טיול מאורגן ללפלנד החלה הרשמה לחורף 2020 

TT-KI

החל מ2180 יורו

יום 1: ת"א –  רובניימי – יער הציידים

טיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו סנטה קלאוס מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. ארוחת צהרים  ומשם נמשיך למרכז ההצטיידות  ונקבל בהשאלה ציוד מתאים שכולל חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים וכפפות. לאחר מכן נסיעה קצרה תביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אותנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו .הביקור כאן יכניס  אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי. נסיעה למלון. ארוחת ערב.

 

יום 2: שיט בשוברת הקרח 

אין דברים כאלה - יום מיוחד בו ניסע דרומה. מגיעים

לנמל ממנו נעלה על שוברת הקרח לשייט מרהיב במפרץ בוטניה הקפוא ובשפך הנהר. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים ומפלסת את הדרך לספינות כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מקצועי מודרך עם הצוות ב"קרביה" של הספינה הייחודית ומאוחר יותר, באחת הנקודות, נדומם מנועים ונרד לשחייה בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות שפותחו על ידי  נאסא והמסופקות בספינה. נשוב לנמל ולארוחת הצהריים.. בסוף הביקורים נשוב לרובניימי. ארוחת ערב במלון.

 

יום 3: ספארי אופנועי שלג והכפר של סנטה קלאוס

נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד שקיבלנו ונצטייד גם בכובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג, הוראות בטיחות ויוצאים רכובים על אופנועי שלג למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל, בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. הנסיעה על אופנועי השלג  הינה בזוגות.  בשעות הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לנקודת הסיום.

נגיע לכפר של סנטה קלאוס הממוקם בדיוק על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה- 80של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו. כאן נקבל דיפלומה המאשרת את חציית החוג הארקטי נסיעה למלון. ארוחת ערב.

 

יום 4: מזחלות כלבי האסקי  - חוות איילי הצפון- טירת ומלון הקרח בסנואומן פארק 

יום חוויתי נוסף.  פעילות של מזחלות כלבים. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי  נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים - תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נעלה זוגות זוגות על מזחלות הרתומות לכלבים ונצא למסע מרתק ביער לאורך כ- 5 קמ ונבין למה בחר העם העתיק את כלב האסקי לביצוע משימה זו ננסה לראות וללטף את הגורים בטרם נסיים את ביקורנו בחווה. מכאן ניסע ונבקר בחוות לגידול איילי הצפון REINDEER. נסב לארוחת צהריים ביתית בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מסורתי. נצא פה לרכיבה קלה במזחלות הרתומות לאייל זה. 

דיג בקרח אמרנו? נצטייד בחכות, מקדחים ופיתיונות ונצא ללב האגם הקפוא ונדוג דגים.  נמשיך ונבקר ב-  Snowman  Park בו ניכנס לארמון ומלון קרח, נלמד להחליק על הקרח וגם כיצד בעצם בונים בובת שלג. נוסיף ונלמד כיצד לפסל בקרח ולגלוש בעזרת סנובורד, בקיצור- חוויה לכולם! בסיום הביקורים נשוב למלון.

 

יום 5:  גן החיות הצפוני בעולם – חנות מפעל השוקולד פייזר – תצפית על זוהר הצפון וטיול רגלי עם סנדלי שלג

ניסע בשעות הבוקר לביקור בגן החיות הצפוני ביותר בעולם – רנואה: בגן חיות זה מויצגות כמעט כל חיות הבר השכיחות בקווי הרוחב הצפוניים של כדור הארץ – מעל 50 מינים שונים. רובן של חיות אלו פעיל בחודשי החורף והאביב. בהמשך ניכנס לביקור בחנות מפעל השוקולד "פייזר" הממוקמת בסמוך לאתר. בתום הביקורים – נשוב לרובניימי.

