טיול מאורגן לאיסלנד- מסע אל האש  והקרח 
TT-OL 

13 ימים 
החל מ- 3980€  

 

  יום 1: תל אביב - ריקיאוויק

יציאה בטיסה מהארץ דרך אירופה לאיסלנד. עם הנחיתה תבוצע העברה אל ריקיאוויק, "מפרץ העשן" בשפת הנורדים, בירתה של הרפובליקה של איסלנד והמרכז העירוני הגדול והחשוב ביותר על פני האי. במידה והזמן יאפשר זאת, נערוך סיור היכרות בעיר. לינה – רקיוויק.


יום 2: ריקיאוויק - חצי האי סנפלסנס
עם בוקר נצא בנסיעה לאורך החוף המערבי של איסלנד. זו תהיה היכרותנו הראשונה עם הנופים הגעשיים המיוחדים של איסלנד, ובעמק של נהר הויטה נבקר במפלי מים ומעיינות חמים. פנינו מועדות אל חצי האי סנפלסנס, שבמרכזו מזדקר הר געש מרשים המכוסה בקרחון. זהו ההר ששימש לסופר הצרפתי ז'ול ורן השראה לספרו "מסע אל בטן האדמה". נצא לטיול רגלי לאורך מפרצי הים הבזלתיים של קו החוף. לאורכו של קו החוף מספר תצורות חוף שונות אותן נכיר במהלך הטיול, חלקן חולי, חלקת סלעי-בזלתי וחלק מצוקי עמודים משושים בניהם מקננים עשרות שחפים ועופות מים. במידת האפשר נטפס בנסיעה אל  הקרחון הגבוה, המעטר את הפסגה. לינה – בצפון חצי האי סנפלסנס.


יום 3: סנפלסנס - סקגהפיורדור - אקוריירי
ניסע לאורך המפרצים של חלקו הצפוני של חצי האי סנפלסנס לאורך עיירות קטנות וכפרי דייגים. נעבור דרך אזור סקגהפיורדור, איזור ארקטי מובהק עם פיורדים ארוכים ועמוקים המאפיינים את צפון איסלנד. הפיורדים הם תוצאה של פעילות קרחונית מאסיבית, שפיסלה וגילפה את הנוף וחרצה בו מפרצים צרים ועמוקים. בסקגהפיורדור ניתן לראות את חיי הכפר המיוחדים של איסלנד, עיירות קטנות ושקטות וכפרים בהם מתגוררות קהילות דייגים בנות אלף שנים. סקגהפיורדור הוא גם אזור חוות גידול הסוסים של איסלנד, אותם סוסי ענק שריריים המצוידים בשכבת שומן בריאה כנגד הקור. נצא לטיול רגלי באזור שלוחת וטנסנס. באזור זה, מתקבצים מאות כלבי ים בשעות השפל, ואנו נצפה בהם מקרוב, אם רק נזכה מצידם למעט שיתוף פעולה. בחלק מחופי סקגהפיורדור נפגוש במושבות קינון סוערות של שחפיות ארקטיות, הממלאות את האוויר בצרחות ומעוף יפיפה. נמשיך בדרכינו ונעצור לביקור במוזיאון הפתוח של גלאומבר, חוות בתי טוף מהמאה ה-18 שהוסבה למיצג על אורח החיים היומיומי של המתיישבים הראשונים באיסלנד. לינה באזור אקוריירי.

יום 4: אקוריירי - מפל האלים (גודפוס) - מיווטן - קרפלה
עם בוקר נשים פעמינו אל אזור אגם מיווטן לו נקדיש את היום כולו. בדרכנו נעצור לתצפית על "מפל האלים" גודפוס. זהו מפל מרשים נוסף, אחד מיני רבים באיסלנד, אליו הושלכו האלים הנורדיים לאחר שהפכה איסלנד את הנצרות לדתה הרשמית. אגם מיווטן וסביבתו הם אחד מהפארקים הגיאולוגים המרשימים ביותר על פני כדור הארץ, אם לא המרשים ביותר. האזור הוא מופע וולקני חי, פועם ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המאפיין, בוץ לוהט ומבעבע ושלל תופעות וולקניות וגיאותרמיות המספקות לנו עדות על המתרחש בתוך קליפתו של כדור הארץ כמו גם ספר פתוח של התהליכים שמעצבים אותו לנגד עינינו. נבקר במוזיאון הציפורים הנמצא לשפת אגם מיוואטן, המוזיאון מוקדש לעופות המים הייחודיים של אזור האגם וממוקם בנקודה המאפשרת תצפית קרובה על אותם עופות. נצא לטיול רגלי באזור האגם, נסייר ב- "ויטי" - לוע געשי קטן  ובתוכו אגם מים חמים. אחר הצהריים נטייל באזור קרפלה במהלכו נחזה מקרוב בנופים געשיים ובאגמי הגופרית, נמשיך ונראה תחנת כוח העושה שימוש במי המעיינות החמים להפקת חשמל. לינה באזור אגם מיווטן.


