טיול מאורגן לרוסיה

איך נראים טיולים מאורגנים לרוסיה? 

בשנים האחרונות, אנו רואים יותר ויותר ישראלים שמבקשים לצאת אל טיולים מאורגנים לרוסיה. רוסיה היא הרבה מעבר למדינה הגדולה ביותר בעולם - אפשר לומר שמדובר ממש על יבשת שלמה. ברוסיה שי עמים שונים, שפע של אתרים לבקר בהם, ומכיוון שהיא עצומה - לא פעם קשה לדעת היכן כדאי לבקר. לכן, אין זה מפתיע שהפופולריות של הטיולים המאורגנים היא גבוהה במקרה של רוסיה, שכן הטיול מאפשר להגיע בקלות לאתרים המרכזיים ברוסיה, לקבל הסברים ממדריכים דוברי שפות שונות, וליהנות מכל רגע. הטיולים מיעודים הן ליוצאי ברה"מ שעבר, והן לאנשים שמעולם לא חיו ברוסיה.

 היכן הטיולים מתמקדים? 

כאמור, רוסיה היא מדינה ענקית בשטחה. על אף זאת, ברוב המקרים, טיולים מאורגנים לרוסיה מתמקדים בשתי הערים המרכזיות והמפורסמות שלה - מוסקבה וסנט פטרסבורג. מוסקבה היא עיר הבירה של מוסקבה, ויש בה שפע של אתרים מדהימים - החל מתיאטרון הבולשוי, דרך הקרמלין המפורסם, בית הקברות של העיר, המוזיאון שמתעד את מלחמת העולם השניה, וכמובן ביקור בשוק איזמאלובקי המפורסם. סנט פטרסבורג לעומת זאת, היא עיר האליטות והאינטלקטואלים של רוסיה, והיא כוללת שפע של מצודות היסטוריות, הארמון של הצארית המפורסמת יקטרינה, מוזיאונים מדהימים, ועוד אתרים נופים. כמובן שהטיולים כוללים גם תוספות שונות - יש כאלה שכוללים שיט קרוז, יש שכוללים ביקור באתרי הטבע המיוחדים, ועוד.

 מתי הטיולים נערכים? 

מזג האוויר ברוסיה הוא מגוון מאד כאמור, אך אם מתמקדים בעיקר במערב רוסיה, הרי שהזמן המומלץ ביותר להזמין בו טיולים מאורגנים לרוסיה אלו הם חודשי הקיץ. הקיץ במוסקבה בין יוני לתחילת ספטמבר, הוא נעים וממוזג מאד, ואין בו גשמים. החל מחודש אוקטובר נעשה כבר קר באופן משמעותי, והשלגים יורדים בכבדות באזורים הללו, ולכן כדאי לנצל בעיקר את חופשת הקיץ.

 להיכן הטיסות מגיעות? 

יש כמובן קו ישיר של טיסות בין שיראל לבין רוסיה, אבל כאשר אתם מזמינים טיולים מאורגנים לרוסיה, יש לשים לב באיזה נמל תעופה אתם נוחתים. לרוב, הנחיתה היא סביב מוסקבה, כאשר בעיר פועלים שלושה נמלי תעופה שונים, וכולם בינ"ל! המרחקים ביניהם מגיעים לעשרות, ואף מאות קילומטרים, ולכן כדאי לוודא היכן אתם נוחתים, והיכן אתם חוברים לקבוצה.

פניני מוסקבה וסנט פטרסבורג 8 ימים 

היסטוריה, תרבות ואמנות  

 חצי פנסיון  

TT-NA

יום 1: תל אביב - מוסקבה 

מנמל התעופה ע”ש בן גוריון נטוס לפנות בוקר למוסקבה - שהפכה לבירת הנסיכויות הרוסיות במאה ה-14. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר, השוכנת על גדות נהר מוסקבה.נתחיל בביקור במתחם הקרמלין. נבקר בקתדרלות המרכזיות של רוסיה הצארית, נראה את ארמון הנשיאות, את “התותח שלא ירה” ואת הפעמון הגדול בעולם שמעולם לא צלצל...   נמשיך לביקור בכיכר האדומה, נתרשם מחומות הקרמלין ומכנסיית “וסילי הקדוש”. נצפה אל המאוזוליאום שבו טמון לנין ואף נבקר במבנה הגו"ם המהודר. לאחר מכן נבקר בכנסיית הגואל המחודשת, המהווה אתר הנצחה למלחמתה של רוסיה מול הארמדה של נפוליאון. בדרכנו למלון נחלוף, בין היתר, על פני בניין ה"דומה" – הבית התחתון של הפרלמנט הרוסי, ואף נראה את תיאטרון הבולשוי ואת בניין ה- ק.ג.ב שבכיכר לוביאנקה. 

סיור פנורמי, הכיכר האדומה, הקרמלין והקתדרלות, תחנות המטרו, כנסיית הגואל, מדרחוב ארבט, בית הקברות במנזר נובודייביצ’י, מוזיאון פנורמת קרב בורודינו, “הר ההשתחוות”- אתר הניצחון, בית הכנסת הגדול,גשר “עצי המנעולים”.

