גאורגיה – הטיול המקיף
ארץ גיזת הזהב - מטביליסי עד לים השחור 
גאורגיה 11 לילות
קוד טיול: TT-AR  החל מ- $990  

המסע אל הקווקז, הוא מפגש מרתק של נופים קסומים ואנשים צבעוניים, של מיתולוגיה ותרבות עתיקה, והסטוריה עשירה. מסע ייחודי אל "ארץ גיזת הזהב" הממוקמת בין אסיה לאירופה שהיתה  צומת דרכים חשוב לצבאות ולסוחרים. הטיול הוא חגיגה של  נופים מרהיבים , פסגות הרים מושלגות, עמקים מוריקים, אגמים, ערים עתיקות, אווירה חמה ומכניסת אורחים, ומטבח מקומי משובח. זהו המקום שתושביו מאמינים כי הוא חלקת האלוהים הקטנה המכונה "גן עדן".

 טרוולר טורס מזמינה אתכם לטיול ומפגש מרתק, יפה  ומפתיע בגיאורגיה,

יום 1: תל אביב - טביליסי

 ברוכים הבאים לטיול מיוחד ומרתק בגאורגיה. ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לטביליסי, בירת גאורגיה. עם ההגעה נעבור למלוננו.

יום 2: טביליסי

היום נצא לסיור בעיר המיוחדת. נעלה לתצפית יפה על העיר ונהר המטקוורי. נבקר ברובע העתיק, נטייל בסמטאותיו הציוריות, נראה את מרחצאות הגופרית שממנו צמחה העיר, בית הכנסת ואת קתדרלת SIONI מהמאה ה-7 שנבנתה כהעתק מושלם של כנסיית "ציון" בירושלים. נמשיך אל שדרת רוסתווילי (המשורר הלאומי מחבר הפואמה "עוטה עור הנמר"), אשר יחשוף בפנינו את בנייניה המפוארים וביניהם בית הפרלמנט, התיאטרון הלאומי ובית האופרה. בתום הסיור נעבור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 3: מצחטה - סוראמי - קוטאיסי 

את היום נתחיל ב"תהילה של גאורגיה", מונומנט גדול ומרשים אשר מנציח בגאון את גדולי האומה הגאורגית שישאיר בליבנו חותם. נמשיך צפונה אל הבירה העתיקה מצחטה, הממוקמת ליד מפגש הנהרות מטקוורי ואראגבי. נטפס ונשקיף עליה מכנסיית הצלב ג'ווארי, לשם הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום העשוי מקנוקנות גפן במאה-4 לספירה. נמשיך אל כנסיית "העמוד החי" סווטיצחובלי המרשימה ונספר את סיפור הנצרות הגאורגית הקדומה הקשורה לקהילה היהודית העתיקה. נמשיך לקוטאיסי ועם ההגעה נעבור למלוננו.

יום 4: זוגדידי - מסטיה (חבל סוונטי)

בבוקר ניסע לזוגדידי בירת חבל סמגרלו. נבקר בארמון דדיאני אשר נבנה במאה ה19, נשרף ושוחזר בשנת 2000 והיום זהו מוזיאון היסטורי. לאחר הביקור נעלה למיניבוסים אשר ייקחו אותנו למסטיה שבחבל סוונטי המרהיב. נבקר במוזיאון האתנוגראפי ולאחר הביקור ניסע לבית המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 5: אושגולי (חבל סוונטי)

יום מרתק לפנינו בו נעמוד משתאים מול עוצמתו של הטבע בנופים המרהיבים ובכפרים המיוחדים של סוונטי. ניסע לאושגולי, מכלול של מספר כפרים קטנים בגובה של כ - 2300 מטרים מעל פני הים. הכפרים המבודדים, בני מעל אלפיים שנים, נושקים להר שחרא (5068 מטרים גובהו) שביום בהיר ניתן לראות את פסגתו. נראה את הבתים ומגדלי המצור עטופים בנופי הרים. בתום הביקור נשוב למלוננו.

