טיסות לאוסלו

טיסה לאוסלו לחוויה נורבגית מדהימה 


רוב האנשים שמבקשים לטייל בנורבגיה, עולים כמובן על טיסה לאוסלו בכדי לבקר בעיר עצמה, וגם מאחר שמדובר על שער לנורבגיה כולה. אוסלו היא הרבה מעבר לעיר הבירה של נורבגיה. מדובר על העיר הגדולה ביותר בנורבגיה, שמהווה גם את המוקד התרבותי שלה. מעבר לכך, מדובר על עיר מרכזית מאד בתוך מדינות סקנדינביה, וקשה לדמיין איך צפון אירופה הייתה נראית בלעדיה. בתוך אוסלו, תוכלו לבקר באתרים היסטוריים רבים, במוזיאונים המדהימים של העיר, לבקר בכיכרות ובשווקים, ואפילו ליהנות מהפאבים ובתי הקפה החדשים שיש בעיר.

 איך אפשר להגיע לאוסלו? 

נכון לשנת 2014, טיסות ישירות לאוסלו קיימות בתקופת השיא של הקיץ אך במהלך יתר השנה אין טיסות סדירות מאוסלו לישראל. לכן, מי שמחפש טיסה לאוסלו צריך למצוא טיסה עם חניית ביניים. גם טיסות שכר ישירות מישראל לאוסלו כמעט ולא מתקיימות, ובמידה וכן – אך ורק בשיא הקיץ. טיסות עם חניית ביניים לעומת זאת, מוצעות מעת לעת במועדים קבועים, ובתדירות גבוהה למדי. מי שמציעות זאת הן חברות תעופה זרות שונות - אוסטריאן איירליינז, טורקיש איירוויז, לופטהאנזה, וסוויס אייר. כפי שניתן לראות, רוב חברות התעופה שייכות למערב ומרכז אירופה, ואין זה מפתיע. מדובר על מדינות אשר קרובות יחסית לנורבגיה, ובפרט לאוסלו, שהיא בנקודה הדרומית במדינה. לכן, זו הדרך היעילה והמהירה ביותר להגיע לאוסלו תוך זמן קצר יחסית.טיסה להלסינקי גם כן אופציה למי שמעונין לטוס לסקנדינביה .

להגיע מנמל התעופה לאוסלו 

נמל התעופה של אוסלו נקרא גרדנרמואן, והוא רחוק יחסית מהעיר, ויש לעבור יותר מ35 ק"מ עד שמגיעים לאוסלו. לכן, אם עליתם על טיסה לאוסלו והגעתם לנמל, יש לכם כמה אפשרויות. ניתן לשכור רכב, אף כי כבישי נורבגיה לרוב חלקים מגשם או השלג, והישראלים פחות מתורגלים בכך. לעומת זאת, אפשרות אחרת היא לנסוע באוטובוס, או להיעזר במערך הרכבות היעיל מאד שיש בנורבגיה. אפשרות נוספת שיש היא להזמין מונית ספיישל מנמל התעופה, אף כי התעריף שלה יכול להיות מעט גבוה.

מתי טסים לאוסלו? 

ככלל, אוסלו נהנית מאקלים נוח, אם משווים אותה לכל האזור הסקנדינבי, שהוא קפוא יחסית. הקיץ באוסלו נחשב נעים, והטמפרטורה היא לרוב יותר מ20 מעלות - והדבר נחשב חם מאד עבור סקנדינביה. לכן, מומלץ לעלות על טיסה לאוסלו בשיא הקיץ, בין יוני לאוגוסט, כאשר תוכלו ליהנות מאקלים נוח. לרוב, כבר בחודש אוקטובר, מזג האוויר נעשה גשום מאד, ובנובמבר השלג כבר מתחיל, ונעשה חשוך במשך רוב שעות היום.

 בטרוולרטורס המחלקה האירופאית תשמח לתת לכם מספר עצות חשובות בבניית מסלול באופן עצמאי...