טיסות לסרי לנקה

 

טיסות לסרי לנקה

סרי לנקה הינה אי טרופי קטן באוקיינוס ההודי שמושך אליו מבקרים רבים שמסתקרנים להגיע אל המקום ולטייל בין כל הערים והכפרים המרתקים שפזורים לאורך המדינה. אחד היתרונות הגדולים של סרי לנקה הוא המגוון הרחב שהיא מציעה לכל תייר. 
מקדשים ומנזרים בודהיסטיים, שמורות טבע ואפילו חופים מרהיבים, את הכל תוכלו למצוא במדינה.

טיסה לסרי לנקה דרך ירדן

אל סרי לנקה לא יהיה כזה פשוט להגיע מישראל מאחר ואין טיסה ישירה שנוחתת במדינה, אך הטרחה בהחלט תהיה שווה את זה. האפשרות הטובה ביותר היא נסיעה לירדן ומשם טיסה ישירה אל המדינה, או לעלות על טיסה לסרי לנקה מאחד היעדים אליהם כן אפשר להגיע מישראל כמו הודו או תאילנד. נמל התעופה הבינלאומי של סרי לנקה אליו מגיעות כל הטיסות למדינה הוא נמל התעופה שממוקם בעיר קטונאיקה, 30 ק"מ מצפון לקולומבו הבירה. משם תוכלו להמשיך אל היעד הנבחר אליו תחפצו להגיע באמצעות טיסת המשך, או בעזרת תחבורה גלגלית דוגמת אוטובוסים ורכבות. אוטובוסים היא האפשרות היותר פופולרית, מאחר ומדובר בתחבורה ציבורית מהירה וזולה. יחד עם זאת האוטובוסים הינם צפופים מאוד, ומי שמעוניין לקנות כרטיס לאוטובוסים מרווחים הרבה יותר, ייאלץ גם לשלם הרבה יותר מהרופי הסרי לנקי, המטבע המקומי. גם הרכבת היא אפשרות לנסיעה בסרי לנקה, אך היא אפשרות אטרקטיבית הרבה פחות מהאוטובוסים שכן אין מדובר בתחלופה זולה, ובנוסף הרכבות המקומיות איטיות ביותר. בתוך הערים מומלץ יהיה לנוע באמצעות טוק טוק או מוניות, בעיקר אם אתם מגיעים בקבוצה וכך המחיר מתחלק בין מספר גדול יותר של אנשים.

מזג האוויר בסרי לנקה

על מנת להגיע למדינה יש להצטייד מראש באשרת כניסה למדינה, אותה תצטרכו להסדיר עוד בטרם תעלו על כל טיסה לסרי לנקה. לאחר הנחיתה תוכלו להתוודע גם למזג האוויר המקומי, שברובו מדובר במזג אוויר טרופי, עם עונה יבשה ועונה גשומה, כאשר ישנן תקופות שונות בהן מומלץ להגיע למדינה. בחודשים דצמבר עד מרץ מומלץ להגיע אל החוף המערבי והדרומי והחודשים מאי עד ספטמבר הם החודשים המומלצים להגעה אל החוף המזרחי.

האתרים של סרי לנקה

ישנם הרבה מקומות ששווים ביקור במדינה, אך יש כמה שמרתקים יותר מכולם. אחד מהם המקדש המוזהב בעיירה דמבולה, שנמצא בחמש מערות שחוברו יחדיו ותוכלו לחזות בו בנזירים מקומיים עורכים מדיטציה. המקום השני הוא שמורת הטבע הבולטת ביותר במדינה, שמורת הטבע יאלה. שמורה זו תאפשר לכם להסתובב בה רכובים על ג'יפ כשמסביבכם יטיילו באין מפריע בעלי חיים רבים כמו קופים, פילים ונמרים. המקום השלישי אליו חובה להגיע הוא מקדש השן בעיר הציורית קנדי, שם לפי האמונה שמורות שיניו של בודהה, מה שמושך למקום כמות נרחבת של תיירים מכל העולם.