Guatemala - Tikal Pyramids

טיול  למקסיקו וגואטמלה

"בארצות המאיה והאצטקים"

TT.OY - MEGU

15 ימים/ 14 לילות

מקסיקו סיטי, פירמידות טאוטיהואקאן, דאן קריסטובל דה לאס קאסס, טושלה גוטיארס, קניון סומידרו, פאנאחאל, קונדור ורדה, אטיטלאן, ריו דולסה, בטאהאל, סנטיאגו אטיטלאן, אנטיגואה, צ'יצ'יקסטאננגו, לה אזוט'יאה, קופאן, מאריסקוס, קיריגיאה, פלורס, טיקאל, שמורת טיקאל, פאלנקה, קורוסאל, קאמפצ'ה, מרידה, צ'יצן-איצה, אושמאל, קנקון, פירמידת קוקולקאן.

מקסיקו, מדינה של גוונים וניגודים רבים. שוכנת על שטח הגדול פי ארבעה מזה של ספרד או גרמניה ובה ניתן למצוא נופים בעלי אקלים שונה ככל המצוי על פני כדור הארץ. למעלה מאלפי שנים היתה ככדור בידי העמים השונים אשר פקדו אותה, השאירו בה חותם של תרבויות מפותחות למרות שמדובר בתקופה מוקדמת מהמצאת הגלגל ובכל זאת הגיעו להישגים מעולים באמנות ובמדע. מורשתם, אוצרותיהם, מינהגיהם ומאכליהם, אמנות עבודות היד כאשר כל אלה עברו גלגולים רבים בין הכובשים השונים אשר כל אחד הוסיף משלו, הפכו לחלק בלתי נפרד ממקסיקו אותה היום אנו מכירים. גילוי אמריקה בסוף המאה ה-15 שינה את פני "העולם הישן" וחשף את "העולם החדש" בו התפתחו אוכלוסיות שונות. עם גילוי אמריקה, הגעת הספרדים ליבשת הגיעה גם תרבות חדשה, אירופית בראשה עמדו באותה עת נציגים ספרדים. הנוצרים הקתולים אשר כבשו את דרום אמריקה, את מקסיקו, זרעו הרס רב עת גילו שבטים רבים "משונים", לפני שבנו מבנים הקיימים עד עצם היום הזה. התרבות העתיקה האצטקית במרכז מכסיקו, המאיה בדרום מכסיקו וגואטמלה והאינקה בפרו. 

גואטמלה מדינה באמריקה המרכזית גובלת במקסיקו בצפון ובמערב, האוקיינוס השקט בדרום-מערב, בליז בצפון מזרח, הים הקריבי שבאוקיינוס האטלנטי במזרח, הונדורס במזרח, ואל סלוודור בדרום-מזרח. מרביתה הררית, למעט קווי החוף, והשפלה של מחוז פטן, המשתרע על פני צפונה של המדינה. אקלימה טרופי חם, אך ממוזג יותר ברמה. מרבית הערים מרוכזות בחלקה הדרומי של המדינה, ההררי, של המדינה. הערים המרכזיות הן גואטמלה סיטי הבירה, קצאלטנאנגו, ואֶסְקְװִינְטְלָה. אגם אִיזאבָל הגדול ממוקם בקרבת החוף הקריבי. ההשפעות של תרבות המאיה מחד ושל תרבות הקולוניאליזם הספרדי מאידך , ניכרות מאוד ברחבי המדינה. מסורות הלבוש והמזון של צאצאי המאיה עדיין נשמרות במקומות רבים, וקיימים אתרי-עתיקות מאיה רבים. לאורך החוף הקריבי ניתן לראות השפעות אפריקאיות במזון, בשפה, בשירים ובריקוד. בין מוקדי התיירות העקריים בגואטמלה ידועים במיוחד המקומות הבאים: טיקאל, יער פטן, פלורס, אנטיגואה, אגם אטיטלן, קופן.Mexico City - The Metropolitan Cathedral 

 

תל-אביב - מקסיקו סיטי 

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון משם נטוס למרכז אמריקה, למקסיקו סיטי. עם ההגעה נעשה סיור פנורמי רכוב, הכל תלוי בשעת ההגעה.