יום 5: הוסביק - ג'וקולסרלג'ופר (Jökulsárgljúfur) - מיווטן
היום נצפין לכיוון החופים הצפוניים של האי אל העיירה הוסביק. עיקר היום יוקדש לשמורת ג'וקולסרלג'ופר, "נהר הקרחון", שמורה מגוונת עם נופים געשיים מיוחדים, משושי בזלת בצורות מיוחדות, צמחיה שופעת, קניון דמוי פרסה (אסבירג'י) עם אגם מים בקרקעיתו ומפל המים האדיר – דטיפוס, מהגדולים והמרשימים באיסלנד ובאירופה בכלל. נעצור למספר סיורים רגליים בחלקי השמורה השונים. לינה באזור אגם מיווטן.


יום 6: רמות אסקיה - אגילסטדיר
היום נדרים ונעמיק אל לב האי, אל הרמות היבשות של אסקיה, אזור וולקני חצי מדברי הנמצא "בצל הגשם". אלה רמות צחיחות שנבחרו על ידי צוותי נאסא כשטחים המדמים את נופי הירח, וכאן התאמנו האסטרונאוטים האמריקאיים לפני משימות אפולו. במרכז הרמה מתנשא הר הגעש הכבוי אסקיה, שדפנותיו התמוטטו ויצרו מכתש ענק בקוטר כמה עשרות ק"מ. במרכז המכתש נוצר אגם, שנופי הסביבה משתקפים במימיו. נטפס (בקלות) אל שפת המכתש ומשם נוכל לרדת אלה-"ויטי" - לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים שאף ניתן לרחוץ בו. לינה באזור אגילסטדיר.


יום 7: אגילסטדיר - הפיורדים המזרחיים - קרחון ווטניוקול - הופן
לאחר ארוחת הבוקר, נסע לכיוון מזרח, ונחצה את אזור הפיורדים המזרחיים של האי עד לאזור הקרחונים הגדול של מזרח איסלנד. זהו אזור הררי עם תצורות מיוחדות ומעניינות ופיורדים היוצרים מפרצים וחופים שלחופיהם כפרי דייגים. נעצור לביקור בעיירת דייג קטנה לביקור במוזיאון הסלעים והמינרלים הפתוח של פטרה. פטרה היא חובבת מינרלים נלהבת שאוסף הסלעים והמינרלים שלה גדל להיות האוסף הפרטי הגדול בעולם. האוסף מכיל פריטים יפהפיים שעוצבו ויוצרו בטבע והם חלק מסיפור ההתהוות של האי האיסלנדי. נמשיך לאורך קו החוף המזרחי בו קיים סיכוי רב לצפות במינים רבים של בעלי כנף. בהגיענו אל מרגלות קרחון ווטניוקול, נקדיש לו חלק נכבד מהיום.  נעלה בדרך עפר תלולה, ברכבי שטח מיוחדים, אל פסגת קרחון ווטניוקול, ונערוך טיול על משטחי הקרח בעזרת רכבים מיוחדים. ווטניוקול הוא אחד הקרחונים הגדולים ביותר באירופה, מלבד העובדה כי נשקף ממנו נוף מרהיב, זוהי הזדמנות נדירה לראות ולחוות מקרוב נוף קרחוני. העליה אל הקרחון באמצעות ג'יפים או אופנועי שלג (על הבחירה יש להתריע מבעוד מועד). לינה באזור הופן.


