טיול מאורגן ושייט לאלסקה - 20 יום
טיול מאורגן אלסקה הכולל שייט באוניית הפאר של חברת פרינסס

 

תאריך יציאה:26.8.20  תאריך חזרה 14.9.20
המחיר 7850 דולר 
(לאדם בחדר בהרכב זוגי)

בהדרכת אריה קורן


אלסקה היא המדינה הגדולה ביותר בארצות הברית וכאן נמצא גם ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה, הר דנאלי, המתנשא לגובה 6,194 מטר. הנוף מורכב מהרים גבוהים, קרחונים הגולשים בעמקים אל מפרצי ים, יערות עבותים, פיורדים ומפלים. בתוך התפאורה הנופית המרהיבה הזאת חיים דובים שחורים, דובים חומים ודובי גריזלי, איילי הקורא ואיילי הצפון, זאבים, שועלים, יונקים ימיים כמו כלבי ים ולוויתנים, ועופות דורסים, בהם עיטם לבן ראש – הציפור הלאומית של ארצות הברית. גם הנוף האנושי מרתק וכולל, לצד המתיישבים החדשים, גם את תושביה המקוריים של אלסקה, האינואיטים, אשר רבים מהם עוסקים עדיין בדיג ובציד.​
אלסקה, המדינה הצפונית ביותר בארצות הברית שממוקמת בקצה הצפון-מערבי של יבשת אמריקה, מעוררת אסוציאציות של קצה העולם ולא רק בגלל המיקום הגיאוגרפי שלה. היא קרה, רחוקה, מסתורית, עצומה בגודלה ומיושבת בדלילות . בשטח של  1,718,000 קמ"ר (יותר מפי 65 משטח מדינת ישראל!) מתגוררים רק כ-700 אלף תושבים . בדיוק החומרים שמציתים את דמיונם של חולמים ושל הרפתקנים. ואכן, מאז שראשוני האירופאים הגיעו אליה במאה ה-18, אלסקה משכה את החולמים , ממחפשי זהב ועד שוחרי הרפתקאות המגיעים לטיול באלסקה.
חלק מאלסקה נמצא בסביבות קו רוחב 60 מצפון לקו המשווה,במקביל לאוסלו,הלסינקי וסט פטרבורג,ולמרות זאת יש בה מאות קרחונים אדירים המכסים את שטחה וכיסוי עמוק של שלג רב וכבד.
אלסקה היא גן עדן לשוחרי ואוהבי טבע ונוף,בעלי חיים ונוף אנושי מעניין ועיירות קטנות של מתיישבים שבאו לכבוש את המערב.

היתרונות שלנו:

  • קבוצה קטנה.
  • טיסות של אייר קנדה (דרך טורונטו) .
  • מדריך קבוצה ישראלי.
  • מסלול ייחודי.
  • ימי טיול מלאים ללא ימי בחירה.
  • מלונות ברמה תיירות טובה.
  • המחיר כולל ארוחות בוקר במלונות ופנסיון מלא בשייט באניה.
  • טיסה מעל קרחון רוט (יחודי לנו!!!)
  • שילוב של שייט  בן  7 לילות מוויטיאר לוונקובר שמשלים את הביקור היבשתי באלסקה.שייט באנית פאר בתא עם מרפסת חיצונית.
  • יום טיול בוונקובר ולאחריו הטיסה הביתה.

יום 1: טיסה מתל אביב לוונקובר
 טיסת יום מתל אביב לוונקובר שנמצאת בצפון מערב קנדה והעברה למלון ללינה. אם הטיסה תגיע מוקדם מספיק נערוך סיור פנורמי בעיר לפני ההגעה למלון.

יום 2: טיסה מוונקובר לאנקוראג'
טיסה מוונקובר לאנקוראג', העיר הגדולה באלסקה
השוכנת במיקום נפלא בין הרים גבוהים מכוסי שלג-עד לבין חוף האוקיאנוס השקט.
לאחר הנחיתה נבקר במוזיאון  המורשת של האינוויטים-הילידים המקוריים של אלסקה.
נראה את אורחות חייהם,בתיהם,כלי העבודה שלהם ואולי גם הופעת שירה וריקודים, לאחר הביקור העברה למלון ללינה.