העברה לבית מלון במקסיקו סיטי לארוחת ערב ולינה

MEXICO- TEOTIHUACAN PYRAMID OF THE SUN

אחרי ארוחת ערב, הכל תלוי בשעת ההגעה, נצא להיכרות מסביב למלון.

 
MEXICO - METROPOLITAN CATHEDRAL

מקסיקו סיטי - פירמידות טיאוטיהואקאן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכבוש את עיר הבירה מקסיקו סיטי שהיא אחת הערים הגדולות ביותר בעולם, והעתיקה מכולן בעולם המערבי, בשמה הקדום כונתה טנוצ'טיטלאן (Tenochtitlan). הרנן קורטס כובש מקסיקו הספרדי כאשר הגיע יחד עם אנשיו לכאן, היה מהופנט מהמקדשים האטצקים אשר נגלו לעיניו. עם חזרתו לספרד ידע לספר למלך קרלוס החמישי על נפלאות העיר, על הכיכר הענקית אשר גודלה הוא פי שניים מהכיכר בסלמנקה וכי הפירמידות הגדולות עולות בגובהן על החירלדה של סביליה. קורטס רכש בני ברית בין השבטים והפך את מקסיקו סיטי ל"בירת ספרד החדשה". אנו נסייר במרכז ההיסטורי (Centro Historico) - כאן שוכנת הכיכר המרכזית בעיר הנקראת זוקאלו (Zocalo), אשר סביבה שוכן משכן הנשיאות והקתדרלה, כמו אתרים היסטוריים נוספים ומוזיאונים. סביב הכיכר. המרכז הוכרז כאתר מורשת לאומי של אונסק"ו והאזור רווי היסטוריה ומוזיאונים. נמשיך אל המקדש הראשי ה- Templo Mayor - מתחם מקודש בעבר. על פי המסורת שם ראו האצטקים את הנשר עם הנחש במקורו וזה היה האות עבורם להקים את העיר במקום הזה. ניתן לראות באתר את התפתחות הבניה במקום, ופסלים שהיוו אלים לאצטקים בזמנו. נבקר בקתדרלה הגדולה ביותר באמריקה הלטינית, "הקתדרלה המטרופוליטנית" , בארמון הלאומי בו נראה את שרידי החומה מתקופת דיאגו ריברה ואת ציורי הקיר. מכאן נמשיך לשוק לעבודות יד שם נתרשם מיצירות אמנות אשר שרדו את הדורות הרבים, עד היום. נמשיך לאורך השדרה המפורסמת "שדרת הרפורמה" Paseo de la Reforma מתקופת שלטונו של הקיסר מקסימיליאן אשר ציווה לחבר בין השדרה לטירתו בצ'פולטפק Chapultepec. נמשיך לאתר הארכיאולוגי טיאוטיהואקאן Teotihuacan המצוי צפונית אל מחוץ לעיר. זהו אחד האתרים המרשימים בעולם העתיק, שהיה מקודש לאצטקים. נבקר במקדשי הצדפות, בפירמידת הירח, פירמידת השמש הענקית החולשת על האתר והגדולה ביותר בעולם.
בתום היום נחזור למלוננו במקסיקו סיטי לארוחת ערב ולינה.

