חמישה דברים שצריך להכין לפני הטיסה לארצות הברית

 דברים שצריך להכין לפני טיסה לארהʺב 

נסיעה לארצות הברית זו נסיעה יקרה וארוכה. היא דורשת הכנות מוקדמות קפדניות על מנת לא להיכנס להוצאות כספיות מיותרות וכן ליהנות מהטיול בצורה מרבית. נתחיל מקריאת המלצות המומחים על מנת לעשות סדר בבלגן.

תכנון נסיעה

נסיעה לארצות הברית מתחילה מעבודת תכנון. זו סוג של הפקה הדורשת הכנות מוקדמות לפני האירוע בכדי שבאירוע עצמו הכל יעבור כפי שתכננו. המרחק לאמריקה הוא רב, הטיסה יקרה למדי, שטחה של המדינה עצום והאטרקציות בלתי נגמרות. לכך יש עוד להוסיף את ההתרגשות הגוברת מיום ליום לפני הנסיעה, מה שעלול לגרום לנו לצאת מריכוז ולעשות טעויות. חלקן אפשר יהיה לתקן אך חלקן יעלו לנו כסף מיותר וימנעו מאיתנו ליהנות מהטיול הכל כך מיוחד כמו טיול לאמריקה. לכן, תכנון נסיעה יסודי הוא הכרחי: מתי נוסעים, לאן בדיוק, לכמה זמן ומה דורש החוק.

מסלול טיול

תכנון מסלול נסיעה נעשה במקביל לתכנון הנסיעה עצמה. לאמריקה יש כל כך הרבה מה להציע לתיירים שבהגעתם למדינה הם מתבלבלים. תכנון מוקדם יכול לפתור את הבעיה, כל שכן הוא יכול לחסוך לנו לא מעט כסף על נסיעות וטיסות פנים. המקומות בהם נרצה לבקר ישפיעו על מסלול הטיסה שנזמין ועל התקציב שנקבע. כך למשל, אם רוצים לבקר בערים כמו לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, לאס וגאס וסיאטל מוטב להזמין טיסה לחוף המערבי שבאוקיינוס השקט. אם רוצים לבקר בניו יורק, מיאמי פלורידה וקרוליינה הצפונית מוטב לטוס לחוף המזרחי.

אשרת כניסה

לכל מי שמתכנן טיסה לארה"ב, כדאי שבטרם הוא מזמין כרטיס טיסה לפנות לשגרירות ארה"ב לקבלת אשרת כניסה. התהליך אורך בערך חודש ימים אך תמיד קיימת אופציה להליך מזורז לקבלת ויזה. קודם כל צריך למלא טופס בקשה לקבלת ויזה לארה"ב באתר האינטרנט של השגרירות. לאחר מכן יש לשלם אגרה (באתר האינטרנט או בדואר) ואז לקבוע ראיון אישי בשגרירות. לראיון יש להביא מסמכים ואישורים המוכחים את כוונתנו לחזור לארץ במועד הנקוב.

כרטיסי טיסה

לרשותם של הטסים לארה"ב מישראל עומדות כמה דרכים להגיע למדינה. יעד הנחיתה הפופולארי ביותר הוא ניו יורק אליה יוצאות שש טיסות שבועיות מנתב"ג: של אל על, יונייטד ודלתא. כל אחת מהחברות נוחתת בנמל תעופה אחר: JFK ו- EWR. יעדי נחיתה נוספים הם פלורידה ולוס אנג'לס. אפשר לטוס בטיסה ישירה ואפשר לטוס דרך אירופה. טיסה ישירה עולה יקר יותר כ- 1,000 – 1,400 דולר לחוף המזרחי ואילו טיסה דרך אירופה תעלה כ- 800 -1,200 דולר. חשוב לקחת בחשבון כי בעונת השיא המחירים מזנקים.

בתי מלון

לאחר שנצטייד בויזה, בכרטיסי טיסה ובמסלול טיול מפורט היטב, מוטב לחשוב על נושא הלינה. חברים ומשפחה תמיד יכולים לעזור אך אם אין את האפשרות הנוחה והזולה הזו תמיד אפשר למצוא מקומות לינה זולים ואיכותיים בכל מקום אליו נגיע. מה שכן, מוטב לעשות הזמנת חדרים מבעוד מועד כדי לחסוך כאב ראש וכסף. יש הרבה אתרים המציעים הזמנת מלונות באמצעות הרשת וגם כאן באתר אפשר בקלות ובמהירות להזמין חבילת נסיעה לארה"ב הכוללת לינה או רק מקומות לינה.

טיסה לארצות הברית