טיול מאורגן ללפלנד - ספארי חורף   במרחב הארקטי בעקבות הזהר הצפוני
TTKI

 החל מ- 1679 EUR לאדם בחדר זוגי!   

לפלנד- בתקופה זו של השנה הכל טובל באור כחול מוזר שנקרא KAAMOS שהוא הכינוי המקומי לאור השמש שאיננו... אחרי שחוו את "שמש חצות" אך מספר חודשים קודם לכן בה השמש לא שקעה.לפלנד מאזורי הפרא היפים ביותר באירופה, מזמנת לנו 7 ימים של חוויות אקסטרים, פעילויות אתגריות, נופים ורגעים בלתי נשכחים.לפלנד היפה שבין צפון רוסיה, פינלנד, נורבגיה ושוודיה, מציעה ימים עמוסי נופים, פעילויות וחוויות: החל משייט במפרצי טבע מרהיבים, ספארי בן 3 ימים באופנועי שלג על רקע נופי קרח מרשימים, החופים הנורבגיים מהם בוקעים הפיורדים העצומים, מזחלות כלבים וכמובן: נקודות תצפית על אחד מפלאי הטבע העוצמתיים ביותר: הזוהר הצפוני. כל זאת, בתנאים הטובים ביותר ובהדרכת מדריכים מומחים ללפלנד.

לטיולים נוספים ללפלנד 

 

י

יום 1
תל-אביב, רובניימי

ת"א - רובניימי- הצטיידות :: טיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו "סנטה קלאוס" מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. ארוחת צהרים (מותנה בשעת הנחיתה). ניסע למרכז ההצטיידות ונקבל ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים (זוג אחד) וכפפות. העברה למלון. ארוחת ערב 

יום 2מפלים קפואים

המפלים הקפואים בקורואומה- סיור לילה "לצוד את הזוהר"!! :: נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי. נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח - ממש מעלינו. ארוחת צהרים תערך ב"קוטה" (מבנה לאפי טיפוסי) באווירת פיקניק יוצאת דופן וטעימה... בהמשך היום נשוב לרובניימי. לאחר ארוחת הערב נצא, באוטובוס, אל מחוץ לעיר, לאזור מיוחד וחשוך בלב הערבה הקפואה כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר, והפרטית עבורנו, ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת "זוהר הצפון" (זוהי תופעת טבע שאין לנו שליטה עליה). ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה ב"סנדלי שלג" מיוחדים וניקח עמנו כמובן משקה חם ועוגיות שיחממו את ההמתנה לקראת אירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה- זה התחיל בשמש, לפני כמה דקות, 150 מיליון ק"מ מכאן... ואוו!
אין התחייבות שנראה את זוהר הצפון  

יום 3הכפר של סנטה קלאוסן

ספארי אופנועי שלג - דיג בקרח/שלג - "יער הציידים"- פארק SNOWMAN והכפר של סנטה קלאוס :: נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד הכולל: מגפיים, גרביים, חליפת ספארי, כפפות, כובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג ונוהלי בטיחות ויוצאים רכובים על אופנועי שלג למסע של 4.5 שעות למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. (הנסיעה על אופנועי השלג הינה בזוגות). במהלך הרכיבה נעצור- וניקח עמנו חכות, מקדחים, פיתיונות ונצעד למרכז האגם הקפוא. בעזרת המקדח נפער חור בקרח ונטיל את חכותינו- ונמתין לדג.... (ככה דגים עד היום "זקני העיר"!!!) בקיצור- חוויה לכולם!!!
בתום ספארי האופנועים וחזרה ל"בסיס האם"- האוטובוס יביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אוטנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. הביקור כאן יכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי. נערוך טיול רגלי ו"נשתלב" בשלווה שמסביב... נמשיך מכאן לכפר של "סנטה קלאוס" הממוקם ממש על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה-80 של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו. (כאן תינתן לכם תעודה מאד מיוחדת...). נמשיך ונבקר ב- Snowman Parkבו ניכנס לארמון, בר ומלון קרח, נלמד להחליק על הקרח (אבובים...) וגם כיצד בעצם בונים בובת שלג...ץ נוסיף ונלמד כיצד לפסל בקרח ואולי לגלוש בעזרת סנובורד

