הכנות לנסיעה

בחרו סוכן נסיעות

חשוב מאוד להיעזר בסוכן נסיעות בעת תכנון טיול בחו"ל, ובכך לחסוך זמן וכסף. סוכן הנסיעות מספק את המידע העדכני ביותר על יעדים מועדפים ומחירים אטרקטיביים. לסוכן הנסיעות גם גישה מיידית למידע על תעריפי טיסות וזמינותן, הזמנת בתי מלון והשכרת רכב, חבילות באוויר וביבשה ומוצרי תיירות שונים ומגוונים. עם המידע המקצועי וההמלצות שנותן סוכן הנסיעות תוכלו להפיק את המירב מן החופשה עליה חלמתם.

בדקו את מזג האוויר

במיוחד כאשר מתכננים לנהוג, מומלץ לבדוק את מזג האוויר מראש ולתכנן את הטיול בהתאם. אם יש חשש לסופות שלגים, חשוב להכין מסלול אלטרנטיבי ולוודא אם נחוץ ציוד שלג או רכב מסוג 4X4.

הזמינו מראש
זמינות רכבים שכורים משתנה לאורך השנה, לכן מומלץ להזמין את הרכב השכור מיד כאשר שאר פרטי הנסיעה מסוכמים (מקסימום 3 ימי עבודה מראש).
שימו לב, כי גיל המינימום להשכרת רכב בחו"ל הוא בדרך כלל 21, עם וותק רישיון נהיגה של שנה לפחות, אלא אם צוין אחרת בתנאי השכירות (אלה יופיעו בעת ביצוע ההזמנה באתר). במרבית המדינות נהגים בגיל 21-25 נדרשים לתוספת ביטוח בתשלום, או מוגבלים לנהיגה בקבוצות רכב מסוימות.
ודאו כי הכיסוי הביטוחי לרכב השכור הינו רחב ככל האפשר.
לקיחת הרכב
הרכב השכור יהיה זמין עד שעתיים משעת ההגעה שצוינה בהזמנה ועל שובר השכירות, במידה ולא נמסרו פרטי טיסה, או עד למועד סגירת התחנה (המוקדם מבין שניהם).
בתחנת הלקיחה
בהגיעכם לדוכן השכרת הרכב, תידרשו להציג כרטיס אשראי בינלאומי (על שם שוכר הרכב), רישיון נהיגה ישראלי ובינלאומי (על שם שוכר הרכב), דרכון ושובר השכרת רכב.
כרטיס האשראי הבינלאומי נדרש כפיקדון ובטחון ליתרת התשלום, ולהחזרת הרכב במצב תקין ובמועד שהוזמן. לא יתקבל פיקדון במזומן.
בעת קבלת הרכב תידרשו לחתום על חוזה התקשרות עם ספק הרכב, לכן וודאו כי כל תנאי השכירות ברורים לכם (אלה יופיעו בעת ביצוע ההזמנה באתר). חתימתכם על חוזה השכירות מחייבת ואיננה ניתנת לביטול בדיעבד.
כמו כן, ייתכן ויוצעו לכם ביטוחים נוספים, אשר אינם כלולים במחיר השובר שרכשתם. אם בחרתם לרכוש ביטוחים אלו, תגרור חתימתכם חיוב נוסף בהתאם למחירון המקומי, בתוספת מסים על פי החוק המקומי.

נהגים נוספים
כל נהג (מעבר לשוכר הרכב), אשר מעוניין לנהוג ברכב ועומד בתנאי הגיל, הוותק והרישיון, חייב להציג דרכון ורשיון ישראלי ובינלאומי, כדי שפרטיו יירשמו על חוזה השכירות. במרבית המדינות יש להוסיף תשלום עבור ביטוח זה בעת החתימה על חוזה השכירות (פירוט על גובה תשלום זה יופיע בעת ביצוע ההזמנה באתר).
הרכב השכור
התוודעו אל ציוד הבטיחות ברכב כולל אורות, מגבים, הצמיג הנוסף, חגורות הבטיחות ומנעולי הדלתות.
וודאו את סוג הדלק המתאים לרכב שקיבלתם (דיזל, נטול עופרת וכד') והקפידו למלא דלק זה בלבד. מילוי דלק שלא על פי הסוג הנדרש יגרור חיוב עד מלוא הוצאות התיקון על ידי ספק הרכב.
לפני עזיבת תחנת הלקיחה, וודאו כי מיכל הדלק ברכב שקיבלתם מלא. במידה וקיבלתם מיכל חסר, בקשו מנציג החברה לציין זאת על חוזה השכירות והחזירו את הרכב עם אותה כמות דלק.
וודאו גם, כי נציג החברה יסמן בטופס לקיחת הרכב המקורי כל נזק, ולו המזערי ביותר, הקיים ברכב.
בזמן הנסיעה

