חבילת טיול ודילים לחבל הבאסקים

חבילת טיול ודילים לחבל הבאסקים

ארץ הבסקים, מקום שבו פסגות הרים פוגשים את  השמים מ.פרצונים סלעיים לאורך קו החוף נכנעים לגלים השוצפים של האוקיינוס האטלנטי. חבל הבאסקים משופע  בתרבות, בייחוד בנופים  ובשפה מיוחדים משלו. חבל ארץ זו  מזכיר מתשתשת את הגבולות  הפוליטיים הנוטים להתעלם מקבוצות אתניות שונות, בכל זאת, הלאומים האירופאים הייחודיים ממשיכים להתקיים.
כן, הגיוון האתני של יבשת אירופה יצר תופעה של ״עמים ללא מדינות״ והיא באה לביטוי גם בארץ הבסקים, שאנשיה נהנים מתמיכה של האיחוד האירופי אבל נחשבים לחלק מספרד.
ארץ הבסקים היא סוג של מקום שמציע הרבה יותר מאשר האווירה העירונית, הקוסמופוליטית והמענגת של בילבאו (Bilbao), ויטוריה (Vitoria) וסאן סבסטיאן (San Sebastián) – שלושת הערים המרכזיות של חבל ארץ זה. מעתה בטיסה ישירה מנתב״ג לבילבאו תיקח אתכם לחופשה חד-פעמית באזור מיוחד זה בצפון מזרח ספרד.
חבל הבאסקים נמשך מהרי הפירנאים במזרח וגולש עד לאוקיינוס האטלנטי, מה שיוצר לו אופי הררי אך גם אופי הייחודי כל כך לאזור צפון ספרד. יחסית לחלקים האחרים של הפירנאים, כדוגמת אלו שבחבל קטלוניה ואראגון, הפירנאים של הבאסקים הופכים פחות תלולים והם בעלי נוף רגוע יותר (במיוחד ככל שמתקרבים לחופי האוקיינוס האטלנטי). 
 סן סבסטיאן שבחבל הבסקים היא אחת הערים האלגנטיות ביותר בספרד. יש בה חופי ים מטופחים, רובע עתיק עם סמטאות צרות המלאות בחנויות וברים עמוסים בסועדים ואווירה שלווה וציורית. מעל לכל, זוהי בירה קולינארית, הידועה בחטיפי הפינצ'וס שלה ..

חבל הבסקים איך מגיעים?


ארץ הבסקים כוללת שלושה מחוזות: גיבוזקואה (Guipúzcoa), אלאווה (Alava) ו-ויזקאיה (Vizcaya). היא משתרעת על פני שטח נרחב שחלקו גולש גם לדרום צרפת, כאשר בירת החבל היא דווקא העיר ויטוריה למרות היותה קטנה יותר ומפורסמת פחות מבילבאו. ארץ הבסקים מאופיינת בטבע מגוון ובשלושה אזורי אקלים מובחנים:- החלק הצפוני שמשקיף על מפרץ ביסקאיה (Biscay) מאופיין בטמפרטורות מתונות לאורך כל השנה ולא מעט גשמים.
 בחלק הדרומי, עמק אברו (Ebro), שורר אקלים ים תיכוני יבשתי: חם מאוד ויבש בקיץ, וקר ויבש בחורף. רוב הגשמים כאן הם באביב ובסתיו.
שרשרת הרי הפירנאים מהווה גבול טבעי בין חצי האי האיברי לשאר אירופה. זהו הגבול הטבעי בין ספרד לצרפת, כאשר הוא מאופין בחזות אלפינית, פסגות מושלגות, שמורות טבע ירוקות ונהדרות, בעלי חיים רבים וכפרים קטנים שגגות צפחה מעטרות את בתיה.
טרוולר טורס מציעה חבילות ודילים של טיסות ישירות, טיסה ומלון או טיסה ורכ לטיול מקסים של שבוע-  להזמנות צרו קשר