טיול מאורגן למלטה

5 ימים / 4 לילות

 החל מ-489€ לאדם!

טיול מאורגן למלטה כולל ביקורים במקומות הבאים: ♦ ולטה: גני ברקה העליונים ♦ המערה הכחולה ♦ צוקי דינגלי ♦ הדום של מוסטה ♦ גני סן אנטון ♦ שלוש הערים ♦ כפר האמנים ט'ה קלי ♦ מדינה ♦ רבאט ♦ מרסהשלוקטיול מאורגן למלטה 

קוד טיול: TT-KI

 יום 1 - תל אביב - ולטה
מנמל התעופה בן גוריון נמריא לולטה, בירת מלטה. עם הגעתנו, נצא לסיור בבירת האי. נפתח את סיורנו בביקור בגני הקסרקטין – גני ברקה העליונים (ביצורי העיר), מהם נשקף נוף מרהיב של הנמל הגדול וסביבותיו.  נערוך תצפית על קתדראלת סט.  ג'ון - הכנסייה המרשימה בסגנון הרנסאנס, הקרויה על שמו של יוחנן המטביל אשר הייתה המרכז הדתי של אבירי מלטה. נעבור דרך כיכר הניצחון ונצפה אל ארמון "האחים הגדולים", מושלי האי, שכיום שייך לבית הנבחרים של מלטה. נותיר זמן לארוחת צהרים ושוטטות בין החנויות הרבות ברחוב הראשי. בתום הסיור העברה לבית המלון.

יום 2 - המערה הכחולה – צוקי דינגלי – מוסטה – גני סן אנטון - שלוש הערים
בתום ארוחת הבוקר, נעשה דרכנו לעבר אחת האטרקציות המרהיבות של מלטה- המערה הכחולה הידועה בשלל צבעי מי הים המשתקפים כתוצאה מהחזרת קרני השמש בשעות הבוקר המושפעים ממיקומה של המערה. הצבעים הזוהרים המוחזרים על ידי הצמחייה התת-ימית ומהמינרלים שעל קרקעית הים – כל אלו מעניקים לה את הכינוי "מערת הקשת". נערוך תצפית מרהיבה במקום. במידה ומזג האוויר יאפשר יוכלו המעוניינים לצאת לשייט בסירות מנוע קטנות אל המערה והנקיקים הסמוכים אליה (בתשלום).
נמשיך אל צוקי דינגלי המרשימים, הנקודה הגבוהה ביותר במלטה (250 מטר מעל פני הים). שם תפרש לפנינו תצפית מרהיבה ממנה נוכל להשקיף לעבר הסלעים היורדים אנכית אל הים. נבקר בדום של מוסטה, כיפה הבלתי נתמכת בגובה 76 מטר, השלישית בגודלה באירופה ונשמע את סיפור המלחמה המיוחד של המקום. נמשיך לביקור בגני סן אנטון, סמוך למקום מושבו של נשיא מלטה. נקנח את יומנו בביקור בשלוש הערים -  סֶנגלֶאה, ויטוריוזה וקֹוסּפיקּוַאה (המכונה בֹורְמְלָה). שלושת הערים אוחדו למתחם אחד גדול בעת המצור התורכי על האזור בשנת 5575, האבירים שנלחמו נגד התורכים השתייכו למסדר אבירי סט. ג'ון. בתום הביקור נשוב למלוננו.

יום 3 - יום הבחירה
המעוניינים יוכלו להצטרף בתשלום לאחד הסיורים המוצעים ע"י המדריך ומפורטים בדף סיורי הבחירה- בניהם, יום טיול מרתק לגוזו, ביקור בסלימה ושייט במייצרים ועוד. 

יום 4 - יום הבחירה
המעוניינים יוכלו להצטרף בתשלום לאחד הסיורים המוצעים ע"י המדריך ומפורטים בדף סיורי הבחירה.

יום 5 - כפר האומנים טה' קלי - מדינה – רבאט – מרסהשלוק
נתחיל את יומנו בביקור בכפר האומנים טה' קלי, מרכז לעבודות יד מסורתיות - רקמה וניפוח זכוכית ועוד. נוכל לחזות באומנים בעבודתם וגם נותיר זמן לקניות למעוניינים בעבודות יד ובמזכרות. נמשיך לביקור בבירתה הקודמת של מלטה ואחת הערים היפות והחשובות באי, מדינה. נטייל ברחובות ה"עיר השקטה" -  עיר מוזיאון, מבוך של סמטאות ומבנים שמורים, נראה את הקתדראלה בסגנון הבארוק המלטזי ונצפה מחומות העיר השוכנת בנקודה הגבוהה באי.  נמשיך אל  רבאט,  העיר שמחוץ לחומות מדינה ומהווה יחד עם מדינה יחידה ארכיטקטונית מרשימה. נבקר במערת סנט פול, הקשורה למסורת של האי על פיה שהה פאולוס במערה זו וממנה הפיץ את הנצרות. נצא בנסיעה דרומה אל עבר הכפרים שנשתמרו בצורה מרשימה בדרום האי. נטייל בין כיכרות ורחובות עתיקים, בהם הזמן כאילו עצר מלכת. נמשיך לביקור בכפר הדייגים הצבעוני שהיה לעיירה, מרסהשלוק, הממוקם על שפת המפרץ הגדול ביותר במלטה, בדרום-מזרח האי. נמל הכפר הוא אחד הנמלים דרכם ניסו הצבאות התורכיים והצרפתיים לכבוש את האי בעבר. נהנה מזמן לסיור וקניות בשווקים הנערכים מדי יום לאורך קו המים.

יום 6 - מלטה - תל אביב
זמן פנוי לבילוי במלון או מחוצה לו. בהתאם לשעת הטיסה, העברה אל שדה התעופה לטיסתנו חזרה לתל אביב.

חשוב: המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים ו/או הלינות.

 טיול מאורגן למלטה כולל:
♦ טיסות בינלאומיות בחברת שכר.
♦ מסי נמל, דלק וביטחון נכון ליום 1.2.17
♦ בית מלון מדרגת תיירות טובה.
♦ סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית.
♦ אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
♦ כלכלה: ארוחת בוקר
♦ הדרכה מקומית בנוסף למדריך הישראלי בחלק אתרים.

7c6b3821.PNG (462×98)