טיסות לצעירים – הדרך הנכונה להתחיל את הטיול

אחד מפלחי השוק, אשר חברות התעופה וסוכנויות הנסיעות שמות לב אליו יותר ויותר בשנים האחרונות, הוא פלח השוק של הצעירים. בעבר, קשה היה לחשוב על צעירים לפני גיל הצבא, אשר טסים לבדם לחו"ל. כיום הדבר כבר נחשב ממש לנורמה. בין אם מדובר על טיול אחרון לפני הגיוס, או פשוט ניצול יעיל מאד של הקיץ - הצעירים אוהבים מאד לטוס. מכאן כמובן עולה השאלה, שאם בהנחה שההורים לא מממנים אותם - איך אפשר לאתר טיסות לצעירים במחירים נוחים? בואו ונראה.

 טיסות ליעדים קרובים

קודם כל חשוב להבין, שברוב המקרים טיסות לצעירים הן לא ליעדים רחוקים כמו המזרח הרחוק, דרום אמריקה, או ארצות הברית. לרוב מדבור על יעדים קרובים מאד באזור הבלקן והים התיכון. היעדים הפופולריים ביותר בקרב צעירים הם איה נאפה בקפריסין, האי כרתים ששייך ליוון, האי קוס שאף הוא חלק מיוון, והיעד הרחוק ביותר היא עיירת הנופש בורגס שנמצאת בתוך בולגריה, שאף היא קרובה יחסית בכל מה שנוגע לזמני טיסה. מאחר שהטיסות הן ליעדים קרובים יחסית - מראש המחיר שלהן, הוא נמוך יותר.

לאתר מבצעים וחבילות 

חשוב מאד לציין שבכדי לשכנע צעירים לקנות כרטיסי טיסה, מוכנים בחברות התעופה להציע מעת לעת מבצעים שונים עבור טיסות לצעירים. המבצעים מיועדים לרוב אך ורק לצעירים עד לגיל 18, והם בעיקר ליעדים אשר צוינו בפסקה הקודמת. מדובר על טיסות במחירים נמוכים יותר, כך שגם צעירים אשר עובדים בעבודה בזמן החופשות - יוכלו לחסוך את כספם, ולהזמין טיסה במחיר נוח.

אפשרויות שונות לחסוך 

מעל לכל, חשוב מאד לציין שאפשר לאתר טיסות לצעירים במחירים נוחים למדי מסיבה פשוטה-  לרוב, הצעירים הם לא מפונקים, ומבחינתם עצם הטיסה לחו"ל היא החוויה. אם מבוגרים זקוקים לרוב למטען רב, לשירות בזמן הטיסה, ולארוחות בטיסה, הרי שצעירים לרוב לא זקוקים לכך. לכן, צעירים מרבים להזמין טיסות low cost. בטיסות אלו, יש הגבלת מטען יותר קפדנית, אין ארוחות בטיסה וגם אין שירות של צוות הדיילות. אולם, מאחר שצעירים בלאו הכי לא זקוקים לכך - הם יכולים ליהנות ממחירים נמוכים מאד, להגיע ליעד במהירות, ולחסוך כסף.

טיסה לצעירים, למזרח או לדרום אמריקה, היא משאת נפשם של כל צעיר או צעירה המסיימים את השירות הצבאי, ומבקשים לבלות בין חצי שנה לשנה באחד מיעדי הטיול המומלצים. המוצ'ילרים, בעברית – התרמילאים, המכונים כך בשל התרמיל על הגב, הם הצעירים מכל העולם המבקשים לטייל בתקציב מצומצם ולראות כמה שיותר אתרים. חברות התעופה השונות מציעות מגוון של טיסות לצעירים, במחירים מוזלים.

 

טיסות לדרום אמריקה

 טיסות לארה"ב

טיסות לתאילדנד
טיסות למזרח הרחוק

טיסות לאוסטרליה

וניו זילנד

טיסות לדרום אמריקה

טיסות לארה

טיסות למזרח הרחוק

טיסות לאוטסטרליה וניו זילנד

אם אתם מחפשים טיסה לתרמילאים - חברות התעופה מציעות מגוון של דילים, ליעדים שונים. כרטיסי טיסה לתרמילאים הם כרטיסים פתוחים, המאפשרים נחיתה ביעד אחד והמראה מאחר, ולרוב ניתן לבצע שינוי אחד חינם של תאריך החזרה והיעד. כרטיס טיסה לצעירים מאפשר לטייל בנחת, להתעכב במקומות נעימים יותר, ואפילו לשנות את המסלול המקורי על פי שינויי מזג האויר או המלצות מטיילים. חברות מסוימות אף מציעות דילים מיוחדים, כמו דיל טיסות לצעירים של חברת אל על, הכולל כרטיס פתוח לשנה למזרח הרחוק, ומאפשר נחיתה ביעד אחד וחזרה מיעד אחר.

