טיול לנוסע העצמאי לדרום אמריקה, ברזיל

 "קסם של ברזיל"

טיול פרטי לנוסע העצמאי בהתאמה אישית

     12 ימים / 11 לילות

  

  

  

ברזיל היא ארץ עם ניחוח אירופי-קולוניאלי ותבלין אפריקני לוהט, כור היתוך גועש של גזעי האדם ביבשת - אדום, שחור ולבן, היוצרים תרכובת אנושית נדירה.ברזיל היא המדינה הכי צבעונית ושמחה בדרום אמריקה.  זהו עולם חושני וסוער, הפועם בעוצמה - ברחבות הריקודים השבטיות, בטקסי המאגיה ובמחולות המסחררים של הקרנבל. רוב תושבי ברזיל חיים לאורך רצועת החוף של האוקיאנוס האטלנטי - אלפי קילומטרים של חופים קסומים, דיונות זהובות, עטורות דקלים, ואיים טרופיים נידחים. אך ליבה של הארץ רחבת הידיים הוא אגן האמאזונס, מן האדירים שבנהרות העולם, שהוא גם ג'ונגל עצום, שבו נמצא ריכוז החיים העשיר והמגוון בתבל. האמאזונס הוא אחד האזורים האחרונים בעולם, שבחלקם באמת טרם דרכה כף רגלו של אדם לבן. במרבית שטחה של ברזיל יורדים כל השנה גשמים טרופיים קצרים, שאינם מפריעים לטיול. חוויה מיוחדת במיוחד היא הקרנבל הנערך בברזיל מדי שנה בסביבות חודש פברואר.

 

  

ריו דה ז'נירו (Rio de Janeiro) היא אחת היפות בערי תבל. זוהי העיר השנייה בגודלה מבחינת אוכלוסייה בברזיל עם למעלה מ-7 מיליון תושבים. רבים יגידו כי זוהי העיר היפה בעולם שכן היא משלבת נוף עירוני של שכונות פאר, עם שכונות עוני הנקראות פאבלות, מפרצים רחבים, צוקים מיוערים, איים טרופיים וחופים לבנים, שכונות ציוריות, דחוקות בין חמוקיהן המיוערים של גבעות שחורות ולשונות ים החודרות לתוך צוקי גרניט. העיר משובצת פארקים ירוקים, מרכזי מסחר ושווקים הומים, ויש לה חופים נהדרים ומועדוני לילה כמו כן אפשר ליהנות מסמבה, כדורגל, קאשאסה (משקה מקומי) וכמובן מהקרנבל.

 

יום 1 - ת"א - ריו דה ג'נירו

יציאה מתל אביב לריו דה ג'נירו.

הגעה לריו דה ז'נאירו והעברה (פרטי) למלון.

יום 2 -  ריו דה ז'נירו - קורקובדו וההר הסוכר

ארוחת בוקר במלון.

נצא לטיול לאורך חופיה המפורסמים של ריו - איפנמה ולבלון (Ipanema / Leblon). המשך נסיעה להר קורקובדו (Corcovado), המפורסם אשר בפיסגתו של ההר שגבוהו מתנשא ל710 מטרים ניצב פיסלו האדיר של ישו "כמשקיף על העיר כולה", שהושלם ב-1931, שכן ההר מהווה נק' תצפית נהדרת ומוקף בגנים טרופיים ובמפלים של יער טיז'וקה (Tijuca). נמשיך לסיור בריו , במרכז התוסס - בשדרת ריו ברנקו הרחבה, בשכונת סנטה תרזה - שכונה יפה, עשירה במבנים קולוניאליים,  נעבור בסמברודומו (המקום שבו נערך הקרנבל), הקתדראלה המטרופוליטאנית בעלת צורת הפירמידה, ולכיכר פלוראינו שבו נוכל לראות את התיאטרון העירוני, הספרייה הלאומית ובית הנבחרים לאחר מכן נסיעה להר הסוכר העוצר נשימה, שממנו נוף מרהיב על כל העיר ריו. הדרך לפסגת ההר מורכבת משני רכבלים ה"תלויים" מבסיסו ועד לפסגתו. בעצירה הראשונה שלנו נתרשם ונהנה מתצפית פנוראמית בגובה של כ- 215 מטרים על הר הקורקובאדו, גשר ריו-ניטרוי וכל מפרץ גואנאבארה והאיים שמסביב. נמשיך לרכבל השני שייקח אותנו לפסגת הר הסוכר בגובה של כ- 395 מטרים. מנקודה זו נוכל לצפות מזווית ייחודית בחוף קופקבנה ומצודת סנטה קרוז ומספר חופים בניטרוי.