Mexico - San Cristobal
 

מקסיקו סיטי - סאן קריסטובאל דה לאס קאסאס

הבוקר נעזוב את מקסיקו סיטי, ניסע לשדה התעופה של מקסיקו סיטו - טושטלה גוטיירז (Tuxtla Gutierrez) היא בירתה מדינת צ'יאפאס, אם נספיק נעצור לצפות בכיכר המרכזית הפלאזה סיבקה (Plaza Civica), כיכר נפלאה וגדולה אשר סביבה פזורות חנויות רבות, מסעדות, בתי קפה, דוכני רחוב קטנים ואפילו רשתות מזון מוכרות,מכאן נמשיך לקניון סומידרו המרהיב ביופיו. זוהי אחת השמורות המרשימות במקסיקו. אתר גאולוגי בן שנוצר לפני 36 מליון שנים ממנו מזדקרים צוקי אבן גיר המתנשאים לגבהים של למעלה מאלף מטרים, מערות ואשדי מים היוצרים את מה שמכנים "עץ חג המולד" צוק עשיר  במיוחד בתצורותיו. נגיע גם לצ'יאפה דה קורזו Chiapa de Corzo עיירה שהיתה ההתיישבות הראשונה אשר יסדו הספרדים עת כבשו את האזור, עם מזרקה בסגנון המודחאר בשם "לה פילה" (הסוללה) שנוסדה במאה ה-16. זו רק דוגמא מני רבות לארכיטקטורה הקולוניאלית בהשפעת ארכיטקטורה מורית באזור. מכאן ניסע לסאן קריסטובאל דה לאס קאסאס, עיירה של שבט הצ'יאפאנקה Chiapaneca השוכנת בלב הג'ונגל על הרמות הנישאות. ניסע דרך טושטלה גוטיירס Tuxtla Gutierrez , כך נוכל לראות את השדות הפתוחים עם צמחייה טרופית ותוך כדי נסיעה הנוף ישתנה להררי ככל שנפטס מעלה, יערות של אורנים ועצי מחט אחרים עד שנגיע ליעדנו. בסאן קריסטובאל מזג האוויר הוא טרופי, נעים ביום וחמים ובלילה קריר עד קר. אבן העינבר הינה המפורסמת באזור ונראה בחנויות הפזורות בעיר משולבת בזהב לבן, כסף וגם זהב צהוב. 
עם סיום הסיור שלנו נגיע למרכז העיר למלוננו, לארוחת ערב ולינה. 
נוכל לצאת אחרי ארוחת ערב לטיול חופשי בעיר.

GUATEMALA - VOLCANO PACAYAL

פאנאנחצ'ל ( Pananjachel ) גואטמלה - קונדור ורדה

הבוקר נעזוב את סאן קריסטובאל דה לאס קאסאס, ניסע למעבר הגבול המקסיקני "לה מסייה" La Mesilla  הגובל עם גואטמלה. מכאן נמשיך לפאנאנחצ'ל למלוננו על גדות האגם אל מול הרי הגעש.
נוף מפעים ביותר. לאחר התארגנות וארוחת ערב נוכל לצאת לסיור היכרות בעיירה הציורית, רחוב הראשי מעוטר בעבודות וציורים סגגוניים.GUATEMALA ATITLAN LAKEארוחת ערב ולינה בפאנאנחצ'ל.

 

סנטיאגו אטיטלאן - טיול כפרים בשייט 

לאחר ארוחת הבוקר נצר לביקור בסנטיאגגו אטיטלאן - Santiago Atitlán, אחד משניים עשר הכפרים המקיפים את האגם. נצא בשייט לכפר המאיה "צוטוהיל" Maya-Tzutuhil, מהמפורסמים של סטיאגו אטיטלאן. תושבי סנטיאגו אטיטלאן ידועים בעבודות היד שלהם, בעבודות הטקסטיל הצבעוניות, עבודות העץ והציורים הנאיבים. חגיגה לעיניים ולנפש.אחר הצהריים נחזור לפנאנחאצ'ל.

ארוחת ערב ולינה במלוננו.

GUATEMALA - CHICHICASTENANGO
 

אנטיגואה - צ'יצ'יקאסטנאנגו 

הבוקר נעזוב את פאנאנחאצ'ל, ניסע צפונה בדרך ציורית לעבר צ'יצ'יקאסטנאנגו, עיירה ציורית הנמצאת על ציר הדרכים המובילות ליעדים בהם נבקר בטיולנו.  ה"צ'יצ'יקאסטנאנגו" Chichicastenango  ,זהו שוק פתוח, לכאן מביאים הילידים את מרכולתם למכירה, ניתן לראות הכל, עבודות יד ועבודת חימר, הכל צבעוני מאד. מכאן תמשיכו לביקור בכנסייה עתיקה בת 400 שנים השוכנת על מקדש מאיה עתיק אשר הוסב לכנסייה. כאן הקתולים מנהלים טקסים דתיים ופרה-היספאנים גם יחד. עם סיום הסיור המודרך באתרים תועברו לאגם אטיטלאן Lago Atitlan  כאן ניתן יהיה להרגיש את הטבע במלוא הדרו, אחד מהאגמים היפים בעולם.

