טיול לגואטמלה לנוסע העצמאי בהתאמה אישית
TT-GUA
10 ימים / 9 לילות
גואטמלה סיטי, טיקאל, ריו דולסה, מריסקוס, סאן פליפה, קיריווה, סנטה מרטה, עיר הוורדים, סאן אנטוניו אגואסקליאנטס, צ'יצ'יקסטננגו, אגם סנטיאגו אטיטלאן, פאננחצ'ל, איחימצ'ה, שמורת טבע פקאיה, ספא סנטה טרסיטה

גואטמלה היא מדינה באמריקה המרכזית. גבולותיה של גואטמלה הם מקסיקו בצפון ובמערב, האוקיינוס השקט בדרום-מערב, בליז בצפון מזרח, הים הקריבי שבאוקיינוס האטלנטי במזרח, הונדורס במזרח, ואל סלוודור בדרום-מזרח. מרבית המדינה היא הררית, למעט קווי החוף, והשפלה של מחוז פטן, המשתרע על פני צפונה של המדינה. אקלימה טרופי חם, אךממוזג יותר ברמה. מרבית הערים מרוכזות בחלקה הדרומי של המדינה, ההררי, של המדינה. הערים המרכזיות הן גואטמלהסיטי הבירה, קצאלטנאנגו, ואֶסְקְווינְטְלָה. אגם אִיסָבָל הגדול ממוקם בקרבת החוף הקריבי. ההשפעות של תרבות המאיהמחד ושל תרבות הקולוניאליזם הספרדי ניכרות מאוד ברחבי המדינה. מסורות הלבוש והמזון של צאצאי המאיה עדייןנשמרות במקומות רבים, וקיימים אתרי-עתיקות מאיה רבים. לאורך החוף הקריבי ניתן לראות השפעות אפריקאיות במזון,בשפה, בשירים ובריקוד. בין מוקדי התיירות העקריים בגואטמלה ידועים במיוחד המקומות הבאים: טיקאל, יער פטן, פלורס,אנטיגואה, אגם אטיטלן, קופאן

תל- אביב - גואטמלה סיטי 

טיסה מנתב"ג והגעה לשדה התעופה בגואטמלה סיטי. לאחר ההגעה ימתין לכם מדריך נהג דובר אנגלית אשר יעביר אתכם למלון

נחזור למלון ללינה בשעה מאוחרת.

GUATEMALA SANTA CATALINA

גואטמלה סיטי - טיקאל 

 לאחר ארוחת הבוקר המדריך-נהג יסיע אתכם לשדה התעופה הבינלאומי לטיסה לעבר טיקאל TIKAL. במשך הטיסה תוכלו ליהנות מיופיה הטופוגרפי של המדינה. עם ההגעה ימתין לכם נהג, ומדריך דובר אנגלית אשר יסיע אתכם לאתר הארכיאולוגי טיקאל "אתר הקולות" אשר מוקף כולו ביער טרופי אשר שמר על טיקאל באלף שנה האחרונות. הסיור כולל ביקור בכיכר המרכזית בקרבת המקדש, צפייה וכניסה למקדש המכונה "היגואר הענק", עלייה למרומי האקרופוליס של המקדש, "העולם האבוד" Mundo Perdido  ומקדש ה-4 מתוך מקבץ המקדשים באתר,
שם ניתן לצפות בעוצמת העיר העתיקה המכניסה את המבקר להעצמה מיסטית, העיר הנשענת על הג'ונגל בצבע ירוק אמרלד.

לאחר ארוחת הצהריים (כלולה) תבקרו במוזיאון סילבאנוס מורלי Silvanus Morley  ומכאן נסיעה ל"דרך המלך של טיקאל" Camino Real Tikal .

עם ערב הגעה למלון באותו שם, ללינה

TIKAL

טיקאל - מריסקוס

לאחר ארוחת הבוקר, יקח אתכם נהג מהמלון ויביא אתכם לריו דולסה Rio Dulce -, עם ההגעה תעלו על ספינה שתשיט אתכם לאורך שמורת הפארק הלאומי ריו דולסה, תעצרו בעיירת ליבינגסון Livingstone  עיירה שמקורה גריפונה, על קצב מוסיקת הרייגאיי שלה, לחם הקוקוס וארוחות מזמינות במיוחד.  בהמשך השייט תגיעו למקום תצפית על צמחיית המים לאורך הנהר. תבקרו בתעלות עליהן מושבות של ציפורים, מכאן המשך הסיור יביא אתכם לטירת סאן פליפה San Felipe de Lara Castle  , למעשה מצודה אשר הוקמה במאה ה-17 על ידי הספרדים
אשר הגיעו לכאן וכבשו את האזור. מטרת המצודה היתה לשמש כמבצר מפני פולשים אך גם כמקום אחסון פירות הים והצמחים המשמשים למאכל וגדלים על הנהר.