 

יום 2: מוסקבה

הבוקר ניסע לבקר במוזיאון ובפנורמת קרב בורודינו. בדרכנו נראה את “הבית הלבן” - בו התחולל ניסיון ההפיכה הכושל נגד בוריס ילצין.קרב בורודינו הינו קרב היסטורי שהתחולל בשנת 1812 בין הצבא הרוסי לצבא נפוליאון, במהלכו ניסה הצבא הרוסי לחסום את צבא נפוליאון בדרכו למוסקבה. המוזיאון בנוי כגליל ענק שעל קירותיו מיצג פנורמי מדהים של השתלשלות הקרב. משם נמשיך ל“הר ההשתחוות” שעליו הוקם ”פארק הניצחון”- אתר הנצחה לניצחון ולמחירו במלחמה העקובה מדם מול הפולש הנאצי. האתר הוקם במלאות 50 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה ולנצחון רוסיה על גרמניה הנאצית. נראה את האנדרטאות המרשימות, את האובליסק הענק ואת המזרקות שמסמלות את נהרות הדם.

יום 3: מוסקבה

את היום נתחיל בביקור בבית הכנסת "קורל" שלכל אורך התקופה החשוכה של רוסיה הסובייטית - שמר על הגחלת היהודית, הלאומית והדתית. (בתקווה שיתאפשר...). נמשיך לביקור בפנתיאון הקבורה של גדולי האומה הרוסית, הצמוד למנזר נובודייביצ’י. נבקר בין היתר בקבריהם של שלייאפין, כרושצ’וב, ראיסה גורבצ’ובה, אנטון צ’כוב, לוויטן, אשתו של סטלין שהתאבדה, הפרימה בלרינה גלינה אולאנובה... ועוד. בסיורנו אף נוכל להתרשם מאמנות הפיסול הרוסית של בתי הקברות. בהמשך נשוטט במדרחוב ארבט התוסס, בו מוצגות עבודות של אמנים מקומיים. 

 

יום 4: מוסקבה - סנט פטרסבורג 

את היום נתחיל בסיור בתחנות המטרו המפורסמות של מוסקבה שעוצבו כל אחת בסגנון ייחודי. נמשיך לביקור בשדרת החתונות שעל גשר “עצי המנעולים”, אליו מגיעים הזוגות ביום נישואיהם.

בהמשך נעבור לשדה התעופה ונטוס לסנט פטרסבורג - אחת הערים היפות באירופה. עם הגעתנו נצא לסיור הכרות בעירו של פטר הגדול, אשר שימשה במשך למעלה מ-200 שנה כבירתה של רוסיה הצארית. נסייר בשדרה המרכזית - נייבסקי פרוספקט. נתרשם מהכיכרות, מהקתדרלות ומהארמונות. נצפה בשער הימייה, בקתדרלת  קזן ובארמון החורף, הניצב בין נהר הנייבה לכיכר הארמון. 

יום 5: סנט  פטרסבורג

הבוקר נמשיך את סיורנו בסנט פטרסבורג. נראה את כנסיית “התחייה” המדהימה ביופייה. נצפה בפסלו של פטר הגדול – "פרש הברונזה" ובקתדרלת סנט אייזיק, הנחשבת לאחת הקתדרלות המפוארות ברוסיה. נתרשם גם מהאנדרטה של ניקולאי הראשון, הניצבת בכיכר שממול. נבקר במצודת פטר ופול ובקתדרלה שבה קבורים פטר הגדול ויורשיו - הצארים והצארינות משושלת רומנוב. הקברים האחרונים שייכים לצאר האחרון ניקולאי השני ובני משפחתו, אשר נרצחו בשנת 1918 ע”י הבולשביקים. נמשיך לביקור בבית הכנסת המרכזי של סנט פטרסבורג.ביקורים מיוחדים בסנט פטרסבורג הכלולים במחיר הטיול:סיור פנורמי, מוזיאון ההרמיטאז’, מצודת “פטר ופול”,שיט בנהר הנייבה ובתעלות העיר, גני פטרהוף, בית הכנסת המרכזי,קתדרלת קזן, שדרות נייבסקי 

 

יום 6: סנט פטרסבורג – מוזיאון ההרמיטז'

את היום נתחיל בשיט לאורך נהר הנייבה ותעלותיו, במהלכו נתרשם מן האדריכלות הנפלאה של סנט פטרסבורג. נשלים את היום בביקור מרהיב במוזיאון ההרמיטאז’, בו קיים  אוסף של כ- 3 מיליון יצירות אמנות - ביניהן עבודות של ליאונרדו דה וינצ’י, רפאל, רמברנדט... ועוד. נבקר גם באולמותיו המפוארים של ארמון החורף שנבנה באמצע המאה ה-18 בסגנון הבארוק הרוסי ונתפעל מיופיים ומהדרם. 

 יום 7: סנט פטרסבורג - פטרהוף

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל מחוץ לעיר – לגני פטרהוף שעל שפת הים הבלטי, ובהם ארמון הקיץ של פטר הגדול. נטייל בגנים המקסימים, המתחרים ביופיים בגני ורסאי, ונתרשם מהמזרקות המרהיבות וממפלי המים המיוחדים. עם תום הביקור נחזור לסנט פטרסבורג להשלמת ביקורים בעיר.

 

יום 8: סנט  פטרסבורג – תל אביב

עמוסי חוויות ורשמים ניסע לשדה התעופה - לקראת טיסתנו חזרה לארץ.

 

*  המסלול מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או את    סדר הימים.

 

 *  קיימת אפשרות של מסלול הפוך: מסנט פטרסבורג למוסקבה.

למסלולי טיולים מאורגנים נוספים לחצו כאן!!!!  

 

 

התקשרו עכשיו למרכז ההזמנות!

09-771-0555

או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם!