טיולים לפורטוגל

"טיול מאורגן לפורטוגל"
TTSVI
8 ימים / 7 לילות
החל מ-1390€

 

יום 1. תל אביב – ליסבון

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסה (דרך איסטנבול ) לליסבון, בירת פורטוגל, הממוקמת לחוף האוקיינוס האטלנטי ובשפך נהר הטאז'ו .משערים, כי ליסבון נוסדה ע"י הפניקים או ע"י היוונים הקדמוניים. העיר הגיעה לשיאה במאה ה- 16 זמן פריחתה של האימפריה הפורטוגזית. מאה זו תיזכר כתקופת תור הזהב של ליסבון שהפכה לשער של אירופה לסחורות מהמזרח הרחוק ולזהב שיובא מברזיל. לאחר ההגעה, נערוך סיור פנוראמי בליסבון ולאחר מכן נגיע למלוננו.

 יום 2. ליסבון , אתריה המרכזיים של העיר ומופע פאדו

נקדיש את היום לביקור באתרים המרכזיים של ליסבון. נתחיל את סיורנו במבצר סאו ג'ורג', ממנו נערוך תצפיות מרהיבות על העיר. מהתצפית נרד לסמטאות רובע אלפמה, בו היה ממוקם בעבר הרובע היהודי - הג'ודריה. נתקדם ונראה את מנזר חרונימוס שנבנה בשנת 1496 ומהווה דוגמה מופלאה לאדריכלות מנואלינית. נסייר ברובע בלם, שם נראה את מגדל בלם בעל הארכיטקטורה המיוחדת. נתבונן באנדרטת מגלי הארצות בדמות ספינה אשר בחרטומה ניצב אנריקה הספן וכן דמויות נוספות מההיסטוריה הפורטוגזית. נמשיך לביקור במוזיאון הכרכרות ובו אוסף עולמי מרשים. נשוטט ברובע שיאדו בו תוכלו למצוא בתי קפה וחנויות למזכרות. בערב נצא לארוחת ערב ולמופע שירי פאדו טיפוסי.בתום המופע נחזור למלון בליסבון.

 יום 3. ליסבון - סינטרה - קאבו דה רוקה - קשקאיש ואשטוריל - ליסבון

היום נצא ליום סיור ממערב לליסבון. נטייל בעיירה ההררית סינטרה ונבקר בארמון הלאומי אשר שימש מעון קיץ למלכי פורטוגל. נתקדם לתצפית מרהיבה מהנקודה המערבית באירופה,קבו דה רוקה. מצוק זה מתנשא כ--150 מטר מעל החוף והרוחות בו עזות.נערוך במקום סיור רגלי קצר ולאחר מכן נגלוש עם האוטובוס במורדות ההרים עד הגיענו לעיירת הנופש קשקאיש אשר בעברה שימשה ככפר דייגים. נטייל בעיירה ובדוכני המזכרות. בתום הסיור נחזור למלוננו בליסבון .

 יום 4. אובידוש – נזרה – באטאליה – קואימברה

ניפרד מאזור ליסבון וניסע מזרחה לעיירה הקטנה ומלאת החן אובידוש. נבקר בעיירה הבנויה כרחוב ראשי אחד שממנו מסתעפות סמטאות ציוריות של בתים מסוידים בלבן וחומות המקיפות אותה. נמשיך לעיירת החוף נזרה המהווה את הגרסה הפורטוגזית לנצרת. בעבר המקום היה כפר דייגים שליו והיום מהווה מוקד משיכה תיירותי ובו חוף רחצה ומסעדות רבות. אחה"צ נפקוד את העיר באטאליה ונבקר במנזר סנטה מריה דה ויטוריה המהווה יצירת מופת גותית כבירה. נוכל לראות את הקפלה בה קבור אנריקה הספן, את חצר המנזר המלכותית ואת מגורי הנזירים. בתום הסיור ניסע לעיר האוניברסיטאית קואימברה ונלון בה

יום 5. קואימברה – הפארק הלאומי בוסקו – אזור "רכס הכוכב" - טרונקוזו

לאחר ארוחת הבוקר במלון נסייר באוניברסיטת קואימברה המפורסמת שהוקמה בשנת 1290 ונחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות ביותר באירופה. נבקר בספרייה הבארוקית מהמאה ה-18 ובה כחצי מליון ספרים שנכתבו ע"י סופרים, אומנים, מגלי עולם וגדולי אומה פורטוגזים נוספים. נמשיך לטיול ביער בוסקו, הנחשב לאחד מהיערות העתיקים באירופה. ביער זה השתמרו מאות עצים שהצליחו לחמוק משריפות במשך מאות בשנים. בהמשך נעלה לאזור "רכס הכוכב", המשתרע לכל רוחבה של פורטוגל,שם נתרשם מהנוף המרהיב החושף מדרונות מיוערים ופסגות טרשיות ומשוננות. לפנות ערב נגיע לעיירה טרטנקוזו.גם בעיר קטנה זו חיה קהילה יהודית של אנוסים אשר במרכז העיר העתיקה נמצא עדויות לכך. נראה מספר שרידים יהודיים דוגמת תבליט אבן של אריה שסימל כנראה את סמל יהודה. ראש העיר לשעבר ממוצא יהודי בנה בית כנסת חדש במרכז העיירה.במידת האפשר נבקר בו. נגיע למלוננו בטרונקוזו לארוחת ערב ולינה. 

יום 6. טרונקוזו   - בלמונטה - (למגו) - פורטו

לאחר ארוחת בוקר ניסע דרומה לכפר בלמונטה בו נחשפו בשנת 1925 צאצאי אנוסים אשר שמרו במשך מאות שנים על זהות ומודעות שקשרו אותם לאבות אבותיהם היהודים.נסייר בכפר ,נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי ונלמד אודות החיים היהודים על ידי חלק מצאצאי אנוסי בלמונטה. במחציתו השנייה של היום ניסע לאורך עמק הדאורו הפורה והמשופע בכרמים ובכפרים קטנים. נעבור בעיירה למגו עד הגיענו לעיר הנמל פורטו בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

יום 7. פורטו ואתריה – שייט על נהר הדאורו

היום נעשה הכרות עם העיר פורטו , העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, אשר חלקה ההיסטורי הוגדר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו,נראה את אולמה הראשי של תחנת הרכבת אשר תקרתה מעוטרת באריחי קרמיקה יחודיים, נבקר בארמון הבורסה אשר נבנה בסגנון ניאו קלאסי במחציתה השנייה של המאה ה-19.נשוטט בשוק בולאו הצבעוני ובמדרחוב סנטה קתרינה. אחה"צ נערוך שייט מרהיב על נהר הדאורו, אחד מנהרותיה הגדולים של פורטוגל. לאחר השיט , נבקר ביקב משפחתי ונערוך טעימות יין שונות. ארוחת ערב ולינה בפורטו 

יום 8 . פורטו – עיר התעלות אביירו - טומר - ליסבון - תל אביב

נפרד מפורטו, נתחבר לכביש המהיר וניסע לעיר אביירו אשר זכתה לכינוי "ונציה של פורטוגל". יופייה של אביירו טמון בגשריה הנמוכים, בתעלותיה ובסירות הצרות בעלות החרטום הגבוה המעוטרות בציורים צבעוניים המבטאים את היצירתיות של בני המקום. נערוך שייט בין התעלות ונראה את בתיה הציוריים של אביירו. נמשיך בנסיעה עד הגיענו לעיירה טומר בה נבקר בבית הכנסת העתיק אשר נבנה במאה ה-14 וחדל לפעול בסוף המאה ה-15 עם גירושם של יהודי פורטוגל וכיום משמש כמוזיאון. לפנות ערב נגיע לשדה התעופה בליסבון לקראת הטיסה חזרה לתל אביב

התקשרו עכשיו לסוכנים שלנו
09-771-0555

  לחבילות נופש בפורטוגל לחצו  כאן!!