 טיסות לתרמילאים – מגוון האפשרויות

לתרמילאים, בדרך כלל, יש שפע של זמן ותכנון לראות מגוון רחב של מקומות. לכן, לרוב הם יתחילו את הטיול עם טיסה לצעירים במחיר מוזל. אם מדובר בטיול לדרום אמריקה, הם בדרך כלל יבחרו את הטיסה הזולה ביותר, לאחד מקצוות היבשת – ויתחילו לטייל משם אל הצד השני. לרוב, לא תהיה להם בעיה לקחת טיסה זולה יותר דרך יעד ביניים, למשל טיסה לצעירים לבואנוס איירס דרך ספרד, או עם חברת איבריה דרך מדריד. אלו שזמנם דחוק, לעומת זאת, יעדיפו לקחת טיסה לצעירים עם אל על ישירות לסן פאולו, ומשם להמשיך ליעדים אחרים בדרום אמריקה.

 גם מי שמחפש טיסות לתרמילאים למזרח הרחוק יגלה שמספר האופציות גדול. ניתן, למשל, לקחת טיסות לצעירים עם החברה הירדנית רויאל ג'ורדניאן, שעוצרת בעמאן וממשיכה לבנגקוק שבתאילנד, או לדלהי שבהודו. טיסות פופולריות נוספות טסות דרך טשקנט שבאוזבקיסטן, דרך אתיופיה ודרלך מדינות אירופה השונות. טיסה לצעירים של אל על תהיה ארוכה יותר – אך ישירה. בהודו, נוחתות טיסות של אל על במומבאי בלבד, אולם ניתן לסדר דיל של טיסה לתרמילאים למומבאי, הכולל טיסת המשך לדלהי. טיסות צעירים לאוסטרליה מחייבות עצירת ביניים, וטיסה לצעירים של אל על מגיעה לאוסטרליה לאחר עצירה בהונג קונג.

 טיסות לצעירים לאמריקה – היבשת הקסומה

דרום אמריקה היא יעד מבוקש על ידי התרמילאים מכל רחבי העולם בשל המחייה הזול, הנופים המדהימים, התרבות המרתקת והחוויות הבלתי נשכחות. החל מארגנטינה, המשלבת נופים מטריפים עם ערים בסגנון אירופאי וחוות בשר. דרך ברזיל, שהקרנבל שלה נודע בעולם כולו, ועד פרו, ערס תרבות האינקה. צעירים יכולים לבחור לקחת טיסות לארצות הברית, למשל טיסה לניו יורק, ומשם להמשיך למדינות דרום אמריקה. טיסות לצעירים נוחתות גם במרכז אמריקה, במקסיקו או בקוסטה ריקה -  עם יערות הגשם, הרי געש, ציפורים אקזוטיות, חופי ים נקיים וצלולים, המהווים נקודת עצירה לטווח ארוך.

טיסה לצעירים למזרח – אל התרבות המרתקת

טיסה לתרמילאים למזרח הרחוק, לתאילנד או טיסה לתרמילאים להודו ,הוא אחר מהיעדים המעניינים  והמבוקשים עבור הצעירים. במזרח הם משלבים טרקים, טיולי ג'יפים ולימודי רפואה אלטרנטיבית.

טיסות לתאילנד יכולות להוות התחלה של טיול תרמילאי מבנגקוק, ברחוב הקוואסן המפורסם, ממנו ניתן להמשיך לצא'נג מאי לביקור במשולש הזהב, מפגש הגבולות תאילנד לאוס ובורמה, שם ניתן לעשות טרקים לג'ונגל וטיול ג'יפים ויסתיים בחופשה  מפנקת באיים האקזוטים. הודו מושכת את התרמילאים בגלל התרבות המרתקת, הנופים המשתנים, המקדשים, השווקים הזולים והקורסים הרוחניים. 

טיסה לתרמילאים לאוסטרליה וניו זילנד

יבשת אוסטרליה הגדולה נחשבת גם היא ליעד מועדף של טיסות לתרמילאים. באוסטרליה ניתן ליהנות ממרחבים פתוחים עצומים, מחיות ייחודיות דוגמת הקנגרו והקואלה, מחופים הידועים בכל העולם באיכויות הגלישה והצלילה שלהם, ומתושבים שמחים ומסבירי פנים. ניו זילנד ידועה בעיקר בזכות הנופים המהממים שלה, הרים ועמקים ומישורים ירוקים, בזכותם הפכה ליעד מועדף של טיסות לתרמילאים מכל רחבי העולם. עם זאת, טיסה לצעירים של אל על אינה מגיעות לניו זילנד – ולרוב נהוג להגיע אליה בטיסה דרך אוסטרליה.

לסיכום, טיסות לתרמילאים מומלץ להזמין מבעוד מועד, על מנת להינות מהמחיר המועדף למזמינים מראש, מפני שמספר המקומות טיסה לצעירים מוגבל בכל מטוס. אלו המקדימים לרכוש את  הכרטיסים אל טיסה לתרמילאים נהנים כמובן מהמחיר הנמוך יותר ומבטיחים לעצמם את המועד המבוקש. יועצי הנופש בטרוולר טורס ישמחו לייעץ לכם על טיסות לצעירים, אטרקציות ומוקדיי תיירות מבוקשים, בכל יעד שתבחרו.