יום 8: הופן - לגונת יוקולסרלון - פארק סקפטאפל - קירקג'בג'ארקלאוסטור
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיור. נסע לאורך החוף כאשר לשונות הקרחונים המשתפלות דרך העמקים אל מישור החוף, ישמשו לנו כתפאורה נפלאה. אנחנו בדרכינו אל לגונת יוקולסרלון, הנמצאת בחזית אזור קרחונים ענק. נשוט בלגונה בין גושי קרח גדולים וכחולים הצפים במים. בנוסף, נצפה אל לגונות נוספות, בשולי הקרחון, שבהם צפים גושי קרח גדולים. אחר הצהרים נצא לטיול רגלי בפארק הלאומי סקפטאפל שהוא תצוגה מרהיבה של הנופים המיוחדים באיסלנד. בפארק צומח ייחודי ומפלי מים עם תצורות של משושי בזלת שהמפורסם ביניהם הוא המפל השחור- מפל הסוורטיפוס. לינה בקירקג'בג'ארקלאוסטור (כן, יש מקום כזה).

יום 9: קירקג'בג'ארקלאוסטור - Fjallabak - Eldgjá - לנדמאנהלאוגר - מרגלות הר הגעש הקלה 
היום ננוע בדרך שטח מיוחדת המחברת את החופים המזרחיים של האי עם השמורה הנידחת של  לנדמאנהלאוגר – אזור מבודד ועשיר במדרונות  של חולות צבעוניים המשווים לאזור אווירה קסומה. את הדרך נעשה לאורך שמורות וקניוני סקוריה (אבני טוף) יפהפיים מעטרים אותם. במרכזו של העמק נטבול במעיין חם שמימיו זורמים באחו ירוק, והתפאורה שלו הם המדרונות הצבעוניים ושדות לבה מהזמן החדש. לאחר יום טיול נהדר דרך שדות הלבה שלמרגלות הר הגעש הקלה נגיע אל הכפר הקלה. לינה באזור הקלה.


יום 10: איי וסטמן - מפל סקוגרפוס - מפל סליינדלפוס - הקלה
עם בוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון רציף לנדיארהופן שם נעלה על מעבורת אל איי ווסטמן. איי ווסטמן הוא ארכיפלג איים צעיר שנוצר עקב ביעבוע של קילוחי לבה אל פני הקרקע. הלבה התקשתה ויצרה יבשה. נסייר בגדול מבין קבוצת האיים, האי היימי, שהוא האי היחידי מתוך קבוצת האיים הללו שמיושב ע"י בני אדם. בסיור באי ניתן ללמוד ולהבחין בתופעות הוולקניות שאירעו במאה הקודמת. נצא לשייט בין קבוצת האיים ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות בין השאר מושבה גדולה של פאפינים - תוכוני ים אטלנטיים, עוף מים בצבעי שחור ולבן ומקור אדום מקומר כשל תוכי. המעוף המהיר והעצבני של הפאפינים, לעיתים עם דגיג בפיהם פשוט מעורר השתאות, איי וסטמן היא אחת הנקודות הטובות ביותר לצפייה בעופות החביבים הללו.  בשעות אחר הצהרים נחזור אל המעבורת ונשוט חזרה אל האי. עם ההגעה אל החוף  נמשיך בנסיעה על קו החוף לביקור בשניים מהמפלים היפים של איסלנד: המפל העוצמתי סקוגרפוס (Skogarfoss) ומפל זנב הסוס סליינדלפוס (Seljalandsfoss). לאחר הביקור במפלים חזרה למלון באזור הקלה.


יום 11: הקלה - הגייזר - פארק הלאומי טינגוויליר - מפלי גולפוס - חווה חקלאית - רקיוויק
לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל במסלול המכונה מעגל הזהב של איסלנד. נבקר בפארק הלאומי טינגוויליר, בעל משמעות מיוחדת להיסטוריה האיסלנדית: כאן התכנס הפרלמנט האיסלנדי הראשון בשנת 930, וכאן הוכרזה גם עצמאותה של איסלנד. נבקר בגייזר הגדול של איסלנד הפורץ כל כמה דקות באופן מחזורי מדויק, כתוצאה מפעילות גיאותרמית תת-קרקעית. נחזה במחזה המרהיב של מפלי הזהב "גולפוס", מפלים אדירים השוצפים על פני כמה מפלסים בדרכם לקניון ארוך. נרד בשני שבילים אל כל אחד מן המפלסים השונים של מפלי הזהב. לפני החזרה לרקיוויק נבקר בחווה חקלאית מקומית. הביקור יאפשר ללמוד על פעילות החווה, מעקב אחר גידול הסוסים האופייני לאיסלנד וגידול ירקות בחממות גיאותרמיות הנשענות על אדי החום העולים מתוך קרום כדור הארץ. מעל לכול זוהי אפשרות להכיר את החוואים האיסלנדים וללמוד על אורח החיים המיוחד בחוות חקלאיות מבודדות. לינה בריקיאוויק.
ימים 12-13: ריקיאוויק - הלגונה הכחולה - ריקיאוויק - תל אביב
את הבוקר נבלה בריקיאוויק, העיר הגדולה והמרכזית באיסלנד. נצא לשייט תצפית על לוויתנים במפרץ הגדול של ריקיאוויק. מיני הלוויתנים האפשריים לצפייה באזור איסלנד כוללים: לוויתן גדול סנפיר, לוויתן קטלן, לוויתן מינקי, ראשתן גדול ראש ועוד מיני דולפינים. כמובן שהצלחת התפית בלוויתנים אינה מובטחת ותלויה במזל הטוב ושיתוף הפעולה מצד הלוויתנים עצמם. ולקראת צהרים נצא כדי לטבול במי הלגונה הכחולה – אגם חם-רותח בגווני כחול המוסדר לרחצה במערכת של בריכות. זאת מתנת הפרידה הטובה ביותר מהביקור באיסלנד. בשעות הערב נגיע אל שדה התעופה, ומשם נטוס דרך אירופה, חזרה הביתה.