יום 3: נסיעה לשיפ מאונטיין בעמק המטנוסקה
בבוקר נבקר ב-Hatcher Pass, אזור אלפיני יפהפה ומבודד,  איזור ובו שרידי מכרה הזהב  ונחלים שוצפים.  נמשיך מזרחה על ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב מסוים לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר המטנוסקה, כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach.  נעצור מול קרחון מטנוסקה ונעשה טיול קצר ברגל ביער.
היום מסתיים באזור Sheep Mountain, אחד ההרים הנישאים מעל עמק המטנוסקה, שם נישן באכסנייה טיפוסית לאלסקה  עשויה בבתי עץ .

יום  4 : נסיעה לצ'יטינה וטיסה לעיירת הכורים קניקוט.
נסיעה מזרחה לגלן הייוואי-כביש הררי מפותל במקביל לערוץ נהר המטנוסקה ומשם דרומה דרך ריצ'ארדסון הייאווי  לכיוון העיירה צ'יטינה הנמצאת בתחומי
שמורת רנגל סט אליאס (Wrangell St Elias) ששטחה עולה על 50,000 קמ"ר. בשמורה יש נופים של הרים, קרחונים ונהרות, ונמצאות בה 16מתוך 20 הפסגות הגבוהות ביותר בצפון אמריקה., וזה חלק מסוד הקסם שלה.
ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת רנגל-סט. אליאס - פארק ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). כאן ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה, כשהגבוה מכולם הוא הר סט. אליאס (5,488 מ'). 
נגיע לעיירה צ'יטינה ממנה נטוס במטוסים קלים מעל קרחון מרשים לעיירה מאקרתי שהתפתחה לצד מכרות נחושת שפעלו בתחילת שנות העשרים. לינה וא ערב בלודג' מפנק. וארוחת ערב.

יום  5 : טיול רגלי על קרחון רוט
קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. היום מוקדש לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך כ-6 שעות, אשר במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק ע"י זרימות נסתרות של מי הפשרה ותזוזה של הקרחון על גבי המסלע לאורך שנים. הסיור מתבצע באמצעות דוקרני קרח (Crampons) שיסופקו ע"י המדריכים, והוא אינו כרוך במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל. לינה בקניקוט.וארוחת ערב.
מי שיוותר על ההליכה אל ועל הקרחון יוכל להינות מסיור במכרה הנחושת הנטוש בקניקוט או להינות מישיבה על מרפסת הלודג' הנשקפת אל הקרחון.

יום 6 : טיסה ונסיעה לוואלדז

לאחר א. בוקר נצא לשדה התעופה ונטוס שוב במטוסים הקלים לצ'יטינה וממנה מערבה לדרך הראשית-ריצארדסון הייוואי בנופים הרריים לקניון קינסטון  ולמפלי המים לאורכו לעבר העיירה וואלדז- השוכנת לחופי מפרץ הנסיך וויליאם העשיר בבעלי חיים –כלבי ים,עופות מים רבים וקרחונים.לינה בוואלדז.

יום 7 : שייט לקרחון קולומביה
יום שייט לקרחון קולומביה-שייט בן 6 שעות אל הקרחון מהגדולים באלסקה-שייט בן גושי קרח צפים ואולי נזכה לראות גם אריות,כלבי ים ובע"ח אחרים. בתום השייט חזרה למלון בוואלדז.

יום  8:  מוואלדז לסוארד
לאחר ארוחת בוקר נצא  לסוארד הנמצאת בצידו המערבי של מפרץ הנסיך וויליאם. נבקר במרכז  לשימור בעלי חיים של אלסקה וממנו נמשיך לעיירה סוארד הממוקמת לחופי פיורד עמוק ומשני צידיה הרים מושלגים ללינה של שני לילות.

יום 9: שייט לקינאי פיורד
הבוקר נצא לשייט בן 5 שעות בשמורת קינאי פיורד  בנוף של איים מיוערים,ספינות דייג סלמון, מפרצים פסטורליים, לווייתנים, לוטרות וכלבי ים,עיטמים ותוכים  ועוד.
בתום השייט חזרה למלון בסוארד.

יום 10 :  סיוארד –גירווד
לאחר ארוחת בוקר נצא צפונה לביקור בקרחון  שמעל העיירה, נצא לסיור רגלי קצר בנוף מהמם בשמורת הטבע ממנה נמשיך לגירווד השוכנת למרגלות קרחונים,יערות ומפלים. נעלה ברכבל לתצפית מהממת לפסגות שמסביב ולפיורד המוביל לאנקוראג',נרד למלון המפואר אליסקה וממנו נצא לסיור ברגל ביערות שמסביב ולמפל מקסים,

יום 11 : העברה לוויטיאר ועלייה על האניה המפוארת רויאל פרינסס.