ארוחת צהריים כלולה

בערב נחזור למלון.

לינה במלון לפי בחירה.

יום 3 - ריו דה ג'נירו - איים טרופים

ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן נצא לסיור באיים הטרופים. נתחיל בסיור לאורך נהר הסנטוס(Santos) המפורץ ומכוסה ביערות עד המכסים את ההר עד הגעתינו לעיר איטקורוצ'ה (Itacuruca) הממוקמת כ-96 ק"מ מריו דה ג'נרו.

שם נעלה על סירה ונפליג לאורך המים השקטים והחופים הזהובים של מרמביה רג'יסטינה ומפרץ ספטיבה(Sepetiba). במפרץ זה מצויים עשרות איים טרופים קטנים ומופלאים - חופים אגדיים.

בסיור שלנו נעצור באחד האיים לארוחת צהרים ,לשחיה וצלילה בשנורקלים.

לינה במלון לפי בחירה.

יום 4 - ריו דה ג'נירו - ריו בלילה כולל מופע

ארוחת בוקר במלון.

היום יום חופשי לטיול ברחובות ריו.

בערב: נצא למופע מחול סמבה ונהנה מהקצב והמוסיקה.

ארוחת ערב במסעדת בשר מקומית שבה נהנה מבשרים המוגשים ישירות לשולחן בשיטת "אכול כפי יכולתך" הטיפוסית לברזיל. לאחר מכן נמשיך לבית המופעים פלטפורמה 1 (Show Platforma) שם נהנה ממופע המשלב את התרבות הברזילאית המגוונת עם המוזיקה, הקצב והריקודים המקומיים.

לינה במלון לפי בחירה.

יום 5 - ריו דה ז'נאירו - פאבלות

ארוחת בוקר במלון.

נצא לסיור פאבלות (שכונות עוני בלתי חוקיות). בסיור זה נוכל לראות את חיי השגרה היומיומיים של הקהילה לבקר בבתים, בתי הספר המקומיים. ברחובות הקטנים מתנהלים חיי מסחר, ספורט, ובתי ספר לסמבה. כמו כן נתן למצוא בפבלות שוק חופשי של מוצרי מזון , עבודות יד המובאות מכל האזורים בסביבה. ומוצגים בככר העיר.

ניתן לצפות במופע מחול הסמבה (3 שעות בערך) של בתי הספר תמורת תרומה כספית ישירות לקהילה.

לינה במלון לפי בחירה.

יום 6 - עזיבת ריו דה ז'נאירו - סלבדור

ארוחת בוקר במלון.

העברה (פרטי) לשדה תעופה של ריו דה ז'נאירו.

הגעה לסלבדור והעברה (פרטי) למלון.

לינה במלון לפי בחירה.

יום 7 - סלבדור - סיור בעיר

ארוחת בוקר במלון.

יום שלם של סיור בעיר, שילוב של טיול היסטורי ופנורמי. העיר סלבדור מוכרת כבירת הקפואירה הברזילאית ונודעת בקרנבל שלה, עיר של סמלים ססגוניים ותרבות מורכבת. מתחילים את הסיור בפרברי בארא. וממשיכים בנסיעה איטית לאורך המפרץ, קו החוף, המגדלור והמצודה עד לעיר העתיקה: בין סמטאות מרוצפות אבן ומבנים קולוניאליים של הפלוריניו. נתרשם ממימי המפרץ השקטים והשלוים.

