טיסות לנפאל קטמנדו

 

טיסות לנפאל

אולי זה כי במשך כל כך הרבה זמן תיירים לא היו מורשים להכנס למדינה ואולי זה בגלל שמדובר במקום בעל נופים עוצרי נשימה של מקדשים עתיקים והרים עצומים מכוסי שלג וקרח, אך נפאל היא אחת המדינות שהכי מסקרנות את התייר הממוצע ברחבי העולם, ולכן תוכלו לראות כמות גדולה של תיירים במדינה בכל זמן נתון.

אפשרויות טיסה לנפאל 

אל ממלכת ההימלאיה אפשר להגיע באמצעות טיסות או תחבורה גלגלית ממדינות שכנות כמו הודו או טיבט, כששדה התעופה הבינלאומי היחיד במדינה הוא שדה התעופה הסמוך לקטמנדו. שדות התעופה האחרים בנפאל הן שדות תעופה בהן נוחתות ומהן ממריאות אך ורק טיסות פנימיות, ולכן לא תוכלו לראות נוחתת בהם טיסה לנפאל שהמריאה ממדינה אחרת. יחד עם זאת, בהחלט תוכלו להשתמש בטיסות הפנימיות על מנת לעבור בין מקום למקום מאחר והטיסה היא אחת מדרכי התנועה הבטוחות ביותר במדינה. אפשרות אחרת היא של אוטובוסים המיועדים לתיירים או מוניות וריקשות שיובילו אתכם ממקום למקום.

איזו אשרה צריך על מנת להגיע לנפאל

על מנת להגיע לנפאל עליכם להסדיר עוד לפני כן את אשרת הכניסה, אותה תוכלו להנפיק גם בשדה התעופה של קטמנדו וכמובן, ואפילו עדיף, שבשגרירות נפאל בישראל. עם האשרה אותה תוציאו תוכלו להגיע אל רוב המקומות בנפאל, פרט לכמה מקומות מסויימים, אליהם תצטרכו אישור כניסה מיוחד. טיסה לנפאל עדיפה בעיקר בסתיו ובאביב, מאחר שבין יולי לאוקטובר, תקופת הקיץ, המדינה משופעת במונסונים שעשויים להפריע לתכנן טיול כמו שצריך. ואם כבר עולה הצורך בתכנון של טיול כמו שצריך, חשוב מאוד לדעת מהם האתרים המעניינים ביותר במדינה. אחד האתרים הללו, שנמצא בקטמנדו, הוא כיכר דורבר. כיכר זה הינו כיכר ארמון המלוכה הישן וביקור בו יציע לכם מבט אל הארמון המלכותי העתיק, זאת לצד אתרים מרתקים נוספים ואנשים מכל צבע ומכל מין, בין אם מדובר בתיירים ובין מדובר במקומיים שהגיעו למקום.

קטמנדו הקסומה
מקום נוסף שמצריך ביקור בעיר קטמנדו זהו הפאשופאטינאת, מקדש ההינדו הקדוש של נפאל, אשר גם שם תוכלו לפגוש במבנים עתיקים ובאתרים מעניינים ביותר. אם תעדיפו להתרחק מעט מקטמנדו, תוכלו למצוא את עיירת הנופש פוקרה, עיירה יפהפייה ומיוחדת השוכנת על גדות אגם הפואה. העיירה הזו תיתן לכם מעט שקט ומעט הפסקה מכל המבנים העתיקים והמרתקים שבה, מכיוון ששם תוכלו לצאת לטרקים עם נוף יפהפה, תהיה לכם הזדמנות לשבת באחד מהמסעדות היוקרתיות באיזור וליהנות ממלונות יוצאי דופן, כולם פרושים לאורך האגם.