יום 12: שייט לאורך קרחון הובארד

לאחר שייט לילי נגיע בשעות הבוקר לתצפית, תוך הפלגה, לעבר קרחון הובארד, המשתרע לאורך כ-122 ק"מ, החל מיוקון שבקנדה ומהווה את משטח הקרח הארוך ביותר באלסקה - אכן מראה מרשים ומהמם מאין כמוהו. נמשיך בשייט וזמן לבילוי והנאה משפע הפעילויות באוניה.
יום 13: שייט בגליישר ביי: שייט בן יום שלם
יום  שלם של שייט במפרץ ארוך  -כמאה ק"מ אורכו-אליו יורדים קרחונים מההרים מכוסי השלגים נכנסים לתוך המפרץ, ויוצרים נופי קרח מרשימים. אחד מהקרחונים המפורסמים ביותר במאה השנים האחרונות הוא קרחון מיור, הקרחונים הידועים מלבד קרחון מיור הם קרחון מרג'רי וקרחון למפלו, ובסך הכל יש תשעה קרחונים הקשורים למי הגאות והשפל, כאשר ארבעה מתוכם מאבדים חלקים שהופכים לקרחונים ימיים המגיעים אל המפרץ.

יום 14:  ביקור מודרך בסקאגוואי
עגינה בשעות הבוקר בסקגוואי, שנודעה בעבר מתקופת הבהלה לזהב. בלוויית מלווה הקבוצה נצא לסיור במהלכו נראה את המוזיאון המקומי המתעד את תקופת ה"בהלה  לזהב" במקום ונערוך תצפיות נוף מהנות.בערב המשך ההפלגה
יום 15: ביקור  מודרך בג'ונו
הגעה לג'ונו, בירת אלסקה בשעות הבוקר ולאחר העגינה,  בלוויית מלווה הקבוצה  נצא לסיור רגלי במרכז העיר. נראה את בתי הפרלמנט של אלסקה, את בניין האוניברסיטה ועוד. בהמשך, 
חזרה לאוניה והמשך ההפלגה
.

יום 16 : ביקור מודרך קצ'יקאן
הגעה בשעות הבוקר לקצ'יקאן, הידועה כ"עיר הבירה העולמית של הסלמון" ואשר כלכלתה מבוססת על תיירות ודייג. עם העגינה בלוויית מלווה הקבוצה נצא לסיור במהלכו נבקר בקרייק סטריט ונראה את ביתה של דולי, ה"מדאם" של מחפשי הזהב. נגיע גם לכפר סאקסמן, שם ניתן לראות את המקומיים עוסקים בעבודות אומנות שונות כולל גילוף בעץ את עמודי הטוטם המפורסמים. זמן חופשי לפני זרה לאוניה והמשך ההפלגה.
יום 17: יום ים

יום 18: הגעה לוונקובר

נרד מהאניה ליום סיור באתרים החשובים של העיר-סטנלי פארק,האי גראנוויל,צ'יינה טאון ועוד. בתום הסיור העברה למלון במרכז העיר.

יום 19: הבוקר נתחיל לעשות את דרכנו חזרה לארץ בטיסה דרך       

נחיתה בארץ ביום ה-20 בבוקר

ייתכנו שינויים במסלול ובתאריך

הטיול כולל:
טיול יבשתי נינוח  בן  11 ימים באלסקה במפרץ שסביב העיר אנקוראג'
אין ימי נסיעות ארוכים מלבד יום מס 8
10 לילות בבתי מלון או לודג'ים באלסקה
2 לילות בוונקובר
7 לילות באניה בחדרים עם מרפסת לים.
3 אטרקציות- טיול על קרחון,שייט לקרחון קולומביה,שייט בפיורד קינאי
3 סיורי חוף - סקאגווי,ג'ונו, קצ'יקן
פנסיון מלא באניה.
אוטובוס תיירים להעברות ולטיולים
מלווה ישראלי מנוסה צמוד לאורך כל הטיול והשייט.
ארוחות בוקר בכל הטיול באלסקה, 2 ארוחות ערב  בלודג' בקניקוט ו - 3 ארוחות צהריים

תאריך  26 אוגוסט 2020 עד 14.9.20
הטיול אינו כולל: ביטוחים אישיים,טיפים באניה וטיפ למלווה הישראלי.

 

הטיול לא כולל:
טיפים לנותני שירות האוניה

טיפים למדריך
סיורי חוף מעבר למפורט במסלול
ביטוח נסיעות
ויזה לארהב
רישום ב ETA לכניסת לקנדה