יום 6: זוגדידי - באתומי

ניפרד מחבל סוונטי, ניסע לזוגדידי ולאחר שנחליף אוטובוס נמשיך לבאתומי, עיר הנופש המתחדשת על שפת הים השחור. עם ההגעה נעבור למלוננו לארוחת ערב וללינה

ראש הטופס

יום 7: באתומי

יום שיוקדש לבאתומי הנחשבת לאחת הערים היפות בגיאורגיה. נבקר בגן הבוטאני העשיר, ונערוך סיור בעיר המושפעת מסגנונות רוסיים ומערביים. נהנה מזמן חופשי להכרת העיר וכדי לספוג את האווירה המיוחד. נמשיך לגוניו ונבקר בשרידי המבצר הרומי במקום.

יום 8: בורג'ומי - הקווקז הנמוך

ניפרד מבאתומי וניסע אל עיר המרחצאות והמרפא המפורסמת בורג'ומי הממוקמת בלב קניון יפהפה. נבקר בפארק העירוני היפה ונזכה לטעום ממי בורג'ומי המפורסמים בסגולות הריפוי שלהם. נמשיך בנסיעה מרתקת אל תוך הנוף האלפיני ויערות עצי המחט שברכס הקווקז הקטן ובסביבתו נלון.

יום 9: אחלציחה - וארדזיה

בדרכנו אל וארדזיה נחלוף בעיירה אחלציחה, שהייתה בעבר מרכז יהודי ונראה את בית הכנסת שנשתמר בה עד היום. נבקר במצודת העיר המרשימה שבסיסה ארמני ובה שוקמו לאחרונה המדרסה והמסגד העותמני. משם נמשיך בנופי ספר מדבר מרתקים, אל האתר הנמצא בשכנות לגבול התורכי. עיר מערות מרתקת שנחצבה בצלע ההר ויועדה לשימושים צבאיים. בתקופתה של המלכה תמר שינה האתר את ייעודו והפך למרכז דתי ובו מנזרים וכנסיות שקירותיהם עטופים בציורי פרסקו. בתום הביקור נעבור למלוננו.

יום 10: גורי - אופליסציחה

הבוקר ניסע אל גורי, עיר הולדתו של יוסף דז'יגשוילי סטאלין, שליטה לשעבר של ברית המועצות. נבקר במוזיאון סטאלין שנבנה לכבודו ונבין באמת את המושג "פולחן אישיות". נמשיך אל עיר המערות אופליסציחה, שידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי הקדומה ונבקר בצפונותיה. נסיעה לא ארוכה, תביא אותנו אל תחילתה של הדרך הצבאית הגיאורגית בה נצפין אל הרי הקווקז הגבוהים. נעצור לתצפית על מאגר ז'ינבאלי הנראה כפיורד מרהיב, ובמצודת אנאנורי השוכנת לחופו. מכאן נמשיך בנסיעה צפונה דרך נופים הרריים ולעת ערב נגיע אל עיירת הקייט והסקי גודאורי הממוקמת בגובה של כ-2000 מ', ובה נלון.

יום 11: טביליסי - הר הקאזבג

יום מיוחד בו נעמוד משתאים מול עוצמתו ויופיו של הטבע. ניסע צפונה על "הדרך הצבאית". נעבור ב"מעבר הצלב" ונצפה במונומנט האחווה הרוסית - גיאורגית המתפורר. נמשיך אל העיירה קאזבגי וממנה נטפס ברכבים, אל כנסיית צמינדה סאמבה ("השילוש הקדוש"), הנמצאת מתחת להר קאזבג המרשים, שגובהו 5047 מ'. מליבו של הקווקז הגבוה, נשוב למלוננו באזור טביליסי ללינה. בערב, נחגוג את סיום הטיול בארוחת ערב טיפוסית, שתלווה בהופעת ריקוד ושירה מסורתיים.

יום 12: טביליסי - תל-אביב

הבוקר נצא לסיור שכולו פסטיבל טעימות וחגיגה צבעונית. נטייל בשוק האוכל המרכזי בשוק הפשפשים הססגוני בין הרוכלים המוכרים את מרכולתם. בתום הסיור יינתן זמן חופשי ליהנות מהעיר המרשימה. נארוז את החוויות והזיכרונות ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה של טביליסי ונטוס ארצה. תם טיולינו הנפלא, להתראות בטיול הבא...

