טיול לאיסלנד 10 ימים

איסלנד טיול פרטי  לנוסע העצמאי
10 ימים / 9 לילות
Reykjavík ,  Snæfellsnes Peninsula , National Park and
Snæfellsjökull Glacier

החל מ- 2300 יורו לאדם

השם "איסלנד" שבתרגום חופשי הוא "ארץ הקרח" איסלנד בקיץ חמימה וירוקה, מאירת פנים למטיילים הרבים שהולכים ורבים בדרכם לבקר במדינה זו שמעניקה למטיילים בה חווית טיול טבע ייחודי שלא ימצאו בשום מקום אחר בעולם בריכוז רב כל כך וטבעיות לא ממוסחרת כפי שתתקלו באיסלנד.  אנו נביא אתכם לכל האתרים והנקודות החשובות באי ללא צורך במסעות רגליים ארוכים ורבים.


יום 1 ריקיאוויק Reykjavík

 
לאחר הנחיתה בשדה התעופה קפלאוויק העברה למלון בעיר ריקיאוויק . התארגנות והיכרות עם הסביבה .
שאר היום חופשי.

יום 2 המעגל הזהוב כ 250 קילומטר גייזרים- מפלים- קרחון והרבה טבע

 לאחר ארוחת הבוקר  סיור לאורך המעגל הזהוב - THE GOLDEN CIRCLE. נתחיל בפארק הלאומי THINGVELLIER האתר בו הוקם לפני למעלה מ 1000 שנה הפרלמנט הראשון בעולם. יבשות אמריקה ואירופה אסיה מתרחקות מבחינה גיאולוגית אחת מהשנייה במעמקי הים, אנו נראה כאן את התופעה מעל פני הים ונוכל לפסוע בין היבשות או לעמוד על שתיהן בו זמנית. נמשיך לפארק הגייזרים ונראה את הגייזר מתפרץ בקלוח של מים חמים כל 10 דקות, ליד הפארק שוכן מפל המים הראשון בסיורנו GULLFOSS (המפל המוזהב) שהוא מהמרשימים במפלי אירופה. אנו ממשיכים לעבר קרחון LANGJOKULL   נחזה במחזה המרהיב של מפלי הזהב "גולפוס", מפלים אדירים השוצפים על פני כמה מפלסים בדרכם לקניון ארוך. נרד בשני שבילים אל כל אחד מן המפלסים השונים של מפלי הזהב. לפני החזרה לרקיוויק נבקר בחווה חקלאית מקומית. הביקור יאפשר ללמוד על פעילות החווה, מעקב אחר גידול הסוסים האופייני לאיסלנד וגידול ירקות בחממות גיאותרמיות הנשענות על אדי החום העולים מתוך קרום כדור הארץ. מעל לכול זוהי אפשרות להכיר את החוואים האיסלנדים וללמוד על אורח החיים המיוחד בחוות חקלאיות מבודדות. לינה בריקיאוויק


יום 3 מפלים וחופים וולקנים כ Waterfalls and Volcanic Beaches220

 אנו יוצאים היום ליומיים סיור לאורך החוף הדרומי של איסלנד. ניסע בכביש החוף כשהנוף המשתנה מכפרים טיפוסיים חקלאיים לערבה צחיחה ענקית של אפר וולקני מהרי הגעש והקרחונים במזרח ועד לחוף הים במערב. תחנתנו הראשונה תהיה במפל SKOGAFOSS מהגדולים באי שהאגדה מספרת שויקינגים הסתירו מאחורי המפל בתוך מערה אוצר קדום. תחנתנו הבאה היא קניון FJAORARGLJUFUR  שעומק קירותיו התלולים 100 מטר ואורכו כ- 2 ק"מ. הנהר הזורם בתוכו מקבל את מימיו מהפשרת הקרחונים ואנו נסייר לאורכו ובנקודות התצפית הרבות. אנו ממשיכים בדרכנו מערבה כשהנוף של החול והסלעים מלווים משני צידנו. ולעת  ערב נגיע למלוננו באזור וארוחת ערב. ביום למחרת ולאחר ארוחת בוקר אנו יוצאים ללגונת הקרחונים בה נערוך שייט ברכב אמפיבי. מוקפים קרחונים המגיעים אפילו לשפת הים. נמשיך בדרכנו חזרה לעבר ריקיאויק בשמורת SKAFTAFELL    הברוכה בקצוות קרחונים הנשפכים אליה מההרים . אנו נצא לטיול רגלי קצר שיאפשר לנו גם ללכת על הקרחון.. נמשיך בדרכנו
כשבדרך בולט  ההר הגבוה ביותר באי בצורת פירמידה. נבקר בעיירה VIK MYRDAL  שהיא הדרומית ביותר באי, ונמשיך  לחוף הים עם החול הבזלתי השחור כשבתוך הים מזדקרים סלעי הבזלת החדים והמיוחדים לאזור שנוצרו כתוצאה מההתפרצויות הוולקניות בים. אנו מתקרבים לריקיאויק אך לא לפני שנעצור במפל נוסף מהציוריים ביותר באי SELJALANDSFOSS . חזרה למלוננו ללינה וארוחת ערב.
יום 4 קרחונים Glaciers and Icebergs כ 210 קילומטר
 לעת ערב נסיעה למלון.