עם תום הביקור נסיעה למלוננו השוכן על גדות האגם.

Guatemala - Antigua

 אנטיגואה - הרי הגעש אגואה, פואגו ואקאטנאנגו - לה אזוטיאה

הבוקר נצא לפקוד את העיר אנטיגואה, עיר עתיקה המשובצת במבנים קולוניאלים מרשימים ושמורה בחומת מגן טבעית ונצחית על ידי הרי הגעש, אגואה, פואגו ואקאטנאנגו. בשנת 1979 הוכרזה כעיר משמורת עולם על ידי אונסק"ו. אנו נתחיל את סיורנו בפארק "סרו דה לה קרוז" - Cerro de la Cruz, הניצב מעל הגבעה הצופה על העיר, נעלה לתצפית ובאופן אלגורי על הגבעה ניצב צלב התואם לשם "תצפית הצלב" אשר נבנה בשנת 1930 במקום. האתר משמש כחי. בין סנטיאגו דה לוס קביירוס שהיא גואטמלה העתיקה לבין העיר היום. נראה מספר מונומנטים אשר כולם תחת נושא אחד "הכיבוש הספרדי" בשם הפטרון של הספרדים ברחבי העולם וכאן, סנטיאגו, הלא הוא יעקב הקדוש. נמשיך אל כנסיית הרחמים "לה מרסד" La Merced פטרונית העיר, כנסייה בארוקית עם חזית מרשימה מאד עטורה בתבליטים בסטוקו לבן על רקע צהוב. מכאן נמשיך אל כיכר הנשקייה "פלאסה דה ארמאס" Plaza de Armas והקתדרלה המרשימה הבארוקית המרשימה. אנחנו נבקר באוניברסיטת סאן קרלוס דה בורומיאו שהיום למעשה הינו המוזיאון הקולוניאלי. לאחר ארוחת הצהריים (לא כלולה) נבקר במרכז התרבות "לה אזוטיאה" La Azotea, זהו למעשה חוות חקלאית פעילה לגידול קפה, כאן נשמע על תולדות גידול הקפה בגואטמלה, אשר שם את המדינה על המפה לצד מדינות אחרות באותו תחום. אנו נמשיך מכאן לביקור בעיר "סיודאד וויאחה" Ciudad Vieja וגם בסאן אנטוניו אגואסקליאנטס San Antonio Aguascalientes.

בתום היום נחזור למלוננו באנטיגואה לארוחת רב ולינה.

Guatemala - Copan Ruins

אנטיגואה - קופאן 

הבוקר נעזוב את אנטיגואה ונצא מוקדם לעבר קופאן כאשר אנו ניסע אל עבר הגבול של הונדוראס על מנת לחזות באחד האתרים המרשימים ביותר מתקופת המאיה. קופאן הוכרז כאתר משמורת עולם על ידי אונסק"ו על הארכיטקטורה המייחדת אותו מאתרים אחרים. זהו אתר עשיר בשרידי מקדשים מתקופת המאיה, עם הסיפורים אשר נשמע, כאן האבנים מספרות, נוכל לתת לדמיון שלנו לחזור בזמן אל תרבות המאיה. 
עם תום הביקור ניסע אל המלון שלנו בקופאן לארוחת ערב ולינה.GUATEMALA - AGUACALIENTES IZABAL LAKE

 

מריסקוס -קוויריווה (Quirigua) 

לאחר ארוחת הבקור ניסע חזרה לאנטיגואה למריסקוס. בדרך נעצור באתר הארכיאולוגי קוויריווה Quirigua (מכנים Kiriwa ). זהו אתר ארכיאולוגי של שושולת המאיה בחלקה הארכיאולוגית של איזאבאל Izabal בדרום מזרח גואטמלה. השטח משתרע על פני 3 קמ"ר לאורך נהר המוטאגה עם אתר מרכזי השוכן על 1 ק"מ מהגדה הצפונית. בשנים 200 עד 900 לפנה"ס המכונה "תקופת המאיה הקלאסית", קיריווה שכנה בצומת דרכים חשובה מאד. ההתיישבות הלכה והתפשטה עד המאה ה-8 תחת שלטון המלך קאק טיליי צ'אן  (K'ak