חוקי תנועה
חוקי התנועה הנוגעים למהירויות נסיעה, חנייה וכד' משתנים ממדינה למדינה. עקבו אחר שלטי התנועה ונהגו על פי הוראותיהם. דוחות נדרשים בדרך כלל בתשלום גבוה. אם תעזבו את המדינה לפני תשלום דוחות מהירות או חנייה, תישלח על כך הודעה ישירות לביתכם.
בכל מקרה, החנו את הרכב בחניונים ציבוריים עם פיקוח, וודאו כי חפציכם אינם חשופים, כדי למנוע גניבות.

שירות דרכים
לכל ספקי הרכב שירות דרכים הפועל 24 שעות ביממה. אם תזדקקו לעזרה, התקשרו למספר החירום המודפס על חוזה השכירות, על תווית המפתח או על החלון, ופעלו לפי ההוראות שיינתנו לכם. במקרה חלילה של תאונה או גניבת הרכב, עליכם לדווח על כך מיידית לחברת ההשכרה ולמשטרה המקומית, ולשמור העתק מדו"ח המשטרה. כמו כן, תידרשו למלא דוח נוסף של חברת ההשכרה, לצורכי ביטוח.
מעבר עם הרכב בין מדינות
התנאים לגבי מעבר עם הרכב בין מדינות משתנים בין היעדים וספקי הרכב השונים. באופן כללי, הכניסה לארצות מזרח אירופה, איטליה, אנגליה, אירלנד ומקסיקו עלולה להיות בעייתית, ודורשת אישור מוקדם בכתב ולעתים אף תשלום נוסף. המדיניות בכל יעד תופיע בעת ביצוע ההזמנה באתר.
החזרת הרכב
כדי להימנע מחיובים מיותרים, הקפידו להחזיר את הרכב עד השעה בה הוא נלקח. יום שכירות הינו 24 שעות, לכן איחור בשעת ההחזרה, או הארכת השכירות מעבר למספר הימים שהוזמנו ושולמו מראש, יחויבו בתשלום נוסף בהתאם למחירון המקומי של ספק הרכב, בתוספת ביטוחים ותשלומי חובה מקומיים.
הקפידו להחזיר את הרכב לתחנה המוזמנת, עם מיכל דלק מלא. על מיכל חסר ייגבה תשלום לפי התעריף שייקבע על ידי ספק הרכב (תעריף זה בדרך כלל גבוה יותר), וזאת בתוספת דמי שירות. סכום זה ייגבה ישירות מכרטיס האשראי שניתן בעת לקיחת הרכב.
מומלץ לקבל העתק מחוזה השכירות עם החזרת הרכב, ולשומרו לכל מקרה של בירור. שימו לב, כי אם הרכב הוחזר מחוץ לשעות הפעילות של תחנת ההשכרה, השוכר הינו אחראי לרכב עד לקבלתו על ידי ספק הרכב וסגירת החוזה.

השכרות חד-כיווניות
ניתן להחזיר את הרכב במדינה שונה מזו בו נלקח. השכרות חד כיווניות כרוכות לרוב בתשלום נוסף, הנגבה בעת לקיחת הרכב. לא ניתן לבצע השכרות חד כיווניות באתר, לכן אם ברצונכם להחזיר את הרכב במדינה אחרת, אנא התקשרו למרכז ההזמנות שלנו בטלפון: 09-7710555, לקבלת פרטים על האפשרויות השונות ועלויותיהן.