משך הסיור כ-8 שעות

לינה במלון לפי בחירה.

יום 8 - סלבדור - ומופע בלילה

ארוחת בוקר במלון.

נצא לסיור של יום שלם לקצ'ואירה (Cachoeira) הכולל ארוחת צהריים.עיר מרתקת עם מבנים עתיקים , ומרכז מסחר לייצור הסוכר ממטעי קני הסוכר. ניסע צפונה, בדרך עוצרים בשוק הצבעוני של העיר סנטו אמארו. משם נוסעים לגבעות קאצ'וריה פנינת באיה ,נהר פאראגאצ'ו. 

אחרי ארוחת הצהרים נמשיך בסיור רגלי בעיר והתרשמות מעבודות העץ ואומנות מקומית מסורתית.

העיר קנדומבלה כמו באייה משמשת מרכז עינן לתושבי המקום.חוצים את הגדה המערבית של הנהר ומבקרים במרכז תרבות עולמית של ייצור הסיגרים. משך הסיור 8 שעות.בערב נצא לטיול בבאיה ומופע הכוללת ארוחת ערב.(Miguel Santana Theatre)

אחד מהלהקות המובחרות והמוערכות בברזיל. ייצוג אומנות אפריקאית עתיקה. נצפה במחולות המקודשים לאלות הים והדייגים, הריקודים משולבים במקלות וחרבות , כפי שרקדו מאות שנים קודם וממנה התפתחו ריקוד הסמבה וסגנונותיו כמו קפוארה.

לאחר המופע תוגש ארוחת ערב מסורתית באחת המסעדות המובחרות.

לינה במלון לפי בחירה.

יום 9 - סלבדור - איגואסו

ארוחת בוקר במלון.

העברה (פרטי) לשדה התעופה בסלבדור לטיסה לאיגואסו.

הגעה לאיגואסו והעברה (פרטי) למלון.

מפלי האיגואסו (Iguasu) הם המפלים הגדולים בשטחם בעולם. זרמי מים אדירים ניגרים מכל עבר, מתוך ג'ונגל בראשיתי. רוחב חזית המים מגיע ל-4 קילומטרים, וגובה המפל הגדול הוא 82 מטרים. כ-275 מפלים ואשדות מסתערים ממרומי השבר הגיאולוגי של נהר איגואסו, כמה קילומטרים לפני חיבורו אל נהר פרנה (Parana) הגדול (קצת לפני שהוא נשפך אל הנהר פרנה, הנהר השני בגודלו ביבשת, יוצר מכלול מרהיב של מפלים גדולים וקטנים. זהו שילוב מרשים של כמות מים אדירה, צמחייה סבוכה ועשרות מפלים. בפארק הלאומי המקיף את המפלים ישנם מעל ל- 2,000 מינים של צמחיה טרופית, עצים ענקיים, פרחים צבעוניים, סחלבים, פרפרים, תוכים, דובי נמלים, קופים, חתולים, מעל ל- 400 סוגים שונים של ציפורים ועוד חיות אחרות. בשנת 1984 ארגון אונסק"ו הכריז על האיגואסו כעל אתר מורשת עולמית.


יום 10 - איגואסו - הצד הארגנטינאי

ארוחת בוקר במלון.

נצא לטיול בצד הארגנטיני של המפלים, שהוכרזו על ידי אונסקו כבעלי חשיבות עולמית. ממרכז המבקרים עולים על רכבת פתוחה, לנסיעה של רבע שעה אל "תחנת המפלים". משם מטיילים בשבילים, שמהם יש מבט מרהיב וקרוב על המפלים - בלב יער הגשם, בין השרכים, הסחלבים, הבגוניות, הציפורים והפרפרים. שביל נוסף , יורד 1200 מטרים אל מרפסת התצפית על "גרון השטן" המפורסם - המפל הראשי.

הסיור כולל שיט בסירה "Grand Adventure Boat" (רגולר בלבד) - שייט בסירות זודיאק מהירות לבסיס המפלים המאפשר להתקרב למפלים ולהרגיש את עוצמתם. חוויה מדהימה ומסעירה וגם רטובה! 