GUATEMALA - San Felipe

 Tiliw chan Yopaat ) אשר מלך ביד רמה על קופאן Copan בשנת 738. כאשר המלך הגדול והנערץ של קופאן, המכונה "השפן ה-18"הובס בקרב לאחרשנלדכד, הוא הובא כמחה לאלים בכיכר הגדולה של קוויריווה (Quirigua). לפני תבוסתו יצויין כי מלך קופאן היה הואסל של מדינת קופאן אך שמר על אוטונומיה וחופש שלא היו מובנים מאליהם באותם ימים.בתום הביקור נמשיך למריסקוס למלוננו לארוחת ערב ולינה.

 

מאריסקוס - פלורס - קניון ריו דולסה - סאן פליפה

הבוקר נצא ממריסקוס לעבר העיר פלורס Flores הציורית השוכנת על גדות נהר, המשובצת כולה במסעדות וחנויות, בתי קפה, הכל ציורי וססגוני. כאן נעלה במעגן על ספינה עליה נשוט ונצפה לאורך השייט על היער הטרופי, נראה מאות עופות המקננים לאורך ערוץ הנהר דולסה "הנהר המתוק". נבקר במצודה על שם סאן פליפה. בראשית המאה ה-16, הנהר שימש ערוץ מסחר בין גואטמלה לבין ספרד ארץ האם. המצודה נבנתה על מנת לשמור על הסוחרים ועל מרכולתם מפני פולשים פירטים אשר הגיחו מדי פעם ממפרץ מקסיקו כגון פולשים אנגלים, צרפתים, מארצות השפלה ועוד. 
לעת ערב נגיע למלוננו בעיר פלורס הצופה אל הנהר, לארוחת ערב ולינה.

Mexico -Flores

פאלנקה - פלורס - קורוזאל 

הבוקר נשכים ונצא לאחר ארוחת הבוקר ל"פארק הלאומי טיקאל". זהו אתר נוסף מדהים ואולי מהמרשימים בגואטמלה. טיקל או "אתר הקולות" כפי שהוא מכונה, מוקף כולו ביער טרופי אשר שמר על האתר באלף שנים האחרונות. בסיור נראה את הכיכר המרכזית בקרבת המקדש, כיכר מרשימה בה נוכל לתת לדמיון שלנו לרוץ לעבר תקופה עתיקה ולדמיין את באי המקדש. נצפה ונכנס למקדש המכונה "היגואר הענק", נעלה למרומי האקרופוליס של המקדש, "העולם האבוד" מונדו פרדידו Mundo Perdido ומקדש הרביעי מתוך מקבץ המקדשים באתר, שם ניתן לצפות בעוצמת העיר העתיקה המכניסה את המבקר להעצמה מיסטית. העיר הנשענת על הג'ונגל בצבע ירוק אזמרגד. אנו נתרשם מעולם החי ביערות הטרופיים במרחק לא רב מערים כך ניתן לראות כיצד עולם החי ועולם האדם מתמזגים זה בזה בכבוד הדדי, שמירה אקולוגית הטמונה בתרבות המקומית.בסיום ביקורנו נחזור לפלורס למלוננו, לארוחת ערב ולינה. בערב אפשר יהיה לצאת לאחד הבארים של פלורס לחוות את חיי המקומיים, תוססים וצבעוניים לצד שלווה שהמקום משרה על המבקר.