יום 5 פיורדים וכפרי דייגים כ 290 קילומטר Fjords and Fishing Villages

נו יוצאים היום לדרום מזרח האי לעבר חצי האי REYKJANES. ניסע לאורכו של הפיורד הארוך והעמוק ביותר במדינה HVALFORDUR  כשלצדינו מצד אחד הרים ומצדנו השני תהומות הפיורדים. נגיע לאזור המעיינות החמים  DELDARTUNGUHVER  מהמעיינות החמים הגדולים ביותר במדינה. נגיע לעיירה BORGANES  ונסייר במרכז המבקרים במקום המציג את ההתיישבות הראשונה של הויקינגים באי. נגיע לקרחון  SNAEFELLSJOKULL  שהוא בעצם הר הגעש הגדול ביותר באי המכוסה בקרחון ענק. כאן החל ה"מסע אל בטן האדמה" של ז'ול וורן. נמשיך לעבר העיירות העתיקות  RNARSTAPI   ו HELLNAR  שהיו בזמנו מרכזי דייג לכל האי, וכיום כפרי דייגים קטנים ציוריים ואופייניים ביותר. נמשיך לאורך החוף ל"חוף החלוקים" המוקף סלעי בזלת בצורות שונות . במקום נערכו בחינות קבלה לצי למועמדים שהתקבלו לפי יכולתם להרים משקולות כבדים. נגיע לצוק בצורת קשת שנוצר כתוצאה מאירוזית (שחיקת) הים, המקום מלא בציפורים ופרחים שנראות כמעט רק באזור זה והמראה - פשוט מרהיב!. תחנתנו האחרונה תהיה בעיירה  STYKKISHOLMUR , בעבר עיירת דייגים וכיום עיירה שכל התנהלותה וישותה קשורים בשמירת הטבע והסביבה וניצול המשאבים הטבעיים של האזור לרווחת התושבים. חוזרים למלוננו בריקיאוויק ללינה וארוחת ערב.
 לעת ערב לינה במלון


יום 6 אזור אגם מיוואטן כ 200 קילומטר Lunar Landscapes of Lake Mývatn
לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו אל אזור אגם מיווטן לו נקדיש את היום כולו. בדרכנו נעצור לתצפית על "מפל האלים" גודפוס. זהו מפל מרשים נוסף, אחד מיני רבים באיסלנד, אליו הושלכו האלים הנורדיים לאחר שהפכה איסלנד את הנצרות לדתה הרשמית. אגם מיווטן וסביבתו הם אחד מהפארקים הגיאולוגים המרשימים ביותר על פני כדור הארץ, אם לא המרשים ביותר. האזור הוא מופע וולקני חי, פועם ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המאפיין, בוץ לוהט ומבעבע ושלל תופעות וולקניות וגיאותרמיות המספקות לנו עדות על המתרחש בתוך קליפתו של כדור הארץ כמו גם ספר פתוח של התהליכים שמעצבים אותו לנגד עינינו. נבקר במוזיאון הציפורים הנמצא לשפת אגם מיוואטן, המוזיאון מוקדש לעופות המים הייחודיים של אזור האגם וממוקם בנקודה המאפשרת תצפית קרובה על אותם עופות. נצא לטיול רגלי באזור האגם, נסייר ב- "ויטי" - לוע געשי קטן  ובתוכו אגם מים חמים. אחר הצהריים נטייל באזור קרפלה במהלכו נחזה מקרוב בנופים געשיים ובאגמי הגופרית, נמשיך ונראה תחנת כוח העושה שימוש במי המעיינות החמים להפקת חשמל. לינה באזור אגם מיווטןנסיעה לעבר הכפר הוסביק שנחשב למקום הטוב ביותר לצפייה בלווייתנים .