לינה במלון אל פי בחירה. 
 

יום 11 - איגואסו - הצד הברזילאי - פארק הציפורים - סכר איטיפו

ארוחת בוקר במלון.

נצא ליום טיול שלם לביקור בצד הברזילאי - למבט שלם על המפלים, המסתערים ממרומי השבר הגיאולוגי של נהר האיגואסו, הסיור במפלים מצידם הברזילאי מאפשר לראות נוף מרשים ביותר של המפלים. בתצפית הפנוראמית נוכל לראות כיצד כל 275 המפלים משתלבים זה בזה ונופלים יחדיו. המראה הפנורמי ניתן לצפיה מבמעלית שקופה הלוקחת אותנו לתצפית.

*לאורחים הלנים במלון Cataratas הסיור מתחיל מהמלון.

עצירה לארוחת צהרים. נמשיך את סיורינו לביקור בסכר איטאיפו (Itaipu), פרויקט משותף של ברזיל ופרגואי - תחנת הכוח הגדולה בעולם.

המפעל ההידרואלקטרי הנחשב למאגר כח החשמל הגדול בעולם. בעבר, נראו במקום מפלים מרשימים במיוחד, אך ממניעים כלכליים, בשנת 1978, שונה מסלולו של נהר פרנה לשם בניית הסכר.הדבר בוצע לאחר חתימת הסכם בין פרגואי, ברזיל וארגנטינה לאספקת חשמל סדירה בפרגואי וברזיל, ובכך שלא יהיה שימוש בסכר להצפת ארגנטינה במלחמה. בשנת 1994, נבחר הסכר לאחד משבעת פלאי תבל ע"י איגוד הארכיטקטים האמריקאי.

החברה המתפעלת את הסכר מציגה את האתר כאטרקציה תיירותית ובנתה מרכז מבקרים מודרני המספק תחבורה נוחה ללא תשלום אל האתר והדרכה מקצועית ומעניינת בשלוש שפות. משך הסיור כשעה כמו כן מגעים לנקודת תצפית מדהימה במעבר בין הגבולות.

כמו כן יש מופע אורקולי המוצג בשלוש שפות ומציג את כל האינפורמציה בצורה מענינת.

משך הסיור 8 שעות.

לינה במלון לפי בחירה.

יום 12 - איגואסו - ריו דה ז'נירו - ת"א

העברה (פרטי) לשדה התעופה באיגואסו לטיסה לארץ.

טיסה מאיגואסו לריו דה ג'נירו/סאו פאולו וטיסת המשך לכיוון תל אביב.

 

למחירים של טיסות בינלאומיות לברזיל לחץ כאן

למחירון סיורים לחץ כאן

המחיר כולל:

♦ לינה במלונות המפורטים על בסיס ארוחות בוקר במלון. (פנסיון מלא בתוכנית במנאוס)

♦ העברות כמפורט בתכנית.

♦ סיורים כמפורטים בתכנית.

♦ דמי כניסה לאתרים.

♦ מדריך מקומי דובר אנגלית בסיורים המפורטים בתכנית.

♦ ארוחות לפי המסלול.

המחיר אינו כולל:

♦ טיסות

♦ אשרות

♦ טיפים

♦ הוצאות אישיות

♦ מס מקומי בבתי מלון בברזיל (1-3 דולר ללילה לחדר משולם במקום)

הערות:

המחירים הנ"ל כפופים לזמינות טיסות פנימיות / בינלאומיות, ושירותי הקרקע. מחיר סופי ינתן בעת אישור ספקי שירותי הקרקע בחו"ול והזמנת הטיסות הרלוונטיות. 

 09-7710555  -  09-7884422

צור קשר

**טרוולר טורס אינה מחזיקה במלאי כלשהו של השירותים/המוצרים המפורסמים באתר האינטרנט. לפיכך כל הזמנה מותנית במלאי שנמצא אצל ספק השירות.

var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true; /* */ // ]]>