 

מה כלול במחיר

  • טיסות הלוך ושוב לטביליסי
  • מיסי נמל ובטחון
  • לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ,בטביליסי, ובערים שמחוץ לטביליסי נלון בבתי מלון מדרגת תיירות. * חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במערב.
  • בסיס האירוח כולל: לינה וארוחת בוקר 10 ארוחות צהריים / ערב נוספות שישולבו במהלך הטיול.
  • אוטובוס תיירים ממוזג
  • סיורים וכניסות לאתרים לפי תוכנית הטיול
  • מלווה ישראלי מקצועי
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל

 

המחירים המוצגים הינם לאדם בחדר זוגי (אלא אם צוין אחרת) הזמנת יחיד בחדר בתוספת תשלום ובכפוף לתיאום ולאישור מוקדם. קיום הטיול מותנה במינימום 15 נרשמים. 

  

 

טיסות  לטיבליסי וטיולים  לגיאורגיה

מי יכול לצאת אל טיולים מאורגנים לגיאורגיה? 

גיאורגיה היא אחת מהמדינות המיוחדות ביותר, אשר נמצאת בחבל הקווקז. מדובר על מדינה שעברה ב20 השנים האחרונות תהליכי פיתוח ומודרניזציה, ועם זאת, מרבית האוכלוסיה עדיין שומרת על מסורות שונות. מי שמבקשים לצאת אל טיולים מאורגנים לגיאורגיה הם אוכלוסיות מגוונות מאד מישראל. יוצאי גיאורגיה כמובן, מגיעים בהמוניהם לבקר במחוזות ילדותם, אך לא רק הם. כיום, גם אנשים שמעוניינים לבקר במדינה ייחודית, עם נופים פראיים, ותרבות שונה מאד ממה שמוכר לנו - בוחרים לצאת לטיול מאורגן בגיאורגיה.

היכן הטיול נערך? 

המסלולים של טיולים מאורגנים לגיאורגיה הם מגוונים למדי, ויכולים להתאים לכל אחד. יש טיולים שמתמקדים יותר במסלולי הטבע המיוחדים של הארץ, ובמחלק מהמקרים הטיולים המאורגנים משלבים גם טיולי ג'יפים מיוחדים בהרי גיאורגיה. במקרים אחרים, הטיולים כוללים ביקור בערים מרכזיות כמו טביליסי עיר הבירה שמפורסמת בתור עיר לידתו של הרודן סטאלין, והכנסיות המפוארות שלה. הטיולים כוללים גם ביקור בעיר וארדיזיה, בה יש את אחד מהמבצרים הענקיים והמפוארים ביותר בעולם. הטיול כול ללא פעם גם ביקור בעיר אחליצה, אשר בה הייתה קהילה ענקית של יהדות גיאורגיה העתיקה, ואף בית כנסת מיוחד. במילים אחרות - מדובר על טיול שלא שוכחים.

 

להיערך למזג האוויר בגיאורגיה

באופן מפתיע למדי, מרות שגיאורגיה היא מדינה קטנה יחסית, הרי שהאקלים בה הוא מגוון מאד (מבחינה זו, היא קצת מזכירה את ישראל). החלק מהערבי של גיאורגיה מאופיין באקלים סאב-טרופי עם שפע של גשמים שמכסים את האזור, לצד טמפרטורות גבוהות ולחות משמעותית. לעומת זאת, החלק מזרחי של גיאורגיה, כולל אקלים מעט יותר נוח, עם חלוקה ברורה בין הקיץ לחורף. לכן בכל מקרה, טיולים מאורגנים לגיאורגיה נערכים לרוב בזמן חודשי הקיץ, שבהם אפשר להיערך בצורה נוחה יותר לאקלים הייחודי של המדינה.

 אמצעי התחבורה השונים בגיאורגיה

כאשר אתם מזמינים טיולים מאורגנים לגיאורגיה, שימו לב שהטיולים כוללים גם טיסה ישירה מישראל, טיסה לגיאורגיה  לנמל התעופה שנמצא בסמוך לטביליסי עיר הבירה. הטיסה איננה ארוכה במיוחד, והיא נעשית דרך חברת אל על הישראלית או חברת אירזנה גאורגיאן. במהלך הטיול המאורגן, נעים בתוך שטחי המדינה בעזרת אוטובוס תיירים נוח וממוזג, כאשר אם יש גם חלק של טיולי ג'יפים, הדבר נעשה עם נהגים מוסמכים.

**טרוולר טורס אינה מחזיקה במלאי כלשהו של השירותים/המוצרים המפורסמים באתר האינטרנט. המחירים הנם להמחשה בלבד ,לפיכך כל הזמנה מותנית במלאי שנמצא אצל ספק השירות.