GUATEMALA - CAMPECHE VILLAGE
 

פאלנקה - קמפצ'ה - קורוזאל   

הבוקר ניסע צפון מערבה לעבר גבול גואטמלה - מקסיקו שם נוכל לפקוד אתר מרהיב נוסף מבין אתרי המאיה, פאלנקה השוכן לרגלי רכס הטומבלה Tumbala. האתר פאלנקה הינו מהתקופה העתיקה ומערך כי נבנה בין שנת 500 ל-700 לפנה"ס כאשר הוא חולש על המעגן של נהר אוסומאקינטה. האתר מוקף יערות גשם, נראה קופים וטוקנים חיים באופן חופשי, לצד זה נבחין באיכות ארכיטקטורה משובחת המראה את גאוניות התושבים הקדמונים בתקופת אימפריית המאיה. כל האזור פורה ביותר, ירוק בזכות המשקעים הרבים היורדים כאן.
אנו ממשיכים לאתר קסום נוסף, קורוזאל-בונאמפאק COROZAL - BONAMPAK, השוכן דרום-מזרחית לפלנקה. בונאמפאק שוכן בג'ונגל עבות אשר נגלה לעולם הרחב רק בשנת 1946. רק לאחר התעניינות מאסיבית של מדענים, ארכיאולוגים ואנתרופולוגים הובא האתר לידיעת הציבור הרחב בעולם המערבי. כל האזור שופע אתרים עתיקים ומדהימים החבויים בתוך יערות עבותים וצפופים, עם אשדים ומפלונים מסביב הופכים את המקום לקסום.

בתום הסיור נחזור למלוננו בפלנקה, לארוחת ערב ולינה

Mexico - Campiche
 

קמפצ'ה -אושמאל -  מרידה 

לאחר ארוחת הבוקר אשר היום תוגש לנו בסגנון אמריקאי נצא לפאלנקה, אתר ארכיאולוגי מרהיב ביופיו שגם הוא הוכרז כאתר משמורת עולם על ידי אונסק"ו, השוכן מרחק 7 ק"מ מחוץ לעיר פאלנקה. תור הזהב של פאלנקה היה בין השנים 600 עד 800 לספירה עם השפעה רווחת גם בפיורד נהר אוסוממקינטה ק"מ. האתר מוקף ביערות גשם בהם מתגוררים בעלי חיים ועופות שונים ביניהם קופים במגוון גדול וטוקנים גדולים, למעלה מ-500 מפלים ואשדים נראים לאורך 15 ק"מ כאשר חלק מהם נמצאים תחת חפירות. נעבור ונסרוק את שרידי המקדשים השונים, נתרשם מהמקדש הגבוהה ביותר בפאלנקה המתנשא מעל לישוב, "מקדש השמש" המעוטר בגג מרשים כמו כתר. הארמון המרשים ובו אין סוף חדרים ומסדרונות ומבנים יפהפיים אחרים נוספים. עם סיום נמשיך לעבר לקמפיצ'ה הממוקמת על מפרץ מקסיקו והיתה לנמל העיקרי של חצי האי יוקאטאן (Yucatan Peninsula) מאז המאה ה-16 עד המאה ה-18, ומן הסתם היוותה מקור פיתוי עבור הפירטים כמו לורנסיו (Lorensillo),  דיאגו "המולאטי" וויליאם פארקר. על מנת לשמור מפני פלישות האנגלים, הצרפתים וההולנדים אשר מטרתם היתה אחת, לפלוש, לבזוז ולהרוס את המקום מספר פעמים, הורה הכתר הספרדי לבנות ביצורים מסביב לעיר. כך נבנו מגדלי שמירה וחומות מסביב לעיר כאשר שתי מצודות המקבלות את פנינו בכניסה לעיר מקבלות את פנינו. נתחיל את ביקורנו במגדל השמירה שהוא למעשה מצודת הצבא קווניאלי סאן חוזה וסאן מיגל בכל אחד מהם נראה מוצגים מתקופת המאיה. מכאן נמשיך לשני מגדלים נוספים, סאן קרלוס ומגדל האחווה שניים מתוך שבעה בהם מותר לבקר, מקדש סאן חוזה הישועי עם החזית בצבעים כחול וצהוב, והקתדרלה. כאמור המבצרים החליפו עם השנים את יעודם והפכו למוזיאונים וגלריות המציגים בפני המבקרים את ההיסטוריה המעניינת של המקום.
סיום הסיור שלנו ניסע למלוננו בקמפצ'ה הממוקם מול פארק סאן מרטין, לארוחת ערב ולינה.