יום 4 

כלבי האסקי - איילי צפון - טקס לאפי מסורתי
 יום חוויתי המשלב פעילות של מזחלות כלבים ומזחלות הרתומות לאיילי הצפון. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי; נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים- תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נלטף את הגורים הצעירים ובהמשך נצא לספארי רכובים על גבי מזחלות הרתומות לכלבים אלו, במסלול מיוחד וחוויתי שאורכו כ-5 ק"מ (הרכיבה - בזוגות). נמשיך ונבקר בחוות גידול לאיילי הצפון (Reindeer) ונצא גם פה לרכיבה קצרה במזחלות הרתומות לאייל זה. ארוחת צהריים קלה בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מיוחד ביותר.
יום 5  

רובניימי - ת"א :: לאחר ארוחת בוקר והחזרת הציוד שקיבלנו ביום ההגעה- ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה. תם ונשלם.

חשוב! המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים. התכנית עשויה להיות מושפעת ממזג האוויר ושינויים עשויים להיות דגשים חשובים לידיעתכם ביטוח אופנועי השלג אינו מכסה סך של עד 1000 יורו כהשתתפות עצמית לקחנו את זה צעד אחד קדימה ואנו מציעים (וממליצים...) לבטל את ההשתתפות העצמית כליל בעלות של 25 € בלבד!
חדרי המלון כולם הם ללא עישון! בהתאם לחוק יוטל קנס של 250 יורו - על כל מי שיעשן בחדר .
הנהיגה באופנועי שלג מחייבת רישיון נהיגה כלשהו ומותרת מגיל 18 ומעלה.
ילדים עד גיל 13 ומתחת לגובה 1.40 מ` אינם מורשים לשבת במושב האחורי של אופנועי השלג או לנהוג ולשבת במזחלת הכלבים. זאת- עפ"י חוקי המדינה.
בשל הנחיות בטיחות אלו - כל הילדים אשר אינם מורשים: יורכבו על גבי מזחלת משותפת הנהוגה בידי מדריך מקומי של האופנועים/כלבים

 

שימו לב: ימי המסלול וביקור באתרים מסוימים עשויים להשתנות על פי מזג האוויר המקומי ושיקול הדעת של המדריך. בנוסף, ייתכנו שינויים בלו"ז הטיסות.

*המחיר לאדם בחדר זוגי

 לתאיכים נוספים צרו קשר  09-7710555

המחיר כולל:

 
 • טיסות שכר ישירות  לרובניימי כולל מיסי נמל וביטחון.
 • בתי מלון: דרגה טובה / ראשונה
 • סיורים וביקורים אטרקציות כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.
 • כלכלה: פנסיון מלא
 • אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכניות הטיול והעברות.
 • מדריך ישראלי מקצועי מצוות מדריכי כרמל.

המחיר אינו כולל:

 • תוספת ליחיד בחדר.
 • הוצאות אישיות.
 • טיפים לסבלים .
 • טיפ למדריך הישראלי – 4 אירו ליום טיול לאדם.
 • ביטוח ביטול השתתפות  עצמית  לאופנעי שלג

פעילויות מיוחדות:
השאלת ציוד ארקטי מלא
הכולל חליפה, נעליים, כפפות וגרביים.

נהיגה עצמית על גבי מזחלות כלבי האסקי. (2 במזחלת).
נהיגה עצמית באופנועי שלג, זוגות זוגות, כולל דלק, קסדות מגן וכובע גרב
צפייה ב"זוהר הצפון". (מותנה במזג האוויר).
סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.
טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

דגשים חשובים לידיעתכם

*חדרי המלון כולם הם ללא עישון! - בהתאם לחוק יוטל קנס של 150 יורו על כל מי שיעשן בחדר.
*הנהיגה באופנועי שלג מחייבת רשיון נהיגה כל שהוא ומותרת מגיל 18 ומעלה..