 

המחיר כולל:

 טיסות סדירות, דרך אירופה.
* מסי נמל ובטחון.
* לינה במלונות מדרגת תיירות טובה ומהטובים בנמצא כולם עם שירותים ומקלחת צמודים.
* כלכלה על בסיס חצי פנסיון.
* באוטובוס תיירים עם נהג מקומי ומיומן.
* רכבי שטח מיוחדים בפסגת קרחון וונטאג'וקול.
* ניתן לעלות על הקרחון גם עם אופנועי שלג ויש להתריע על הבחירה מבעוד מועד. (שבוע טרם היציאה)
* חוות בתי הטוף של גלאומבר.
* כניסה למוזיאון הציפורים באגם מיווטאן.
* ביקור במוזיאון המינרלים והסלעים של פטרה.
* שייט ל
 לגונת הקרחונים באזור יוקולסרלון.
*שייט תצפית בלוויתנים.
*ביקור בחווה חקלאית איסלנדית טיפוסית.
*ביקור ורחצה בלגונה הכחולה.
* דמי כניסה לאתרים על פי התכנית.
* טיפים לנותני שירות

*מדריך ישראלי עולםאחר
 

יהמחיר אינו כולל:

* ארוחות נוספות.
* הוצאות אישיות.
* ביטוח בריאות ומטען.

הערות:
* מחיר הטיול מותנה ביציאת 22 משתתפים.
* יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה.
* יתכנו שינויים בסדר הביקורים במסלול בעקבות שינויים במצב עבירות הדרכים, שינויי מזג אוויר ושיקולי מדריך הטיול.
* כל שינוי במחירי הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר לנוסע.
* התשלום בשקלים לפי שער אירו העברות והמחאות- מכירה ביום התשלום.
* לתשומת לבכם, יש צורך בלפחות 3 דפים ריקים בדרכון.
* ט.ל.ח.

 הערות
1.
על המטיילים לקחת בחשבון שהימים ארוכים, הם כוללים מסלולי הליכה של כמה שעות כמעט בכל יום, והנסיעה מתבצעת באוטובוס בעל עבירות גבוהה, המותאם לנסיעות בדרכים צדדיות, שחלקן אינן סלולות.
2. בחלק מאתרי הביקור תשתית התיירות דלה: בתי מלון מעטים, רמת שירותים בסיסית ואין שירותי סבלות.
3. תנאי מזג האוויר יכתיבו את סדר הביקורים באתרים. מזג האוויר באיסלנד הפכפך וזה עלול לגרום לשינוי במסלול המתוכנן גם בשיא העונה, לא רק בעונות מעבר, ובכל מקרה, המטייל חייב להיות מוכן למגוון של תנאים ולהצטייד בלבוש מתאים.
4. חלק מבתי המלון הם בתי ספר (פנימיות) שמשמשים כבתי מלון בקיץ, או חוות שהוסבו לבתי הארחה.
5. מספר החדרים ליחיד מוגבל, והזמנת חדר כזה כרוכה לעתים בתוספת תשלום - מעבר למחיר הרגיל של חדר ליחיד.

 

 התקשרו עכשיו לסוכנים שלנו
09-771-0555