Mexico - Cancun Beach
 

מרידה - קאנקון

הבוקר נצא אל עבר מרידה Merida, עיר מלפני 450 שנה אשר נוסדה על אתר ט'הו (T'ho), עיר מאיה עתיקה, אשר שימשה כמרכז וכעיר בירה מנהלית וכלכלית מאזור יוקטאן. הדאון טאון של מרידה מרשים עם כיכר מרכזית בצל העצים. השדרה המרכזית פסאו מונטחו (Paseo Montejo) עם חזות אירופאית, בתים בצבעי פסטל מוצלים בעצים, מנוקדים במסעדות ובתי מאפה מהם עולה ריח משכר של עוגות. מרידה הנה עיר קולוניאלית מרתקת אשר הזמן בה עמד מלכת להנאת תושביה ולהשמחת המבקרים. מרידה הינה הבסיס ממנו יוצאים לאתרים הארכיאולוגים המקיפים אותה כגון הצ'יצן איצה (Chichen Itza) והאושמאל (Uxmal) בו נבקר. הצבעים אשר ירשימו אותנו במיוחד יהיו צבעי ורוד פסטל או ורדו פלמינגו המכסים את הקירות והאתרים בכל האטרקציות המצפות למבקר בחצי האי יוקטאן. כאן נראה את ממלכתו של אל המאיה קוקולקאן (Kukulkan) "הנחש המכונף", המקום אליו הביאו המאמינים את המנחות לכבודו.אנו נחזור אל מרידה אך קודם לכן נדרים לאתר הארכיאולוגי המדהים אושמאל Uxmal. המקדשים כאן שונים, הם לא גבוהים כפי שראינו בטיקאל ובפלנקה אלא ארמונות מאוזנים נמוכים מסביב לחצרות מעוטרים בפרטים רבים בתגליפים בעלי משמעות סימבולית של אלי המאיה כגון "אל הגשם - צ'אק" (Chaac) שסימלו הוא אף ארוך המוריד מים. נעבור בין המבנים השונים כולל "בית הקוסם" החולש על האתר, "בית הילדים" ו"בית הצבים".
מכאן נמשיך למלוננו לקנקון, לארוחת ערב ולינה. 

CANCUN
 

קאנקון - מקסיקו סיטי 

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לעבר צ'יצ'ן איצה, אתר ארכיאולוגי הממוקם מזרחית למרידה. זהו אחד משבעה פלאי עולם והאתר המשוקם והשמור מכל אתרי המאיה של יוקטאן. נסייר בין ערב רב של שרידים,נראה את ממלכתו של אל המאיה קוקולקאן (Kukulkan) "הנחש המכונף", המקום אליו הביאו המאמינים את המנחות לכבודו. מקדשו בעל התצורה הגיאומטרית המתנשאת מעל האתר כולו בהדר רב, נראה את המקדשים האחרים מסביב המוסיפים לאווירה המיסטית במקום, נשמע את הסיפורים הקשורים למקום ונרגיש כמו מס בזמן, דברים בלתי נתפסים.מכאן נעבור לפנורמה אחרת לגמרי, ניסע לעבר קנקון אשר הפכה היום למקום קייט מהמבוקשים בעולם ועד כמה שקשה להאמין רק בשנות ה-70 של המאה ה-20 הבינו המושלים כי יש להם חוף מן היפים בעולם, ים כחול טורקיז, מים צלולים, רצועת חוף עם חול צהצהב בוהק, אשר יד אדם לא הרסה ולא שינתה, מכרה זהב של ממש אשר נותר יתום מאז המאה ה-13 כאשר אימפריית המאיה שלטה כאן. היום קנקון הינה עיר קייט משגשגת בכל ימות השנה כמעט, משובצת בבתי מלון מן היפים והמזמינים, מקום החיים היפים ולא רק לעשירים. מתאימה לביקור לבילוי לכל הגילאים. צעירים ומבוגרים האוהבים מקומות אקזוטיים. צוללנים מכל העולם מגיעים לכאן ובליינים אשר יודעים להעריך מקום טוב מהו.עם סיום הסיור נצא לכיוון המלון שלנו בקנקון, לארוחת ערב ולינה.Mexico City

 

day 16קנקון - מקסיקו סיטי 

 לאחר ארוחת בוקר, נבלה עוד כשעתיים בשטח המלון להנאתנו לפני שנצא לשדה התעופה, לטיסת פנים שתביא אותנו למקסיקו סיטי.

