר המנות הצמחוניות מספק .

 • בכל מקרה כדאי להצטייד מהארץ בחטיפים יבשים- קרקרים, פירות מיובשים וכו' למקרים בהם עצירה במקום אכילה מסודר היא בעייתית.

שתייה

כדאי להקפיד לשתות מים מינרלים בלבד, או מים מטוהרים במלונות.

הקפה אינו מצטיין בטיבו, אך התה נפוץ כולל סוג או שניים של תה צמחים (בעיקר קמומיל).

למשתמשים בממתיק מלאכותי- כדאי להצטייד מראש מהארץ. משקאות קלים זמינים.

קניות

המקום הטוב ביותר והמרוכז הוא השוק באוטבלו- בגדי צמר, אריגים, ויש כפרים המתמחים בעבודות עור, עץ ולחם (בצק) הייחודיים לאקוודור.

תקשורת

יש קשר טלפוני בינלאומי ישיר. עלות השיחות מהמלונות יקרה מאוד יחסית, ולעתים זולה יותר שיחת גוביינא .השימוש בכרטיס טלפון כמעט ואינו קיים באקוודור. זמן ההמתנה לשיחה בינלאומית, בעיקר מחוץ לערים הגדולות יכול להיות ארוך מאוד. מספינות מסוימות בגלפגוס ניתן, במקרה הצורך, להתקשר מחדר הרדיו.

צילום

מגוון סרטי הצילום מוגבל, וציוד הצילום יקר מאוד באקוודור ולכן כדאי להצטייד מראש.

בכל מקרה יש לגלות רגישות לגבי חדירה לפרטיות ורצון להצטלם בצילום אנשים.

בטחון אישי      

יש להיזהר בכל מקום, בעיקר באזורים העניים של הערים, שם נפוצות הגניבות ולהישמר מכייסים במקומות צפופים. בכל מקרה מומלץ לא להסתובב לבד בערים הגדולות, בודאי לא בערב, או להסתייע במוניות.

אם איתרע המזל ונתקלים בגנבים- מסרו את הכסף שברשותכם (דאגו מראש לכך שלא יהיה רב) ואל תהיו גיבורים!

 • כדאי לקחת צילומים של המסמכים החשובים (דרכון, כרטיס טיסה וכו') ולאחסנם בנפרד מהמסמכים עצמם. (תצלום נוסף כדאי להשאיר בבית), ולהצטייד בתמונת דרכון למקרה הצורך.

 • יש להפריד את ספח הביטוח של המחאות הנוסעים (עם מספרי ההמחאות) מן ההמחאות עצמן

 • להשאיר כסף, כרטיסי טיסה ודרכונים בכספות בתי המלון

 

בילויי ערב

מלבד מסעדות, אין מגוון אפשרויות בילוי ראוי לציון. בעת חגים ופסטיבלים יש חגיגות רחוב ותהלוכות צבעוניות. בכל המקומות הקטנים אפשרויות הבילוי מוגבלות ביותר. על הספינה בגלפגוס בערבים הרצאות וערבי שקופיות.

על הטיול

-  כל טיול לדרום אמריקה נתקל במערכת אדירה של אילוצים וקשיי ביצוע הנובעים מאופיו של האזור וממגבלות התשתית התיירותית באזורים שונים.

-  כמעט כל טיול לדרום אמריקה משתנה לעומת התוכנית המקורית, עקב שינויים של הרגע האחרון בלוחות הזמנים של חברות התעופה, שביתות, הפתעות במזג האוויר או בעיות לוגיסטיות אחרות. (אקוודור עוברת גלים של מחאה אזרחית ,לא אלימה בדרך כלל)

- צפויות גניבות בחלקים שונים של הטיול ויש לקחת זאת בחשבון למרות ההכנות והאזהרות. את הכספים, המסמכים ודברי הערך יש להשאיר בכספת המלון. 

-  ברוב המסלולים כלולות טיסות רבות של חברות תעופה שונות, המאפשרות להגיע לרוב המקומות האטרקטיביים ביבשת ענק זו. אך יש לקחת בחשבון זמן המתנה בשדות התעופה, איחורים ושיבושים שונים.

 • במסגרת הטיול המאורגן דמי סבלות כלולים עבור מזוודה אחת בלבד.

 • במהלך הטיול ייתכנו שינויים בבתי המלון המתוכננים. בדרך כלל בטיול המאורגן בתי המלון מדרגה ראשונה, או הטובים בנמצא ובג'ונגל לודג' טבעי פשוט.

בעת השייט באיי הגלפגוס, בספינה, כלולות כל הארוחות, ויש ציוד שנורקלינג.

 • רמת בתי המלון והשרותים, בעיקר מחוץ לערים המרכזיות, אינם ברמה המוכרת לנו במערב, ויש לקחת זאת בחשבון.

-    הטיולים מתוכננים היטב לאור היכרותנו עם הארצות בהן אנו מטיילים, תושביהן ומנהגיהן, ולאור הניסיון הרב שצברנו. עם זאת מתרחשות מעת לעת הפתעות ואף תקלות בלתי צפויות, בשל גורמים אשר אינם תלויים בנו, ואשר יש בהם כדי לגרום שינויים בטיול, או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת.

במדינות שונות הקריטריונים של שירותי התיירות וכן אמינות השירותים וטיבם אינם כמו אלה המוכרים לנו, ויש לקחת עובדה זו בחשבון. אנא, קבלו זאת ברוח טובה, בסבלנות ובהומור וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחווית הטיול וההיכרויות עם הארצות בהן מטיילים

יש לכבד את המסורת והמנהגים המקומיים, ולהיות מורגשים מעט ככל האפשר כגורם משפיע על הסביבה והתרבות.

חיוני להצטייד בהרבה סבלנות, פתיחות והומור שיעזרו לגלות יבשת נפלאה ושונה זו.

-עליכם להביא עמכם לשדה התעופה:

 • דרכון בר תוקף ובו כל האשרות הנחוצות

 • כרטיס טיסה

 • אנא וודאו שבידיכם ביטוח נסיעות לחו"ל

אם ברשותכם ציוד אופטי או אלקטרוני או רכוש אחר עליו אתם רוצים להצהיר אצל פקיד המכס, עליכם להקפיד לארוז אותו בנפרד בתיק יד ולקבל אישור מהפקיד על הוצאתו מהארץ. פקיד המכס נמצא באולם הנוסעים היוצאים, אחרי ביקורת הדרכונים.