לאחר הסיור העברה למלון בוטיק G במריסקוס.

GUATEMALA RIO DULCE

אנטיגואה

לאחר ארוחת הבוקר, המדריך יסיע אתכם מהמלון לאנטיגואה Antigua, לביקור באתר הארכיאולוגי קוויריווה Quirigua  (מכנים Kiriwa). זהו אתר ארכיאולוגי של שושלת המאיה במחלקה הארכיאולוגית של איזאבאל   Izabal  רום מזרח גואטמלה. השטח משתרע על פני 3 קמ"ר לאורך נהר המוטאגה Motagua  עם אתר מרכזי השוכן על 1 ק"מ מהגדה הצפונית.   בשנים 200 עד 900 לפנה"ס המכונה תקופת המאיה הקלאסית, קיריווה Quirigua שכנה בצומת דרכים חשובה מאד. ההתיישבות הלכה והתפשטה עד המאה ה-8 תחת שלטון המלך קאק טיליי צ'אן  K’ak’ Tiliw Chan Yopaat  אשר מלך ביד רמה על קופאן Copan  בשנת 738. כאשר המלך הגדול והנערץ של קופאן, המכונה "השפן ה-18", הובס בקרב לאחר שנלכד, הוא הובא כמנחה לאלים בכיכר הגדולה של QUIRIGUA. לפני תבוסתו יצויין כי מלך קופאן  היה הואסל של מדינת קופאן אך שמר על אוטונומיה וחופש שלא היו מובנים מאליהם באותם ימים.ניתן לראות כי האתר הארכיאולוגי הינו מאד צנוע מבחינה ארכיטקטונית, אך חשיבותו היתה בשל העוצמה אשר שידר המקדש המאסיבי, על מונומנט האבן המתנשא לגובה רב ולמעשה הינו הגבוה ביותר בין מגדלי האבן בגואטמלה.
לפיכך היתה זו כבר אמירה כי אנטיגואה נכנסת לעולם החדש.מכאן בתום הסיור, תמשיכו עם המדריך בנסיעה למלון השוכן על קמינו ריאל.

לינה בקמינו ריאל אנטיגואה.

GUATEMALA -IZABAL

אנטיגואה - סנטה מרטה 

לאחר ארוחת הבוקר, המדריך יסיע אתכם לביקור בצדה של גואטמלה העתיקה, "עיר הורדים" עיר אשר נהרסה כמעט כליל ברעידת אדמה אשר פקדה את האזור ובעיקר פגעה בסנטה מרטה Santa Marta בשנת 1773, זו היתה אחת מרעידות האדמה אשר גרמו להרס רב. בשנת 1965 "עיר הוורדים" הוכרזה כאתר מונומנטלי של אמריקה The Colonial Monument of America  ובשנת 1979, שנה בה הוכרזו אתרים רבים כמורשת עולם, גם "עיר הוורדים" הוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו. נתחיל את הביקור בכנסייה היפה ביותר באנטיגואה גואטמלה, La Merced "כנסיית הרחמים" .מכאן תמשיכו לכיכר הנשקייה Plaza de Armas, לקתדרלה, לאוניברסיטת סאן קרלוס דה בורומיאו שהיום הינו המוזיאון הקולוניאלי.תנתן הפסקה לארוחת צהריים (לא כלולה). לאחר ארוחת הצהריים המשך הסיור לסביבות אנטיגואה, ביקור בכפר סאן אנטוניו אגואסקליאנטס San Antonio Aguascalientes  וסיודאד וייאחה Ciudad Vieja  .

עם סיום הסיור חזרה למלון ללינה בקמינו ריאל אנטיגואה.