 - לינה במלון

יום 7 צפון האי כ 250 קילומטר Explore North Iceland
לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לעבר יסע לאורך המפרצים של חלקו הצפוני של חצי האי סנפלסנס לאורך עיירות קטנות וכפרי דייגים. נעבור דרך אזור סקגהפיורדור, איזור ארקטי מובהק עם פיורדים ארוכים ועמוקים המאפיינים את צפון איסלנד. הפיורדים הם תוצאה של פעילות קרחונית מאסיבית, שפיסלה וגילפה את הנוף וחרצה בו מפרצים צרים ועמוקים. בסקגהפיורדור ניתן לראות את חיי הכפר המיוחדים של איסלנד, עיירות קטנות ושקטות וכפרים בהם מתגוררות קהילות דייגים בנות אלף שנים. סקגהפיורדור הוא גם אזור חוות גידול הסוסים של איסלנד, אותם סוסי ענק שריריים המצוידים בשכבת שומן בריאה כנגד הקור. נצא לטיול רגלי באזור שלוחת וטנסנס. באזור זה, מתקבצים מאות כלבי ים בשעות השפל, ואנו נצפה בהם מקרוב, אם רק נזכה מצידם למעט שיתוף פעולה. בחלק מחופי סקגהפיורדור נפגוש במושבות קינון סוערות של שחפיות ארקטיות, הממלאות את האוויר בצרחות ומעוף יפיפה. נמשיך בדרכינו ונעצור לביקור במוזיאון הפתוח של גלאומבר, חוות בתי טוף מהמאה ה-18 שהוסבה למיצג על אורח החיים היומיומי של המתיישבים הראשונים באיסלנד. לינה באזור אקוריירי.לעת ערב לינה במלון


יום 8 איזור סנפלסנס כ 260 קילומטר Journey to Snæfellsnes Peninsula
לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לעבר איזור סנפלסנס ם בוקר נצא בנסיעה לאורך החוף המערבי של איסלנד. זו תהיה היכרותנו הראשונה עם הנופים הגעשיים המיוחדים של איסלנד, ובעמק של נהר הויטה נבקר במפלי מים ומעיינות חמים. פנינו מועדות אל חצי האי סנפלסנס, שבמרכזו מזדקר הר געש מרשים המכוסה בקרחון. זהו ההר ששימש לסופר הצרפתי ז'ול ורן השראה לספרו "מסע אל בטן האדמה". נצא לטיול רגלי לאורך מפרצי הים הבזלתיים של קו החוף. לאורכו של קו החוף מספר תצורות חוף שונות אותן נכיר במהלך הטיול, חלקן חולי, חלקת סלעי-בזלתי וחלק מצוקי עמודים משושים בניהם מקננים עשרות שחפים ועופות מים. במידת האפשר נטפס בנסיעה אל  הקרחון הגבוה, המעטר את הפסגה. לינה – בצפון חצי האי סנפלסנס.

יום 9 שמורת הטבע Snæfellsjökull National Park and Snæfellsjökull

אנו לקראת סיומו של טיול מדהים ומלא חוויות. ניסע לכיוון חצי האי רייקאנס, שבקצה הדרום- מערבי של איסלנד. בחצי האי רייקאנס קרום כדור הארץ דק מאד והפעילות הגעשית נמצאת קרוב מאד לפני השטח. זהו חצי אי סלעי בעל יופי בזלתי מיוחד ונוף ירחי. רייקאנס נמצאת בדיוק על חיבורם של שני לוחות טקטוניים - הלוח האירו-אסיאתי והלוח הצפון אמריקאי. לוחות אלה מתרחקים זה מזה בכל שנה ובכך שטחה של איסלנד גדל למעשה בכל שנה. נבקר בכנסיית סטראנקירקיה, בחופים השחורים ובאזור הגיאותרמי קירסוויק, אחד האזורים בעלי טמפרטורת השטח הגבוהה באיסלנד, שם נטייל בין מעיינות גופרית לוהטים לבריכות בוץ מבעבע נראה את אגם קליפאוואטן, נבקר בכפר הדייגים גרינדאוויק ונמשיך לבילוי חווייתי ב"לגונה הכחולה" - אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר באיסלנד.  נטבול בבריכה גיאותרמית, בה מים חמים עשירים במינרלים כמו סיליקה וגופרית, ומכאן הצבע הכחלחל-ירקרק של המים. נסיים את היום בריקיאוויק, בה נערוך סיור היכרות באתריה המרכזיים של העיר. לינה בריקיאוויק

לעת ערב לינה במלון. 


יום 10 העברה לשדה התעופה
יום חופשי בעיר לביקור במוזיאונים חנויות והתרשמויות מהעיר
בהתאם למסלול הטיסות העברה  לשדה התעופה 


המחיר כולל:
 רכב שכור 4X4 .
• לינה בחדרים זוגיים.

המחיר אינו כולל:
 טיסות בינלאומיות.
• טיפים.
• ביטוח. (מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל – רפואי - עם הסוכן!)
• הוצאות אישיות.
• ארוחות שאינן מפורטות בתכנית.
• דלק ואגרות מעבר בגבישים מהירים ומנהרות

 

לפרטים והזמנות צרו קשר עם המומחים שלנו בטרוולר טורס

09-7710555  |  09-7884422

או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

 

*טרוולר טורס אינה מחזיקה במלאי כלשהו של השירותים/המוצרים המפורסמים באתר האינטרנט. המחיר הנו להמחשה בלבד .לפיכך כל הזמנה ומחיר מותנה באישור ובמלאי שנמצא אצל ספק התיירות בחול.