 מחיר הטיול כולל

  •  טיסות טיסות ישירות בחברת סאן דור (אל על)  במסלול : ת"א - ליסבון - תל 
  •  7 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה 
  •  כלכלה ע"ב ארוחות בוקר בבתי המלון
  •  אוטובוס תיירים חדיש וממוזג ע"פ התוכנית.
  •  העברות, סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
  •  מופע פולקלור מקומי כולל ארוחת ערב
  •  שיט תעלות ושיט על נהר
  •  מדריך ישראלי בקי ומנוסה של חברת סביב העולם
  •  מדריכים  מקומיים  דוברי אנגלית במקומות הנדרשים לכך 
  •  טיפים לנותני שירותים בחו"ל (למעט למדריך הישראלי)

 מחיר הטיול אינו כולל :

בטוח רפואי, טיפ למדריך הישראלי והוצאות אישיות .

טיולים מאורגנים לפורטוגל שטופת השמש 

רוצים לטוס ליעד מקסים, עם היסטוריה מפוארת, אקלים נוח, ומאות אתרים יוצאי דופן? אין ספק שבמקרה הזה, טיולים מאורגנים לפורטוגל יהיו הגשמת חלום עבורכם! פורטוגל היא המדינה המערבית ביותר בכל אירופה, והיא שוכנת בצמוד לספרד, כחלק מחצי האי האיברי. ההיסטוריה של פורטוגל היא מפוארת, וקשה לעתים להאמין שבארץ זו, שיש בה כ10 מיליון תושבים בלבד - יש היסטוריה של מעצמת על, שבעבר ניהלה ממש את העולם כולו. אז איך מתכננים את הטיול לפורטוגל?

להזמין טיסה מתאימה 

אין ספק שאחד מהיתרונות המשמעותיים של טיולים מאורגנים לפורטוגל, הוא בכך שדרך הטיול, אתם גם מזמינים מראש טיסה. בפורטוגל יש שני נמלי תעופה שונים - האחד בפורטו, והשני ליד ליסבון עיר הבירה. עם זאת, אין טיסות ישירות מישראל לפורטוגל. בחלק מהמקרים שבהם מזמינים טיול מאורגן, סוכנות הנסיעות מזמינה מראש טיסת שכר ישירה מישראל לפורטוגל, ואז היא אורכת כ6 שעות. בחלק מהמקרים, מדובר על טיסה עם חניית ביניים בספרד, ומשם ממשיכים לפורטוגל. חשוב לציין שאם מדובר על טיול שמשלב את ספרד ופורטוגל - הרי שנוחתים בספרד, ולאורך הטיול חוצים את הגבול לפורטוגל.

 

היכן תרצו לבקר? 

טיולים מאורגנים לפורטוגל נמשכים לרוב בין שבעה לעשרה ימים (או יותר מכך, אם הם כוללים גם את ספרד), ומבקרים בהם באתרים מדהימים. כמובן שהטיול מתמקד בליסבון עיר הבירה, על הכנסיות המדהימות שלה, השווים המיוחדים, ומוסדות השלטון בעיר. הטיול המאורגן כולל גם ביקור בעיירות שהשתמרו היטב מאז ימי הביניים, כמו למשל העיירה אמארנטה או העיירה למגו, ששתיהן משמרות מסורות עתיק  במיוחד. הטיול המאורגן כולל גם ביקורים בארמונות שונים ברחבי פורטוגל - שחלקם שימשו את מלכי פורטוגל, וחלק את מלכי ספרד. הטיול כול לגם ביקור בעיר אביירו, שרחובותיה שקועים במים ושטים ביניהם. בקיצור - חוויה של ממש!

התקשרו עכשיו לסוכנים שלנו
09-771-0555
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
!