GUATEMALA - ANTIGUA


צ'יצ'יקסטנאנגו -  אטיטלאן

לאחר ארוחת בוקר, יקח אתכם המדריך לביקור באחד השווקים הגדול ביותר, ה"צ'יצ'יקאסטנאנגו" Chichicastenango  ,זהו שוק פתוח, לכאן מביאים הילידים את מרכולתם למכירה, ניתן לראות הכל, עבודות יד ועבודת חימר, הכל צבעוני מאד. מכאן תמשיכו לביקור בכנסייה עתיקה בת 400 שנים השוכנת על מקדש מאיה עתיק אשר הוסב לכנסייה. כאן הקתולים מנהלים טקסים דתיים ופרה-היספאנים גם יחד. עם סיום הסיור המודרך באתרים תועברו לאגם אטיטלאן Lago Atitlan כאן ניתן יהיה להרגיש את הטבע במלוא הדרו, אחד מהאגמים היפים בעולם.

עם תום הביקור נסיעה לעבר המלון Porta Hotel del Lago   השוכן על גדות האגם.

GUATEMALA - CHICHICASTENANGO

שייט לסנטיאגו אטיטלאן

לאחר ארוחת הבוקר, תצאו היום לשייט לעבר סנטיאגו אטיטלאן Santiago Atitlan , כפר השוכן בחלקו הדרומי של אגם אטיטלאן, על שולי הר הגעש אטיטלאן, מכאן ניתן להגיע במרחק
הליכה קצר לכנסייה על שם האפוסטול "יעקב הקדוש"  Santiago Apostol  ומכאן להמשיך למנזר מקסימון. הביקור יהיה גם בסאן אנטוניו פאלופו וסנטה קטרינה פאלופו.

בתום הביקור במקום, חזרה למלון Porta Hotel del Lago  ללינה.

SANTIAGO TITLAN

פאנאחאל - אנטיגואה - אכימצ'ה 

לאחר ארוחת הבוקר, אתם תעזבו את המלון בפאנחאקל  Panajachel ותיסעו לאנטיגואה, על הדרך תבקרו בשוק סולולה הידוע, ומכאן המשך לאתר הארכיאולוגי של איחימצ'ה  Iximche  , בתום הביקור המשך לאנטיגואה גואטמלה למלון  Hotel Camino Real .

לינה במלון קמינו ריאל אנטיגואה.

GUATEMALA - SOLOLA MARKET

אנטיגואה - שמורת הפארק הלאומי  הר הגעש פקאייה - ספא

בתום ארוחת הבוקר תיסעו לאנטיגואה בדרך המהירה המכונה Pacific Highway  אל עבר שמורת הפארק הלאומי פקאיה Pacaya National Park השוכן 25 מייל מהעיר, ממש מול עיר הבירה. זהו אחד מהרי הגעש הפעילים ביותר במדינה מתוך 33 לאורך "דרך האם" La Madre Range  , פעילותו של הר הגעש האקטיבי והבלתי פוסקת יצרה שינויים רבים בתצורתו, מסביב התקבלו פיקים רבים שהבולט ביניהם מכונה "מאקיני פיק"  Makenney Peak הדרך המובילה אל הר הגעש למרות הכל הינה דרך מרגיעה ורגועה, ואפשר לעשותה בהליכה קלה.

אחר הצהריים תוכלו לפנק את עצמכם בספא Santa Teresita SPA  בבריכות המים החמים הבוקעים מתוך האדמה. ריפוי לגוף ולנפש לסיום מסע מהנה.

GUATEMALA - PACAYA VOLCANO

גואטמלה סיטי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, תפרדו מגואטמלה, ותסעו לשדה התעופה שם תעלו על טיסה אשר תביא אתכם חזרה לארץ.

GUATEMALA - FIESTA

המחיר  החל מ - 2,889 דולר  לאדם  

  

המחיר כולל:

טיסות פנים לפי תכנית הטיול

העברה פרטית משדה התעופה ואליו

מדריך פרטי דובר אנגלית

9 לילות על בסיס לינה וארוחת בוקר במלונות מדרגת תיירות טובה 

ארוחות נוספות כמצויין בתכנית הטיול

ביקור בכל האתרים והערים כמצויין בתכנית הטיול

 

המחיר אינו כולל:

טיסות בינלאומית

טיסות פנים במסלול

הוצאות אישיות אשר אינן כלולות במסלול

ביטוח  נסיעות (מומלץ לרכוש ביטוח אישי וביטוח כבודה  בעת רכישת הטיול)

אופצייה לטיולים ופעילויות שלא מצוייינות כחלק מהתכנית

 

**טרוולר טורס אינה מחזיקה במלאי כלשהו של השירותים/המוצרים המפורסמים באתר האינטרנט. המחירים הנם להמחשה בלבד ,לפיכך כל הזמנה מותנית במלאי שנמצא אצל ספק השירות.