טיסות לקניה


  אחת המדינות האפריקאיות הפופולריות ביותר היא קניה. את עיקר שמה עשתה קניה כמובן בעקבות הספארי המסקרן שבשטחה, אך בנוסף אליו תוכלו גם לראות מקומות רבים כמו שמורות מרתקות, הרי הנישאים לגובה רב ובעלי חיים מכל הסוגים.

טיסות לניירובי קניה

טיסה לקניה והיכרות עם הכבישים במדינה

על מנת להגיע לקניה תיאלצו להמריא בטיסה, כאשר לא יהיה זה נדיר גם למצוא טיסה ישירה מישראל לניירובי. טיסה לקניה בדרך כלל תנחת בשדה התעופה של הבירה הקנייתית, ומשם תוכלו להמשיך באמצעות רכב או באמצעות התחבורה הציבורית המקומית אל עבר צפונה או דרומה של המדינה, היכן שתחליטו לבקר, או שתעדיפו לבחור דווקא בטיסות הפנימיות של קניה שמגיעות אל הערים הגדולות במדינה. האפשרות הראשונה היא כאמור רכב שכור. יש לזכור שני אלמנטים חשובים מאוד בנהיגה במדינה. האלמנט הראשון אותו יש לקחת בחשבון הוא הכביש. תשתית הכבישים במדינה גרועה, מה שמקשה על הנהגים שאינם מכירים את הדרכים להתמודד עם הדרך המפותלת. האלמנט השני הוא הנהיגה ההפוכה. בדיוק כמו בבריטניה, הנהיגה בקניה הינה בצד שמאל, ולאנשים רבים לוקח פרק זמן לא מבוטל להתמודד עם העניין, כך שפעמים רבות הם מעדיפים לזנוח את הרעיון ולהסתמך על התחבורה המקומית.

אפשרויות התחבורה הציבורית של קניה

לתחבורה הקנייתית תתוודעו בשלושה דרכים. הדרך הראשונה היא רכבות, שם תוכלו ליהנות מנסיעה מהירה ואטרקטיבית, בדרך שנחשבת ללא ספק לדרך העדיפה. הדרך השניה היא באמצעות האוטובוסים. לאוטובוס תיאלצו לשלם בסכום שונה של שילינג קנייתי, תלוי ברמת הצפיפות שלו, והוא כלי התחבורה האיטי ביותר וזה שאיתו יקח לכם את הזמן הארוך ביותר להגיע ממקום למקום. הדרך השלישית היא המוניות. המחיר של המונית הוא אמנם די גבוה, אך מדובר בדרך המהירה והנוחה ביותר בקניה להגיע ממקום למקום. טיסה לקניה אמנם תגרום לכם להתלבט מעט לגבי האפשרויות הרבות של התחבורה במדינה, אך מזג האוויר לא ישאיר לכם יותר מדי מה לתהות לגביו. תנודות הטמפרטורה בקניה הינן קטנות עד מזעריות, ולכל אורך השנה תוכלו ללבוש את אותו ביגוד. יחד עם זאת, ישנן תקופות גשומות ותקופות יבשות, לפיהן תדעו מתי יהיה הכי כדאי לכם להגיע.

האתרים של קניה

האתרים בקניה הינם רבים ומגוונים, אך המפורסם ביותר מכולם הוא ככל הנראה שמורת המסאי מרה. שמורה זו נמצאת בשטחו של שבט המסאי והינה משתרעת על פני כ-1,500 קילומטרים. במהלך טיולכם בשמורה תוכלו להתוודע לבעלי חיים רבים ומשונים כמו למשל הזברה או הגנו. ממזרח לשמורה זו נמצא הפארק הלאומי אמבוסלי. פארק זה יעניק לכם תפאורה שונה לגמרי, ומה שבעיקר תוכלו לראות בשל היובש העז במקום הוא תופעת המיראז' המזכירה את תופעת הפאטה מורגנה. עוד אתר ששווה ציון הוא הר קניה, שמתנשא לגובה הבלתי נתפס של כ-5199 מטר, ופסגתו מושלגת לאורך כל השנה.