טיול לקולומביה

טיול לקולומביה

טיול לקולומביה מתחיל בבוגוטה - עיר הבירה של קולומביה והעיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בקולומביה. במשך שנים רבות בוגוטה הייתה יעד שמטיילים ניסו להימנע ממנו ואלו שהגיעו לעיר נקטו אמצעי זהירות ברמת הביטחון האישי. בשנים האחרונות העיר עברה מהפכה וכיום היא יותר בטוחה ואף נחשבת לעיר אטרקטיבית שכדאי מאוד לבוא לראות בכל טיול בקולומביה. בוגוטה עצמה היא עיר של ניגודים, למרות התהליך שהעיר עברה והשיפור ברמת הביטחון בבוגוטה עדיין קיים עוני, אך מצד שני ישנם אזורים מפותחים , מוזיאונים, כנסיות וחיי לילה משגשגים. המטיילים המגיעים לבוגוטה לא מספרים על אהבה ממבט ראשון, אך ככל שמבלים בה יותר זמן, כך לומדים לאהוב אותה.

טיול עצמאי בקולומביה

עלויות ומחירים

טיסות לקולומביה עורכות מעל 20 שעות, בדרך כלל עם 2 עצירות, המחיר מותנה בהתאם לעונות השנה, הסוכן, זמני הטיסות ומספר העצירות, בין חברות התעופה הטסות לקולומביה ניתן למצוא את: "אלאיטליה", "יונייטד איירליינס", "לופטהנזה", "ביזנסס איירליינס", "סוויס",  KLM, "אמריקן איירליינס", "דלתא", יש לקחת בחשבון, שעבור טיסה לקולומביה דרך נקודת עצירה בארצות הברית נדרשת בנוסף ויזת תייר לארצות הברית. לעומת זאת על מנת לבקר בקולומביה, אין צורך בוויזת תייר. אולם יש לשמור על הפתק המתקבל בעת החתימה במעברי הגבול, הוא מהווה אשרה לשהייה חוקית. 

תחבורה מקומית בקולומביה

עם מפה טובה, GPS, או מפות, שניתן להוריד מראש בגוגל, ניתן לצאת לטיולים בקולומביה באמצעות מערכת תחבורה מסועפת ומנוצלת היטב, שנותנת מענה למיליוני תושבים, מערכת האוטובוסים זולה במיוחד, ומגיעה ליעדים רבים, אולם מערכת הכבישים אינה מפותחת דיה, וצפויות טלטלות רבות. בעיירות נידחות, ניתן לפגוש את הצ'יבאס, אוטובוסים מעץ, לממהרים קיימת אופציה לנוע במונית שירות הנקראת, קולקטיבוס, וכמובן, מוניות. ניתן גם להזמין טיסות פנימיות, ועבורם יש להצטייד בדרכון הישראלי.

מסלולים מומלצים לטיול עצמאי לקולומביה

קרטחנה- עיר ציורית ומופלאה לאורך החוף הקאריבי, ממנה אפשר לצאת למסלולי טיולי באמזונס בקולומביה, טרקים של 8 ימים, שעוברים גם בעיירה מנאוס בברזיל (יש לקחת בחשבון, שמעברים קרקעיים בין המדינות הם אזורים מוכי אלימות ומסוכנים) האזור משלב חופים יפיפיים, עיר עתיקה מוקפת חומה, שהוכרזה גם כאתר מורת של אונסק"ו.תוכלו להמשיך לטיול בברזיל השכנה וממנה גם לעבור לארגנטינה, כך תוכלו להאריך או לבנות מראש את הטיולים לדרום אמריקה כך שתהיו בעוד מדינות.  בלב האזור הטרופי בקולומביה נמצא מדבר טטקאוה, פינה שקטה הנהנית ממערכת אקולוגית מיוחדת, שנשמרת בשל מבנהו. מדיין, ידועה בשל פסטיבל הפרחים השנתי המסורתי שלה. קולומביה ידועה בקפה איכותי אותו היא מייצרת ומייצאת לעולם, מומלץ לבקר גם באזורי גידול הקפה, ארמניה, פריירה ומאניסלס, אזור זה גם מוכר כאתר מורשת עולמית.
ולסוף, לחובבי ריקוד הסלסלה יש הרבה רחבות ריקוד בעיר סאלי, בירת הסלסה העולמית.

במדור נוסעים כותבים תוכלו לקרוא המלצות על טיולים לדרום אמריקה שכתבו לקוחות מרוצים של טרוולר טורס.

מי שהתעניין בטיול לקולומביה יכול להיות גם יתעניין ב:  טיול לארגנטינה טיול לברזיל טיול לצ'ילה טיול לאקוודור ואיי גלפגוס טיול לפרו