עם ההגעה בשעות הערב המוקדמות משדה התעופה ניסע למלון להתארגנות לפני שנצא לארוחת ערב חגיגית במסעדה עם הופעה של מוסיקה חיה בסגנון המקסיקני, "מריאצ'יס". בתום ההופעה ניסע למלון.

MEXICO - XOCHIMILCO CANAL

DAY 17מקסיקו סיטי -תעלת צוצ'ימילקו - תל-אביב

הבוקר נאסוף את חפצינו ונארוז את עצמנו למסע חזרה הביתה אך קודם לכן נצא לחוויה מסכמת וצבעונית, נשוט על הנהר לצלילי נגני המריאצ'י המזמרים באזור שכמעט 80% ממנו הינו שמורה אקולוגית. היתר הוא עיר שמורה היטב בעלת מבנים בארוקים, רחובות צבעוניים והשומרת היטב על חוקי יסוד תרבות המאיה, ביום כל הקדושים כל הרחובות מקושטים בשלל צבעים והתושבים לובשים את התלבושות המסורתיות, יוצאים בתהלוכות ססגוניות לרחובות לחגוג יחדיו.

עם סיום השייט נצא לכיוון שדה התעופה של מקסיקו סיטי משם נטוס חזרה ארצה.

המחיר הינו 4,980 דולר לאדם בחדר זוגי

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות

טיסות פנים לפי תכנית הטיול

לינה בבתי מלון מדרגה תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון

 הדרכה באנגלית

ביקור בפירמידות טיאוטיהואקאן - מקסיקו

ביקור בטנוצ'טיטלאן

ביקור במרכז ההיסטורי - סיור 

ביקור בעיר זוקאלו

ביקור במקדש הראשי ובמתחם 

ביקור בקתדרלה המטרופוליטנית - מקסיקו סיטי

סיור פנורמי רכוב ורגלי במקסיקו סיטי לפי תכנית הטיול

ביקור באתר הארכיאולוגי איאוטיהואקאן

ביקור בסאן קריסטובל דה לאס קאסאס

ביקור בעיירה צ'יאפה דה קורזו וסיור לפי התכנית

בביקור בפאנאנחצ'ל - גואטמלה

ביקור בסנטיאגו אטיטלאן - טיול כפרים בשייט

ביקור באנטיגואה

ביקור בשוק האינדיאני - צ'יצ'יקסטנאנגו

שייט על אגם אטיטלאן

ביקור בפארק "סרו דה לה קרוז"

ביקור בכנסיית הרחמים "לה מרסד" הבארוקית

ביקור באוניברסיטת סאן קרלוס דה בורומיאו - המוזיאון הקולוניאלי

ביקור במרכז התרבות "לה אזוטיאה" - חווה חקלאית

ביקור בסאן אנטוניו אגואס קליינטס

ביקור בקופאן - הונדוראס

ביקור במריסקוס

ביקור בקיריווה

ביקור בפלורס - סיור וכניסה למצודה סאן פליפה

ביקור בפארק הלאומי טיקאל

ביקור בפאלנקה

ביקור בקורוזאל - בונאמפאק

ביקור בקמפצ'ה

ביקור באושמאל

ביקור במרידה כולל סיור

ביקור באתר צ'יצ'ן איצה

ביקור באתר אושמאל

ביקור בקנקון

שייט בתעלת צוצ'ימילקו - מקסיקו סיטי

המחיר אינו כולל:

  • משקאות והוצאות אישיות.
  • ביטוחים.
  • טיפים למדריך הישראלי (מומלץ 6 דולר ליום לאדם)
  • אופצייה לטיולים ופעילויות שלא מצויינות בתוכנית.
השירותים/המוצרים המפורסמים באתר האינטרנט.המחיר להמחשה בלבד, לפיכך כל הזמנה מותנית במלאי שנמצא אצל ספק השירות.