טיסות לטאיוואן

טיוואן:

אי יפהפה וקטן השוכן מדרום מזרח לסין. שטחו כ-35,600 ק"מ רבועים וניכרת ההשפעה הסינית במאכלים, כללי נימוס ועוד. כדאי לנסוע לטיוואן בין החודשים אוקטובר – נובמבר.

בעיר הבירה טייפה מרוכזים גורדי שחקים לצד מקדשים עתיקים ומוזיאונים. אפשר להגיע לטיוואן בטיסות של אלעל או קתאי פסיפיק מנתב"ג דרך הונג קונג. אין צורך בויזה לביקור בטיוואן.

אטרקציות מומלצות

בעיר הבירה טייפה – מוזיאונים, מקדשים,שווקים  ושופינג. מוזיאון מומלץ ,הוא מוזיאון הארמון הלאומי ,שמוצגים בו פריטים היסטוריים. מקדש מומלץ לביקור הוא מקדש לונגשאן המפואר. מומלץ לעלות על גורד השחקים טייפה 101 (מספר הקומות) , אחד הבניינים הגבוהים בעולם ולצפות על הנוף המרהיב. ניתן לעשות שופינג במרכז הקניות הענק , בן חמשת הקומות שבבניין ולבקר גם במתחם הענק של הדים סאם.

העיר קאושונג – העיר השנייה בגודלה בטיוואן. מומלץ לבקר באגם לוטוס ,שמוקף במקדשים שחלקם עומדים ממש בתוך המיים ופסלים גדולים מעטרים את המקדשים הצבעוניים.

במרחק של כחצי שעה נסיעה מהעיר ,עומד מנזר בודהיסטי אדיר ששמו פו גוונג שאן , הגדול במנזרי טיוואן ובו חיים מאות נזירים ונזירות.

העיר טיינאן – העיר העתיקה ביותר בטיוואן ושימשה בעבר כבירת המדינה. העיר נמצאת בחוף המערבי של האי וגם בה יש מספר גדול של מקדשים ואתרים היסטוריים. מומלץ לבקר במקדש קונפוציוס, הבנוי מ-15 מבנים הצבועים באדום. העיר נחשבת לעיר האוכל ומוצפת בשווקי לילה ואינספור דוכני אוכל.

שמורת הטבע אלישן – מומלץ להגיע לשמורה בזריחה או בשקיעה כדי לצפות בתופעה ייחודית: ים של עננים מכסה את האזור שבין הפסגות. מומלץ לקחת את הרכבת התיירותית שעוברת דרך נוף מרתק ועשרות גשרים.

המלצות טרוולר טורס

אגם סאן מון לייק – האגם הלאומי ,אגם מלאכותי ,הנמצא במרכז המדינה ונחשב לאחד המקומות

היפים והמתויירים בטיוואן. האגם מוקף במלונות מפוארים , מעיינות מרפא, מקדשים, שווקי לילה, שביל להליכה וריצה, שייט וגם רכבל שמטפס לאחת הפסגות הגבוהות ומוביל לפארק השעשועים הגדול בטיוואן.

פסטיבל הפנסים צרעה – בכל שנה , מציינים הטייוואנים את פתיחת האביב בהדלקת אלפי נורות ואהילים צבעוניים ומיוחדים ובקיצור, פסטיבל ענק של אורות ופסלים מוארים, חגיגה אמיתית לעיניים.

שווקי לילה מומלצים – נינגקסיה, שילין ורהווה. בטאייפה: טה טונג וגרדן נייט מרקט.

מאכלים – כדאי לטעום את הסטינקי טופו הלאומי.

טיסות מוזלות לטאיוואן