לאחר ארוחת הערב נצא באוטובוסאל מחוץ לעיר, לאזור מיוחד וחשוך בלב הערבה הקפואה כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר ממנה נוכל לנסות לצפות בתופעת זוהר הצפון  זוהי תופעת טבע שאין שליטה עליה והצוות ידאג להתעדכן אצל הרשויות על הסיכוי לראותה הערב או בכל ערב אחר ובהתאם לזאת, בהתראה קצרה, אנו נצא לכאן.. ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה בסנדלי שלג מיוחדים וניקח עמנו כמובן משקה חם שיחמם את ההמתנה לקראת אירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה – זה מתחיל בשמש, לפני כמה דקות, 150 מיליון ק"מ מכאן.

אין הבטחה לראות את הזוהר הצפוני.

 

יום 6: המפלים הקפואים בקורואומה

נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי; נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה, ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח – ממש מעלינו. מראות מופלאים ויוצאי דופן! נשוב לרובניימי לביקור מרתק במוזיאון ארקטיקום – מוזיאון המחולק לשני חלקים המספרים מצד אחד את סיפורה של העיר רובניימי ואילו חלקו האחר מוקדש להתפתחות החיים אנשים, בעלי חיים צמחים ועוד באזורים הצפוניים של כדור הארץ. נסיעה למלון. ארוחת ערב.

יום 7:  רובניימי – ת"א

לאחר ארוחת בוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה. תם ונשלם.

 

לתאריכים נוספים  נוספים ללפלנד לחצו כאן>>>

 מה כולל המסע המיוחד שלכם בלפלנד:

-טיסות ישירות תל אביב- רובניימי- תל אביב כולל מסי נמל, דלק וביטחון. נכון ליום01/07/2019

-מלון  מדרגת תיירות ראשונה.Wi-Fi חופשי.

-סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית

-אוטובוס תיירים נוח וממוזג

-כלכלה : פנסיון מלא ארוחות  בקר וערב במלון צהריים: ארוחות קלות ופיקניק  בשטח.

-תשר לנותני שירותים בחו"ל למעט סבלות והמדריך הישראלי

-מדריך ישראלי בכיר ומנוסה

-השאלת ציוד חורף מלא: סרבל ארקטי, נעלים, כפפות וגרביים.

-שייט בשוברת קרח

-אופנועי שלג בנהיגה עצמית

-מזחלות כלב האסקי

-מזחלות איילי הצפון

-המפלים הקפואים

-ביקור ביער חוטבי העצים

-טיול רגלי עם סנדלי שלג

--כניסה לפארק חיות הבר המפורסם רנואה

-מוזיאון ארקטיקום

-ביקור בכפר של סנטה קלאוס

-קבלת תעודת חציית החוג הארקטי

-כניסה לחנות מפעל השוקולד פייזר

-חווית דייג בקרח כולל כל הציוד מקדחים, חכות, פיתיונות

-יציאה רגלית נוספת, לאזור חשוך בניסיון לראות את הזוהר הצפוני

 המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים. התכנית עשויה להיות מושפעת ממזג האוויר ושינויים עשויים להיות.

חשוב לדעת

 -ביטוח אופנועי השלג אינו מכסה סך של עד 1000 יורו כהשתתפות עצמית

-אנו ממליצים לבטל את ההשתתפות העצמית בעלות של 25 יורו בלבד לאדם

-חדרי המלון ללא עישון

-הנהיגה באופנועי שלג מחייבת רישיון נהיגה כלשהו ומותרת מגיל 18 ומעלה.

-ילדים עד גיל 12 ואו מתחת לגובה 1.40 מ' אינם מורשים לשבת במושב האחורי של אופנועי השלג מטעמי בטיחות על פי חוק.

בשל הנחיות בטיחות אלו – כל הילדים אשר אינם מורשים: יורכבו על גבי מזחלת משותפת בידי מדריך מקומי.


לפרטים והזמנות צרו קשר עם המומחים שלנו

09-7710555 | 09-7884422

או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

**טרוולר טורס אינה מחזיקה במלאי כלשהו של השירותים/המוצרים המפורסמים באתר האינטרנט. המחירים הנם להמחשה בלבד ,לפיכך כל הזמנה מותנית במלאי שנמצא אצל ספק השירות.